Najciekawsze konfiguracje belek - w Polsce.


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję w tym temacie dawać fotki ciekawych konfiguracji belek spotkanych na polskich ulicach.

Na początek zagadka. Jak upchać 3OGW na niecałych 80 cm profilu ?

DSC02448.thumb.JPG.38f49b4c24d52e61cd93f0bdbe589826.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie Taka sama krótka LZ z Policji, co ciekawe mechanizm obrotowy w sekcji czerwonej miał nietypowe wąskie lustro żeby zmieścić się między przegrodami. A na drugim zdjęciu VW Transporter Inspekcji Transportu Drogowego z nietypową tylną belką, która najwyraźniej służy tylko jako miejsce do montażu bocznego oświetlenia (?). Wygląda na Premier Hazard Maxim.

IMAG0483.thumb.jpg.4f8414750b9043b83ef60c0d618bb610.jpg

 

itd_na_cs_2.thumb.jpg.6df8aba9301271c0ac0940b53469e266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to tylne mleczne belki w pojazdach ITD naszpikowane są elektroniką i pełnią funkcję takich niby "radarów" kontrolujących różne winetowe tematy. Jeśli się mylę, to proszę o kulturalną korektę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, bo ponoć jest to ciekawa konfiguracja belki.

249706022_belkaElektraLZ.thumb.jpg.043ed0f58140fc0b76cb095b779936de.jpg

606491636_belkaElektraLZ(1).thumb.jpg.16f53a242b29f794164c23a5e88905aa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj też ciekawa konfiguracja - belka LZ podwójnie pomarańczowa, ale najwyraźniej z głośnikiem. Czy był jakiś specjalny sterownik / wzmacniacz do tego typu konfiguracji?

2004114456_3015.thumb.jpg.715f5b57ac62cefe351ecf15bf0dc8cd.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa belka z połowy lat 90' ze skrajnymi światłami niebieskimi i środkowymi pomarańczowymi. Zastanawiam się, jak to było sterowane. Zwykła Zura bez "pilota" + osobny przełącznik do żółtych świateł?

CR_01.jpg.941f293439f9c31ef3fa13479c400148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj też ciekawa konfiguracja - belka LZ podwójnie pomarańczowa, ale najwyraźniej z głośnikiem. Czy był jakiś specjalny sterownik / wzmacniacz do tego typu konfiguracji?
Najciekawsze to tutaj jest to że sekcje pomarańczowe zdają się być rozdzielone, co nie ma większego sensu raczej...

Co do wzmacniacza - można gdybać, ale muzyki z tego nikt nie puszczał, to raczej było do funkcji megafonu używane. Czyli najprościej zwykłą Zurę i modulacji nie używać, albo można też było modulator stosownie "okaleczyć", żeby nie grał "melodyjek" syreny.

 

Ciekawa belka z połowy lat 90' ze skrajnymi światłami niebieskimi i środkowymi pomarańczowymi. Zastanawiam się, jak to było sterowane. Zwykła Zura bez "pilota" + osobny przełącznik do żółtych świateł?
Znowu można gdybać, bo można to załatwić w zasadzie dowolnie, np. zaraz po włączeniu idą żółte, a pilot zapala dodatkowo niebieskie. W zależności od potrzeb, przy użyciu standardowej Zury i 1-2 dodatkowych przekaźników, można to też zrobić tak, żeby zapalenie niebieskich gasiło żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
[...] A na drugim zdjęciu VW Transporter Inspekcji Transportu Drogowego z nietypową tylną belką, która najwyraźniej służy tylko jako miejsce do montażu bocznego oświetlenia (?). Wygląda na Premier Hazard Maxim.

 

Skaner do sprawdzania opłat: Premier Hazard Maxim

 

https://grzegorzp-straz.pl/details.php?image_id=5865

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
Tutaj też ciekawa konfiguracja - belka LZ podwójnie pomarańczowa, ale najwyraźniej z głośnikiem. Czy był jakiś specjalny sterownik / wzmacniacz do tego typu konfiguracji?

 

Zapewne belka była kiedyś niebiesko-pomarańczowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Wszyscy wstawiają nietypowe LZtki to i ja coś dorzucę.

39E229A8-4564-4C5C-B81F-5ECCDA82B788.thumb.jpeg.5c16f8b8e1877b78f153f9b4284284bf.jpeg
0E5ED577-8E54-4568-9919-3C680242EB49.jpeg.704864feaf6df4fed2448d83b19c3c35.jpeg

Policyjny VW T4 z fabrycznie zamontowaną elektrą LZ niebiesko-czerwoną, stroboskopową z naprzemiennym potrójnym błyskiem. Same t4 z belkami to rzadkość ale i ta LZ też jest w nietypowej konfiguracji.

Konkretnie ta belka trafiła do mnie i obecnie przechodzi remoncik.

7AEB4ED1-9D59-47FC-A755-5308DED41881.thumb.png.e5a742cdc77fd4a66205eebcdfbfd55b.png

Poniżej film kolegi, który nagrał jak to świeci.

Taki potrójny, naprzemienny błysk chyba nie był standardem w LZ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...

Ostanio napotkałem ciekawą konfiguracje belki prawdopodobnie LZ, nie mogłem zrobić zdjęcia ale belka była cała mleczna z reklamą jakieś firmy serwisowej, a na środku, w miejscu gdzie normalnie jest napis (np: "policja") był mały moduł światła pomarańczowego, było widać, że to konfiguracja na bardzo mały budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, elektroniktczeski napisał:

Ostanio napotkałem ciekawą konfiguracje belki prawdopodobnie LZ, nie mogłem zrobić zdjęcia ale belka była cała mleczna z reklamą jakieś firmy serwisowej, a na środku, w miejscu gdzie normalnie jest napis (np: "policja") był mały moduł światła pomarańczowego, było widać, że to konfiguracja na bardzo mały budżet.

Może niespotykane, może dziwne, ale wrażenia tutaj nie zrobi - LZ i LZP to belki które można sobie konfigurować w zasadzie jak tylko wyobraźnia pozwoli. Nawet całkiem przyzwoite konfiguracje LED da się zrobić, co zresztą sama fabryka zrobiła modelem LZ-ECO choć tylko w wersji pomarańczowej/żółtej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
W dniu 21.06.2023 o 02:32, Radhezz napisał:

Może niespotykane, może dziwne, ale wrażenia tutaj nie zrobi - LZ i LZP to belki które można sobie konfigurować w zasadzie jak tylko wyobraźnia pozwoli. Nawet całkiem przyzwoite konfiguracje LED da się zrobić, co zresztą sama fabryka zrobiła modelem LZ-ECO choć tylko w wersji pomarańczowej/żółtej.

Nie widziałem, że na tym forum tacy specjaliści doświadczeni 😅😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się