PA300 + AS -124


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie do osób zdecydowanie bardziej zorientowanych ode mnie. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na dostawę lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego i jestem na etapie kończenia specyfikacji. Za ,,wydawanie dźwięków" będzie odpowiedzialny znany i lubiany modulator federala PA300, do niego dołożony będzie głośnik 100w rónież federala w tym przypadku AS-124. Czy waszym zdaniem jeden taki głośnik w zupełności wystarczy czy może jednak dać dwa? Będę wdzięczny za wszelakie porady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ważniejszą sprawą od ilości głośników jest sposób ich montażu. AS124 to dobry głośnik, także jeden w zupełności wystarczy. W specyfikacji warto ująć, że głośnik ma znajdować się w przedniej części pojazdu i ma być umieszczony w taki sposób, że nie ograniczy to emitowanego dźwięku. Oto przykładowy opis z przetargi policyjnego:

"1.5.8.12 Głośnik urządzenia, o którym mowa w pkt 1.5.8.9 musi być zamontowany

w przedniej części pojazdu, w atrapie chłodnicy lub w przednim zderzaku. Sposób i miejsce montażu głośnika nie może ograniczać poziomu emitowanego dźwięku. Miejsce ingerencji w nadwozie pojazdu bazowego związane z montażem głośnika musi być od zewnętrznej strony osłonięte elementem maskującym (obudowa)."

 

Jeśli obawiacie się, że producent może go zainstalować inaczej, możecie również wykorzystać zapis z przetargu policji:

"Po zamontowaniu w pojeździe urządzenie emitujące ostrzegawcze sygnały uprzywilejowania pojazdu w ruchu drogowym i rozgłaszające komunikaty musi:

a) wytwarzać dźwięki, których ekwiwalentny poziom ciśnienia akustycznego wg krzywej korekcyjnej A mierzony całkującym miernikiem poziomu dźwięku umieszczonym w odległości 7 m od przedniego zderzaka pojazdu musi zawierać się w granicach 112 dB(A) ÷ 118 dB(A), dla każdego rodzaju dźwięku. Warunki badań wg PN-92/S-76004 lub regulaminu 28 EKG ONZ. Wymóg musi być potwierdzony badaniem wykonanym przez właściwą akredytowaną jednostkę badawczą. Dokument potwierdzający spełnienie wymogu musi być przedstawiony przez Wykonawcę w fazie odbioru pojazdów,"

 

Co do wyboru generatora - co kto lubi, ja bym jednak szedł w urządzenia, które pozwalają w pełni na sterowanie z poziomu klaksonu i dodatkowego szybkiego uruchamiania (analogicznie jak policja teraz robi), bo z doświadczenia wiem, że kręcenie gałką w czasie jazdy nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem (oczywiście dla tych co wiedzą o co chodzi).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego montażu to mam już podobny zapis w specyfikacji zawarty ale dziękuję za zwrócenie uwagi. Też wydaje mi się, że przy tym głośniku jeśli nie będzie on nigdzie głęboko schowany w zupełności powinien sobie poradzić, ale wolałem zapytać. Natomiast jeśli chodzi o generator to rozumiem twoje argumenty co do sterowania w kierownicy itd ale mimo wszystko zostaniemy przy pokrętle Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...

Witam raz jeszcze. Chciałem was zapytać o jedną rzecz. Mianowicie czy PA 300 200W będzie w pełni współpracować z jednym głośnikiem AS 124 o mocy 100W (bądź jakimś innym 100W) i w niczym to nie będzie przeszkadzało? Pytam dlatego, że wykonawca zabudowy samochodu twierdzi, że to problem. Pozdrawiam 

Edytowane przez margic85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się