LZN SLENDER


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie chciałem was zapytać o tą konstrukcję firmy Elektra. Jestem na ukończeniu pisania specyfikacji na nowy lekki samochód rat-gaś i własnie tą belkę myślałem zrobić głównym źródłem światła. Z sama belką mam styczność na samochodzie srchem pewnej firmy z Kielc i uważam, że to ciekawa propozycja. Myślałem nad wersja z 12 modułami led oraz 2 halogenami świecącymi do przodu. Dodatkowo za oświetlenie ostrzegawcze odpowiadać będzie 6 lamp kierunkowych federala NANOLED ( 2 w grillu, 2 po bokach zabudowy oraz 2 na tylnej scianie) oraz dodatkowo na tyle pojazdu lampa pojedyncza led (myslalem na SPIRIT). Co sądzicie o takiej konfiguracji? Będę wdzięczny za każda opinie i radę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Konfiguracja ogólnie w porządku, ja jedynie przemyślałbym zmianę tylnej lampy pojedynczej na inną (bo wspomniana nie jest zbyt wysokich lotów).

Co do belki - wersja z 12 modułami led jest wersją podstawową, jak macie trochę więcej kasy, to można przemyśleć zwiększenie ilości modułów. Reflektory w belce - moim zdaniem rzecz zbędna (osobiście pracując w straży nigdy nie zdarzyło mi się wykorzystać tego rozwiązania, policja częściej to wykorzystuje).

Z innych ciekawych dodatków - warto przemyśleć też zainstalowanie z tyłu tzw. fali świetlnej - z doświadczenia wiem, że naprawdę się przydaje, zwłaszcza przy wypadkach drogowych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fala świetlna oczywiście też już jest wpisana w specyfikacje tylko nie wspomniałem o niej w tym wątku. Chciałem się skupić tylko na belce oraz kierunkowych.

Jeśli możesz to jaką inna lampę pojedynczą na tył pojazdu byś zaproponował, która będzie wpisywała się w całość i nie kosztowała milina monet

Co do halogenów to może masz rację, zbędny bajer, a lepiej sobie napisać osobny halogen ledowy gdzieś na przodzie pojazdu który faktycznie rozświetli nam przestrzeń przed samochodem. Myślałem że 12xMD3 w belce wystarczy, ale jeśli mówisz żeby dołożyć to ile ich napisać i czy masz gdzieś zdj badź filmik takiej poglądowej belki w rozbudowie o której mówisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z rozsądnych lamp na tył dałbym LBL20k1 lub LBL2000. Nie kosztują bardzo dużo a robią robotę.

Co do belki: zależy, czy chcecie mieć napis w belce czy nie. Jeśli tak, to w zupełności 12xMD3 wystarczy. W sumie 12 modułów i tak będzie nieźle dawało. W połączeniu z pozostałymi elementami da to całkiem dobrze oświetlony pojazd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście chcieli lampę całą w ledach, to można dać 16xMD3 i będzie wyglądać mniej więcej jak tutaj:

- widać ją od 0:58 - czwarta od gory.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się