eLightbars.plZnajdź firmę

Do pożaru pojadą Chevrolety Corvette, a policjanci będą ścigać przestępców z prędkością ponad 400km/h. Utopia, czy rzeczywistość?

2014-02-20, 13:48:00 Autor: Monika Kołtunowicz 

[ Komentarze ]

W 2013 r. głośno było o poznańskiej policji, która przesiadła się do sportowych Porsche. Szybko wyszło na jaw, że cała akcja była tylko primaaprilisowym żartem. Gdy w Polsce najlepsze radiowozy nie dają, a raczej nie dałyby, rady w pościgach za drogimi supersamochodami, w Dubaju ciężko uciec piratom drogowym. Ba, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostać zatrzymanym przez służby mundurowe byłoby frajdą dla konesera szybkich aut.

W jednym z siedmiu emiratów- Dubaju, flota policji, do której należy m.in. Lamborghini Aventador i Ferrari FF, zyskała nową perełkę wśród superszybkich aut- Bugatti Veyrona. Wyposażony w 8-litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami, o mocy 1001 KM oraz 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego, Bugatti osiąga setkę w 2,5 sek. i prędkość maksymalną równą 407 km/h.

Inny radiowóz najdroższej floty policyjnej świata to Lamborghini Aventador o potężnym silniku V12, 700 KM mocy, który potrafi rozpędzić się do setki w ciągu 2,9 sek. i uzyskać maksymalne 350 km/h.

Okazuje się, że strażacy pozazdrościli swoim kolegom i także zaoptarzyli się w maszyny z wyższej półki, m.in. zastąpili "starego" Chevroleta Corvette C6 na C7, który wyposażony jest w 450- konny silnik V8 i osiąga setkę w 3,6 sek., a prędkość maxymalna to 330km/h. Z informacji zamieszczonych przez serwis drivearabia.com wynika, że Corvetty niestety nie będą służyć strażakom w ich codziennych akcjach, ale reklamie straży pożarnej w Dubaju podczas parad, pokazów i festynów. 

Zapraszamy miłośników oświetlenia ostrzegawczego i szybkich samochodów do obejrzenia filmów, które na nas zrobiły niesamowite wrażenie! 

Zachęcamy też do dyskusji nt. oświetlenia ostrzegawczego przedstawionego w filmach.

 

 

Elektra - LZ - 4OG Elektra - LZ - 4OG Federal Signal Vama - Pilot Solaris Elektra - LB 3 Elektra - LBX 11 (galeryjka STRA) Federal Signal Vama - Escape series Federal Signal Vama - Vista 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
-   Panel Klienta
  Znajdź nas na portalach społecznościowych
          
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo.pl
stat4u