Wojas

Pochwalę się i ja :)

Recommended Posts

Dobrze  🙂 teraz powiedz mi jakiego zasilacza używasz? Aktualnie robię instalację u siebie i szukam czegoś co zasili od Nanoleda po Aerodynica 

1 minutę temu, Krzysztof Połeć napisał:

Dobrze  🙂 teraz powiedz mi jakiego zasilacza używasz? Aktualnie robię instalację u siebie i szukam czegoś co zasili od Nanoleda po Aerodynica 

Tylko akumulator mi się do tego sprawdza. Nawet mocne, profesjonalne zasilacze wymiękały jak odpaliłem naraz dużo halogenów. Ta wyeksponowana na ścianach kolekcja jest podzielona na dwa obwody, które są podłączone do dwóch niezależnych aku, a każdy z nich do cyfrowego prostownika w sumie na stałe. Ja użyłem żółte optimy 55Ah z uwagi na możliwość ich głębokiego rozładowania. Dodatkowo zastosowałem klemę minusową z wbudowanym heblem by odłączać wszystko w łatwy sposób na czas gdy jest nieużywane. Oczywiście zaraz za aku zastosowane są też bezpieczniki 30A na każdym z obwodów.

Jeden z akumulatorów stoi na razie luzem, drugi jest w estetycznej obudowie ze zintegrowanym prostownikiem. 

2F5F3598-0BDB-4176-B942-D3D44689B509.png

6CEB54E0-56C6-421A-8269-BC4C15BE3F17.jpeg

• Like 1
  • Thanks! 1

Dziś wyciągnąłem z kartonu elementy zestawu motocyklowego, które posiadam od jakiegoś czasu i mam do Was pytanie co to w ogóle jest, czego do zestawu brakuje oraz jak to ewentualnie podłączyć. Jak widać w zestawie jest skrzynka (sterownik), pilot oraz jedna sztuka głośnika. Domyślam się, że brakuje świateł, włącznika/przełącznika i pewnie drugiego głośnika... ktoś z Was ma może schemat lub wiedzę jak podłączyć to co jest na zdjęciach aby ożyło? :)
56553429060029611f3932d805a98731.jpge87f186ef45edd95f441aad13a22486d.jpg385bd3e0ce6f9c0a6d66656046e076ad.jpg

1 godzinę temu, Wojas napisał:

Dziś wyciągnąłem z kartonu elementy zestawu motocyklowego, które posiadam od jakiegoś czasu i mam do Was pytanie co to w ogóle jest, czego do zestawu brakuje oraz jak to ewentualnie podłączyć. Jak widać w zestawie jest skrzynka (sterownik), pilot oraz jedna sztuka głośnika. Domyślam się, że brakuje świateł, włącznika/przełącznika i pewnie drugiego głośnika... ktoś z Was ma może schemat lub wiedzę jak podłączyć to co jest na zdjęciach aby ożyło? 🙂

Z tego co widzę jest to sprzęt, który był stosowany w policyjnych motocyklach Yamaha SR250P.
Pamiętam, że w motocyklu były 2 lampy stroboskopowe, sterownik, 2 głośniki, włącznik na kierownicę starego typu, mikrofon jako fajny dodatek najczęściej przyczepiany do kierownicy.

Zestaw, który masz jest troszkę niekompletny, ale jakbyś się rozejrzał tu i tam to mógłbyś coś jeszcze znaleźć na "policyjnych śmietnikach" lub portalach aukcyjnych 😉 Ja nie pamiętam jak on był oznaczany ten sterownik, ale może ktoś coś będzie wiedział.

Znalazłem grafiki w Google to wstawiam je potomnym, aby nie zniknęły nigdzie.

allegro-zestaw motocyklowy.jpg

włącznik.jpg

• Thanks! 1