Jasiek

Zarejestrowani
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Odpowiedzi dodane przez Jasiek


  1. Większość głośników zazwyczaj ma IP64.

    Deszcz czy nawet ulewa nic im nie zrobi, tym bardziej że ostatnimi czasy coraz częściej są montowane "na zewnątrz" pojazdu, a nie za atrapą, przez co narażone są na bezpośrednie działanie wody między innymi.

    Jeśli chodzi o mycie, to też nie należy się za bardzo przejmować, trzeba tylko pamiętać, żeby wody pod wysokim ciśnieniem nie kierować bezpośrednio w otwór wylotowy.

    Po umyciu dla spokoju ducha można "trąbnąć" nim raz, żeby wypchnął wodę.

    A no i ważna sprawa. Trzeba koniecznie zamontować go w pionie i zgodnie z oznaczeniem określającym górę głośnika.

     

    Pozdrawiam

    • Like 1

  2. Znalazłem tylko coś takiego.

    Urządzenie sprawdza czy lampa magnetyczna jest wpięta w gniazdo zapalniczki, aby uniemożliwić włączenie samych dźwięków.

    Stosowane w pojazdach nieoznakowanych.

    001.jpg

    002.jpg

    • Dzięki! 1

  3. Każdy element samochodu osobowego jest szczegółowo badany pod kątem spełnienia wymagań zawartych w europejskich normach. Te wszystkie R(...) to Regulaminy Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ i dotyczą wielu aspektów związanych z bezpieczeństwem. W załączniku przesyłam dokument znaleziony w Internecie, w którym z grubsza przedstawione są Regulaminy wraz z opisem czego dotyczą.

    W załączniku również regulamin R28.

    EDIT
    Dodam jeszcze tylko, że to E, które jest na ZURZE dotyczy dopuszczenia na rynek europejski i poświadczenie o kompatybilności elektromagnetycznej (R10), pod kątem której była badana. Jeśli chodzi o badania na głośność wg R28, to odbywają się one całopojazdowo po zabudowie kiedy konkretny głośnik jest już umieszczony w konkretnym miejscu. I robi się to w akredytowanych jednostkach badawczych (PIMOT, ITS) wg ścisłych wytycznych również zawartych w R28.

    1_4_normy.pdf R28.pdf


  4. W tym przypadku raczej miałem na myśli niehomologowane urządzenie, którego użyjesz. Jak w przypadku LEDowych zamienników żarówek halogenowych. W przypadku kolizji, jak ktoś powie że Cię nie widział (co będzie oczywistą bujdą), to w świetle prawa jesteś winien, bo masz reflektory bez homologacji.

    Teoretycznie wg przepisów powinno być w porządku do tych 96 dB. Dużo może też zależeć jak nazwiesz generator, którego chcesz użyć, bo jak usłyszą że to urządzenie, z którego sami korzystają, to rozmowa może być ciężka ?


  5. Myślę, że w WRD wyglądałoby to podobnie jak tutaj, tj. różnice w interpretacji przepisów. I to też zależy pewnie na kogo trafi, bo może się okazać że to będzie krótka piłka i kategoryczna odmowa. Zastanowiłbym się też nad inną kwestią, co prawda jest to skrajność, ale wydaję mi się że warta wzięcia pod uwagę. Jak trafi Ci się ktoś, kto od Twojego horna "zejdzie", to nie będą to już tylko paragrafy z KW...


  6. Witam!

    Co do lampek kierunkowych, proponuję rozejrzeć się za lampami Juluena.

    Posiadają w katalogu kilka modeli dobrze nadających się do montażu na motocyklu, również takich szerokokątnych.

    Zgrabniejsze też od tych Federalowych, ale to już kwestia gustu

     

    Pozdrawiam