Niusy, nowinki, etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Ku mojemu zaskoczeniu okazało się po przejrzeniu forum, że nie ma ani żadnego działu, ani nawet tematu gdzie można by było przedstawiać i omawiać nowinki ze świata oświetlenia ostrzegawczego... Po tylu latach

 

A czasami człowiek nie jest mimo wszystko na bieżąco, przez co niektóre "niusy" jak się spojrzy na daty to są parę lat/miesięcy do tyłu... Ale podzielę się z wami ciekawostkami które mi umknęły, a chyba są warte wspomnienia.

 

Zaczynając od ciekawostek zza oceanu

 

Już ze 3 lata temu SoundOff Signal zaprezentował swoją serię produktów nRoads - z których najciekawsze z mojej perspektywy są lampy pojedyncze (niska i wysoka) i minibelki (24 i 17 cali). To bodajże pierwsze tego typu produkty w specyfikacji tri-color na rynku. Dostępne są 4 "tryby", gdzie dla każdego z nich osobno można ustawić tryb błysków i używane kolory (z 3 dostępnych). Ale to tam szczegóły techniczne. Ktoś mógłby teraz zapytać: "a co w tym wypadku jest takiego wyjątkowego? Są już podobne rozwiązania dostępne". Ano są, zwłaszcza jeśli chodzi o belki, bo z lampami pojedynczymi już niekoniecznie jest tak wesoło, ale jakby poszukać to by się znalazło pewnie. Diabeł tkwi tutaj w wersji montowanej magnetycznie. Otóż do dzisiaj wiele modeli na magnes i wtyk do zapalniczki nawet jeśli posiada zaawansowane funkcje, to w wersji magnetycznej z ograniczeń wiązki i wtyczki wynika "kastracja" części lub całości ustawień.

SoundOff jednak dodaje (za oczywiście pewną drobną opłatą) kontroler który pozwala korzystać z pełni funkcji także w modelach montowanych magnetycznie.

 

Czyli tak proszę państwa - święty Graal oświetlenia ostrzegawczego, lampa która może zostać zaprogramowana do świecenia w takim kolorze, jaki jest aktualnie użytkownikowi potrzebny! Żółty, niebieski, czerwony... A nawet niebieski może migać naprzemiennie z czerwonym w lampie pojedynczej na magnes.

 

A co na naszym podwórku?

 

Szczerze mówiąc przegapiłem to info wcześniej, ale w ofercie Elektry po latach pojawiła się nowa wersja belki LZ... i tak, zgadliście - stara dobra LZ-ka dostała wkłady LED-owe Oczywiście dla tak przestarzałego designu nie opłacało się szaleć, więc mamy wersję "po taniości" tylko żółtą. Nowy produkt nazywa się LZ-ECO i wykorzystuje wkłady MLZ-ECO z 12 diodami 3W (z opisu producenta). Od razu pojawia się pytanie o możliwość retrofittingu starych LZ-tek samymi nowymi wkładami, ale poza tym że technicznie wiadomo że jest to możliwe (nie takie rzeczy się robiło ), to nie wiadomo jak to wygląda kosztowo, czy wymygany jest jakiś flasher/zasilacz zewnętrzy, ani nawet nie ma jednego filmu prezentującego działanie takiej belki. A szkoda, bo wciąż do wielu rozwiązań byłaby to super opcja przy zachowaniu właśnie tego warunku ekonomiczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ku mojemu zaskoczeniu okazało się po przejrzeniu forum, że nie ma ani żadnego działu, ani nawet tematu gdzie można by było przedstawiać i omawiać nowinki ze świata oświetlenia ostrzegawczego... Po tylu latach

 

Jak zaczniemy pracować nad nową wersją portalu to o tym pomyślimy, by coś takiego utworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji , zróbcie też dział historyczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się