eLightbars.plZnajdź firmę

FS Beacon RAY 185

2013-06-20, 20:30:00, Autor: Krzysztof Połeć

Federal Signal istnieje od 1901 roku. W swoim dorobku produkcyjnym ma tysiące produktów, które do dziś cieszą się renomą i są rozchwytywane przez kolekcjonerów. Jednym z najbardziej znanych i sztandarowych produktów minionych lat amerykańskiej firmy to lampa pojedyncza „BEACON RAY”. Tłumaczenie jest dość proste. „Beacon” to polski odpowiednik lampy pojedynczej a „RAY” to promień, płaszczyzna. Dosłowne tłumaczenie to lampa promieniowa. Ta grupa lamp dzieli się na inne modele, których nazwy to cyfry, przykładem jest Beacon Ray 14. Najbardziej znanymi modelami to Ray 14,15,16,173 i 174.

Jednak niewiele osób wie o istnieniu lampy Federal Signal RAY 185. Jest to prototyp, który nigdy nie został wprowadzony do produkcji. Nieznana jest przyczyna niewprowadzenia lampy na rynek.

Lampa docelowo miała być produkowana w dwóch wersjach zasilania, 12V i 24V.

 

Fenomen lampy 185 to ilość „lamp”, żarówek soczewkowych umieszczonych na podstawie obrotowej. Inżynier projektujący lampę umieściła aż 5 żarówek. 

Zdjęcia:ERIC6913 Southern California

Elektra - LZ - 4OG Elektra - LZ - 4OG Federal Signal Vama - Pilot Solaris Elektra - LB 3 Elektra - LBX 11 (galeryjka STRA) Federal Signal Vama - Escape series Federal Signal Vama - Vista 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
-   Panel Klienta
  Znajdź nas na portalach społecznościowych
          
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo.pl
stat4u