michalsc

Moderators
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

michalsc last won the day on July 18

michalsc had the most liked content!

Community Reputation

48 Excellent

2 Followers

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ogólnie Gamet lubił sobie mieszać kolory, stąd może nie być takie łatwe zidentyfikowanie poszczególnych wyprowadzeń. Najłatwiej by było jakbyś otworzył belkę i zrobił zdjęcia gdzie jakie przewody wchodzą. Często spotykałem się z takimi konfiguracjami, że np czarny był plusem a żółto-zielony masą. Ewentualnie możesz miernikiem sprawdzić, który przewód jest połączony z kształtownikiem - w ten sposób łatwiej wskażesz masę, a potem zostają tylko plusy.
 2. michalsc

  Producentem - hehe
 3. Ulep straszny, ale może chociaż klosze nie będą odfruwać jak w kairosie
 4. Wygląda właśnie na Banshee, dość popularne w karetkach
 5. Oznaczenie 2-pinowych - 174460-1. Pozostałe znajdziesz na podstawie oznaczenia rodziny złącz
 6. Najczęściej lecą elementy na błyskowniku - w tym przypadku czasem wystarczy wymiana niektórych rezystorów i układ wraca do żywych. Ewentualnie do wymiany palnik, ale to jest rzadszy przypadek. Co do drugiego pytania - nie ma żadnej zależności, musisz szukać po instalacji przyczyny.
 7. Słabe są te lampy, jak chcesz, żeby zapewniało to bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie to szukaj czegoś w drugiej klasie światłości, to co tu jest łapie się ledwo w pierwszą.
 8. Prawdopodobnie uszkodzony jest przedwzmacniacz lub coś na tym torze - serwis.
 9. Takiego pomysłu to jeszcze nie widziałem Nie, nie można podpiąć lamp pod głośnik.
 10. michalsc

  Halogen vs LED

  Białe LEDy nie nadają się kompletnie do stosowania z kloszem niebieskim - wychodzi bardzo mocne wycinanie spektrum. Aktualnie jeśli chodzi o białe LEDy - stosuje się tylko barwy bardzo ciepłe do lamp pomarańczowych.
 11. Lampa to Phoenix firmy FS Vama. Jeśli chodzi o podłączenie, to najczęściej w przypadku tej firmy - brązowy to masa, reszta plusy.
 12. Teoretycznie da się coś takiego zrobić, ale za mądre to to nie jest. Raz, że przetwornica wprowadza dodatkowe zakłócenia na zasilaniu, dwa - generator może pobierać prąd udarowo, czego przetwornice nie lubią, stąd lepiej jest stosować dedykowany system.
 13. Wbrew pozorom były i są lampy z układem synchronizacyjnym, w zasadzie uzupełnienie sterownika umożliwia taką konfigurację. Rozwiązanie z załączaniem i wyłączaniem jest w tym przypadku bez sensu, tak się nie steruje układów lamp, chociażby temu, że kondensatory utrzymują jeszcze napięcie i będzie wszystko szalało
 14. Kabla w K5 nie ma bo ta wersja nie obsługuje tego kanału
 15. Można zgłosić do Transportowego Dozoru Technicznego - podejmują się takich spraw. Generalnie jak ma się taką lampę w ręku to łatwiej to ogarnąć