Redakcja eLightbars.pl

Administrator
 • Content Count

  178
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Redakcja eLightbars.pl


 1. Generator sygnałów ostrzegawczych ZURA 1120, 2120, 3120, 4120 marki ELFIR.

  Instrukcja i schemat montażu ELFIR - ZURA 1120, 2120, 3120, 4120.
  Assembling instructions and electric scheme - connection of ZURA

   

  Rodzaje:

  Zura1120.jpg
  ZURA 1120 - montaż w kieszeni na radio

  2120.jpg
  ZURA 2120 - montaż zewnętrzny

  3120.jpg
  ZURA 3120 - panel przedni na kablu

  4120.jpg
  ZURA 4120 - mini panel przedni na kablu do obsługi sygnalizacji dźwiękowej


 2. Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej już w czerwcu w Targach Kielce!

  Wykonywanie tego zawodu nie jest zwykłą pracą. To, czym na co dzień zajmują się pożarnicy można nazwać wyjątkową służbą, do wykonywania której nie wystarczą wyuczone umiejętności. Jak wygląda dzień z życia strażaka i w jaki sposób walczyć z ogniem można będzie zobaczyć podczas targów EDURA 2014.

   

  Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej, która odbędzie się od 12 do 14 czerwca 2014 roku w Targach Kielce to już dziesiąta edycja wydarzenia organizowanego  przez kielecki ośrodek wystawienniczo- kongresowy oraz Fundację Edukacji i Techniki Ratownictwa. Podczas jedynej tego rodzaju, specjalistycznej wystawy w Polsce prezentowane będą najnowocześniejsze pojazdy pożarnicze- gaśnicze i specjalne, a także zaawansowany sprzęt i techniczne urządzenia do zabezpieczeń przeciwpożarowych. Na halach  wystawienniczych nie zabraknie środków łączności i wyposażenia technicznego stanowisk dyspozycyjnych. Bogatą ofertę wystawy uzupełniać będzie wszystko to, co związane jest z bezpośrednią ochroną i uzbrojeniem osobistym strażaka. Nieodłącznym elementem targów są pokazy dynamiczne, w trakcie których prezentowany jest potencjał i możliwości innowacyjnego sprzętu. W czasie pokazów swoje niezwykłe umiejętności zademonstrują również najlepsze grupy ratunkowe z całego świata.

  edura04_2013.jpg

  Do zadań strażaków oprócz gaszenia pożarów, należą różne rodzaje ratownictwa, w tym na przykład chemiczne, techniczne czy ekologiczne. Strażacy niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych nie tylko na lądzie, ale także pod wodą. W związku z tym, sprzęt strażacki staje się coraz bardziej wyspecjalizowany. Kiedyś podstawowym sprzętem były nożyce i rozpieracze, dziś istnieje cała seria specjalistycznych narzędzi: lewary, poduszki pneumatyczne, urządzenia do podnoszenia, kruszenia, łamania, liny, sprzęt do wybijania szyb. Jak widać w tym zawodzie liczy się konkretna, specjalistyczna wiedza, dlatego jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej to także różnorodne spotkania, dzięki którym można poznać wybitnych specjalistów i wymienić się doświadczeniami. Jednym z ważniejszych wydarzeń towarzyszących imprezie jest konferencja „Zgaś ryzyko”. Wśród poruszanych tematów znajdą się także „Nowe perspektywy finansowania ochrony przeciwpożarowej”.

  edura02_2013.jpg

  Redakcja portalu eLightbars.pl gorąco zachęca do odwiedzenia targów i zapoznania się z ofertami m.in. oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego. W tegorocznych targach biorą udział przedstawiciele marek oświetlenia m.in: Code3, Elektra, Federal Signal oraz Gamet.

  Zapraszamy!


  View full artykul


 3. Materiały dotyczące lampy zespolonej LZ (belki):

  • broszura informacyjna belki bez głośnika (opis, wymiary, rysunek techniczny, prospekt)

  Elektra-LZ.pdf

  • broszura informacyjna beki z głośnikiem (opis, wymiary, rysunek techniczny, prospekt)

  Elektra-LZ_G.pdf

  • pierwsza strona instrukcji od LZ-1. Autor: fedlight

  LZ-1.jpg

  • instrukcja producenta: LZ-2OGW + LBO-10K1a Instrukcja w języku: polskim. Autor: fedlight

  LZ-20GW+LBO-10K1a.jpg

  LZ-20GW+LBO-10k1a1.jpg

  • LZ-4OW (autor: fedlight)

  LZ-4OW.jpg

  • LZ-4OGW (autor: fedlight)

  LZ-4OGW.jpg