eLightbars.plZnajdź firmę

Tragiczny wypadek karetki pogotowia w Elblągu [AKTUALIZACJA]

2015-07-29, 22:02:41 Autor: Przemysław Olszak

[AKTUALIZACJA 2015-07-30 13:13:47]

W dniu 29 lipca 2015 roku o godz. 17.30 w centrum Elbląga na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego, 12 Lutego i Armii Krajowej doszło do wypadku z udziałem karetki pogotowia z pojazdem marki Honda Civic.

Karetka jadąca na sygnałach świetlnych i dźwiękowych ul. 12 Lutego w kierunku Tysiąclecia, na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej, uderzyła w bok osobowej hondy civic, prowadzonej przez dwudziestolatka, która jechała od strony Grobli św. Jerzego - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. Po zderzeniu karetka wpadła w poślizg, dachowała oraz przekoziołkowała kilkanaście metrów dalej wbijając się w słupki przy skrzyżowaniu. Jeden pasażer Hondy, mężczyzna w wieku 37 lat, pomimo akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia.

W zdarzeniu drogowym zostało poszkodowanych 7 osób tj. 1 zmarła, 6 osób trafiło do szpitala, w tym 3 osoby z karetki (lekarz, ratownik medyczny i kierowca karetki, wszyscy z ogólnymi obrażeniami), 3 osoby z Hondy trafiły do szpitala w stanie bardzo ciężkim, a 2 osoby w dalszym ciągu walczą o życie w szpitalu.

W powyższej sprawie będzie prowadzone policyjne, ponieważ na chwilę obecną trudno mówić o kogokolwiek winie za to zdarzenie, warto nadmienić, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do godzin wieczornych trwały utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu po powyższym zdarzeniu. Na miejscu wypadku przy oględzinach pracowali policjanci, technicy, prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej.  Dodatkowo przewidziane są przesłuchania świadków oraz zasięganie o opinię biegłych.

Nasz portal do sprawy będzie powracać.

Aktualizacja: 2015-07-30, 13:13:47

20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. Trzyosobowa obsługa karetki nie odniosła poważnych obrażeń. 36-kierowca doznał ogólnych potłuczeń i został zwolniony do domu, 46-letni ratownik medyczny złamanie żeber, natomiast 40-letni lekarz miał zerwane mięśnie ramienia i po opatrzeniu również został zwolniony do domu.

Jakub Sawicki
KMP Elbląg

Film redakcji ExpressElbląg

Elektra - LZ - 4OG Elektra - LZ - 4OG Federal Signal Vama - Pilot Solaris Elektra - LB 3 Elektra - LBX 11 (galeryjka STRA) Federal Signal Vama - Escape series Federal Signal Vama - Vista 
-   O nas
-   Kontakt
-   Polityka prywatności
  -   Reklama na stronie
-   Nasze banery
-   Panel Klienta
  Znajdź nas na portalach społecznościowych
          
Portal oparty na oprogramowaniu portaleo.pl
stat4u