eLightbars.plZnajdź firmę

Zamiast kur, kradł koguty, które i tak znosiły mu złote jaja.

2014-02-05, 19:48:00 Autor: Monika Kołtunowicz 

Źle może skończyć się sprawa "przedsiębiorczego" mieszkańca powiatu łęczyckiego, który kradł, a następnie sprzedawał sprzęt elektroniczny wykorzystywany w zabudowie pojazdów uprzywilejowanych. 

Policyjny zespół do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na bieżąco analizuje rynek internetowy. Gdy na jednym z portali aukcyjnych funkcjonariusze natknęli się na oferty sprzedaży sprzętu służącego jako wyposażenie radiowozów, karetek, wozów straży pożarnej td., zaczęli dokładniej przyglądać się sprawie. Z uwagi na fakt, że jedna z firm ze sprzętem tego typu znajduje się na terenie działania łęczyckiej komendy, policjanci postanowili sprawdzić, czy nie doszło do przestępstwa. Okazało się, że z terenu zakładu, w niewyjaśnionych okolicznościach, znikał sprzęt.  

3 lutego 2014 roku mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży sprzętu elektronicznego. 

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Komendy Wojewodzkiej Policji w Łodzi, przestępczy proceder trwał od początku 2012 roku do lipca 2013 roku. W ofercie 30 latka znajdowały się generatory dźwięków i świateł, lamp stroboskopowych i kokpitowych sygnałów dźwiękowych, m.in. pojedyncze lampy LBX-10K1 firmy Elektra, które były montowane w pojazdach służb specjalistycznych. Policja nie podaje szczegółowych informacji dotyczących portalu, na którym kradziony sprzęt był sprzedawany.

Firma wyceniła wartość skradzionego mienia na 5000 złotych. Policjanci odzyskali połowę skradzionych przedmiotów, a sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

fot. KWP Łódz

 

[ Komentarze ]

Elektra - LZ - 4OG Elektra - LZ - 4OG Federal Signal Vama - Pilot Solaris Elektra - LB 3 Elektra - LBX 11 (galeryjka STRA) Federal Signal Vama - Escape series Federal Signal Vama - Vista 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
-   Panel Klienta
  Znajdź nas na portalach społecznościowych
          
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo.pl
stat4u