ffpm

Registered
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About ffpm

 • Birthday 04/22/1982

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska
 • Location
  Mysłowice
 1. Powiem to tak: jeździłem kilka lat z Hornem zamiast klaksonu. Nikt nigdy mnie nie gonił i nie kontrolował samochodu. Horn jest fajny bo powoduje szybkie wybudzenie niedzielnych kierowców, którzy zasypiają na czerwonym i śpią dalej jak zapala się zielone Modulator ukryty pod deską rozdzielczą, głośnik przy zderzaku pod belką, manipulator za schowkiem a z manipulatora pociągnięte kabelki do dodatkowego przycisku uruchamiającego Horna (w GAM 150 się da bo po podaniu napięcia zaraz się uruchamia). W takiej sytuacji nikt nic nie zrobi dopóki jakiś "znawca", który usłyszy ten dźwięk nie zadzwoni pod 997 i nie powie że jeździsz "na sygnałach". I teraz są dwie opcje: albo przyjedzie policjant, który wie jak takie urządzenie wygląda (znikoma ilość jest takich którzy wiedzą, że do manipulatora jest podłączona jeszcze czarna skrzynka ) zmusi Cie do wymontowania i zabierze wypisując protokół zatrzymania rzeczy i wezwanie do stawienia na komendzie (później przepadek urządzenia, kilka stówek grzywny), albo przyjedzie ten drugi, który nie wie jak to wygląda, nie znajdzie w schowku pilota i nic sie nie stanie. W ciągu ostatnich 8 lat, widziałem na komendzie tylko jeden modulator i dwa zestawy oświetlenia przyklejanego do szyby. Nie wiem w jakich okolicznościach znalazła się reszta, ale na jednym oświetleniu gość omijał sobie korek, ktoś go przyblokował i wezwał patrol Tak więc przy niewielkim szczęściu pojeździsz z dobrze ukrytym Hornem długie lata Gdy trafi się policjant, któremu nie spodoba się głośność sygnału dźwiękowego, nie bedzie ogarniał tego że to modulator, albo opowiesz mu historie że taki dźwięk kupiłeś na allegro i nie ma innych tonów tylko ten "buczek", to jedyne co może, to zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje na badania techniczne. Jak nie zdemontujesz zwykłego sygnału dźwiękowego to praktycznie od razu diagnosta stwierdzi że wszystko jest okej i DR zostanie zwrócony.
 2. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń samo posiadanie w pojeździe modulatora jest wykroczeniem: "Art. 96a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów,podlega karze grzywny. § 2. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie,podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny. § 3. Urządzenia lub elementy oznakowania, o których mowa w § 1 i 2, podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy."
 3. Witam, kupię używane: niebieską kształtkę (286mm), niebieski boczek oraz komplet nowych uszczelek do LZ Elektry.
 4. Byłoby super. Bo kupowanie nowych szkiełek do używanej belki nie ma sensu. Więc proszę o ten kontakt:)
 5. Witam, poszukuję używanej szyby bocznej oraz kształtki (dł. ok 285mm), do lampy LZ Elektra. Kolor niebieski. Lampa ma mechanizm obrotowy. Poszukuję również kompletu uszczelek do tej lampy.
 6. No nie wierze że jest tyle użytkowników tego forum i nikt nie ma takiej zury bez gwarancji i nie może rozkręcić jej żeby zrobić jedną albo dwie fotki tych kabelków:( to trwa z 5 minut a taka usterka z wyrwanymi przewodami w pilocie pewnie często się powtarza i może się to przydać tez innym użytkownikom tego forum. Niestety nie ma innej możliwości żeby dowiedzieć się jak te przewody polutować więc licze na pomoc posiadacza takiej zurki. pozdrawiam.
 7. ponawiam prośbę o fotkę lub rozpiskę przewodów do tego pilota. Spróbowałbym zapytać producenta ale oni też muszą utrzymać jakoś swój serwis więc wątpie żeby ktoś mi tam mógł pomóc korespondencyjnie. Układ kolorów przewodów w naprawianym pilocie jest taki jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 531b4.html
 8. Witam, mam taki problem i prośbę. Potrzebowałbym zdjęcie bądź schemat jak powinny być przylutowane przewody w pilocie zura 5120 w modelu z sygnałem VIP. Przewody są całkowicie wyrwane. Mam zdjęcie przewodów z wersji bez VIPa ale niestety sie różni.Proszę ktoregoś z kolegów o taką miare czytelna fotke.