eLightbars.plZnajdź firmę

Stylowa Czeszka czy Ekstrawagancka Włoszka?

2015-02-24, 23:14 Autor: Patryk Jackowski

Podczas weekendu 21-22 lutego w Arenie Ostróda odbyły się targi "Auto Moto Arena", podczas których można było oglądać nowinki motoryzacyjne znanych marek. Wśród tysiąca wspaniałych aut dwa wyróżniały się znacząco. Nie ze względu na felgi w ogromnych rozmiarach, nie ze względu na jaskrawy lakier czy tuning, a ze względu na światła uprzywilejowania. Mowa tutaj o stoisku KPP Ostróda, na którym policjanci zaprezentowali gościom targów dwa auta ze swojej bardzo bogatej 'stajni'.

Jednym z nich była bardzo stylowa i elegancka nieoznakowana Skoda Superb sedan z potężnym silnikiem 3.6 FSI 4x4 o mocy 260 KM. Tuż obok stało auto, które do służby trafiło w roku 2010, posiada silnik diesla o pojemności prawie dwóch litrów z Twinturbo Multijet o mocy 190 KM, a mianowicie oznakowana Lancia Delta.

Oba auta wyposażone są w dwie kamery Polcam do rejestrowania wykroczeń i to jedyne co łączy ze sobą te dwa auta. Do służby w Policji trafiło 6 Lancii Delta i 12 Skód Superb dzięki unijnym środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata na lata 2007 - 2013 i w 20% ze środków własnych Policji.

To co interesuje nas najbardziej i to co odróżnia je od aut cywilnych to pospolicie nazywane "koguty" czyli światła uprzywilejowania.

 

 

 

Skoda Superb

Elegancka limuzyna od Skody jest flagowym modelem Polskiej policji jeśli chodzi o oświetlenie. Superby posiadają bardzo dużą ilość różnorodnego sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego. Jedynym przenośnym elementem oświetlenia jest lampa magnetyczna LBL 10K1N od Elektry.

Na szybie przedniej zamontowane są 2 sztuki lamp TITAN, a w dolnym wlocie powietrza umiejscowione są dwie lampy kierunkowe marki CODE3 – XT6. To wszystko razem daje niesamowite efekty podczas jazdy alarmowej!

Przechodząc na tył pojazdu po otwarciu się tablicy do wysyłania poleceń tekstowych LEDCOM1 firmy DERMEX, która usadowiona została na tylnej półce bagażnika, naszym oczom ukazują się dwie sztuki lamp kierunkowych marki Code3 – XT3. Dla bardziej dociekliwych wspomnieć trzeba, że w środku klapy bagażnika znajduje się jeszcze jeden Code3- XT6, który uruchamia się przy jej otwarciu.


Wszystkie te świecidełka stają się widoczne przy użyciu modulatora dźwięków ostrzegawczych firmy Elfir – Zura 6120. Przepis o autach uprzywilejowanych mówi, że oprócz sygnałów świetlnych auto musi również wydawać sygnały dźwiękowe, w Skodzie odpowiedzialny jest za to głośnik GAM-150 o mocy 150W pochodzący z firmy Gamet.

 


Lancia Delta

Z myślą o oświetleniu ekstrawaganckiej i unikalnej jak na polskie warunki policyjnej Lancii Delta zakupy robione były w firmie Elektra. Pierwszą rzeczą, którą możemy dostrzec w autach oznakowanych jest oczywiście belka, w tym przypadku jest ledowa  LZP 2MD 24/3LF + 2MD (czerwone).

Z przodu za plastikowym grillem zamontowane zostały 2 lampy kierunkowe LBLK 4/3.

 

Co najbardziej zaskakujące i spotykane równie rzadko co Lancie w barwach Policji są tablice tekstowe zamontowane na tylnej półce bagażnika, które otwierają się za pomocą pilota umieszczonego w kabinie. Przy tablicy znajdują się 2 lampy kierunkowe LBLK 4/3. Ponownie by uruchomić to wszystko potrzebny nam modulator. W tym aucie został zamontowany GES-110 od Elektry, a jeśli chodzi o dźwięk, głośnik o mocy 100W – YD-100B

Różnica jest dostrzegalna gołym okiem ale są gusta i guściki, więc ocenę, które z tych aut bardziej pasuje do pracy w policji pozostawiam Wam.

 

[ Komentarze ]

 

 

Gamet - PLO3 (1XAP) Elektra - LZ - 4OG Elektra - LZ - 4OG Federal Signal Vama - Pilot Solaris Elektra - LB 3 Elektra - LBX 11 (galeryjka STRA) Federal Signal Vama - Escape series 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
-   Panel Klienta
  Znajdź nas na portalach społecznościowych
          
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo.pl
stat4u