Aspirant

Registered
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po rozum do głowy Federal działa ( działał też po wymianie tranzystorów). Ale gdy się człowiek śpieszy to .... Brakowało "beczki" na RJ która "owraca kolejność przewodów. I wszystko OK. Dzięki za konsultacje.
 2. Jednak poległem. Tranzystory wymienione generator nie działa. Dodatkowo nie działają teraz światła ostrzegawcze. Generator zamontowany jest (był) na fordzie transicie z FrankCars. Teraz w ogóle nie łapę co tam mogło zaszwankować. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc z góry dziękuję.
 3. Wojas będę się zabierał za niego dopiero w sobotę bo muszę zdemontować manipulator i przygotować złącza, co do detekcji lamp to chyba jest ok. bo belka i przednie ledy po załączeniu działają. Mam na próbę głośnik (ale chyba 8 ohm) może jak pojadę demontować mikrofon to podepnę na próbę. Ewentualnie trzeba przedzwonić ciągłość przewodów głośnikowych bo ta instalacja jest jakoś dziwnie prowadzona (przez otwory wiercone a nie fabryczne).
 4. Michalsc masz rację bez pomiarów można gdybać, radiator to obudowa generatora czyli płaska powierzchnia, sygnał był brany z mikrofonu (odtwarzany komunikat z tlf. komórkowego) więc i poziom sygnału był różny.
 5. Przegrzał? HM, ale czy trafo czy tranzystory nie mają "organoleptycznych" (swąd - zapach, widoczne efekty temperatury) śladów. Po niedzieli podjadę zdemontować pilota i podłączyć na biurku zobaczymy może coś "wyjdzie"
 6. Obecnie leży na biurku i w wolnej chwili muszę się nim zająć. Ale i tak muszę zabrać jeszcze z auta manipulator bo nie będzie możliwości odpalenia go. Być może to tranzystory w koćówce bo przez pół dnia walczył z koronawirusem (komunikaty zostań w domu)
 7. No fakt lekka przesada. Ale Panowie nie dziwcie się bo takie sytuacje powoduje wiele czynników: 1. możliwości finansowe OSP (choć tak naprawdę leży to w gestii Wójta lub Burmistrza, Wystarczy policzyć fajne belka na dach, LED grill, led tył, pole pracy, dobry generator i głośnik, a może jeszcze fala świetlna z tyłu. No i radiotelefon (oczywiście analogowo/cyfrowy) . I co? tysiące złotych a kto na to da OSP raczej nie a włodaże gminy wyrwali by sobie wszystkie włosy z głowy gdyby mieli to finansować 2. W niektórych OSP robi się to tak: "JÓZEK" coś się zna na elektryce, kupimy lampki n
 8. Witam Wszystkich. Dziwny przypadek: FS AS320 - wydaje tylko cichutki dźwięk z głośnika. Nie miałem miernika ani innych narzędzi więc zdemontowałem go na warsztat. Po otwarciu czysto, zero "charakterystycznego" swądu. Bezpieczniki dobre (15A, 5A,1A). Czy może to być wina przekaźnika czy może głośnik padł (jeszcze nie sprawdzałem). Proszę o jakąś wskazówę.
 9. Witam wszystkich użytkowników portalu. Po zmianie szaty jestem tutaj pierwszy raz. Jakoś nie było czasu aby zajrzeć. Ale teraz w okresie kwarantanny jest trochę czasu.
 10. Aspirant

  FRONT PANEL gm 360

  Witam kolegów. Poszukuję panel przedni do rtlf. Motorola GM 360. Może być sam panel lub uszkodzony rtlf. (z dobrym panelem). Pozdrawiam.
 11. HEJ1 Kolego ty się chwalisz że masz GAMa czy chcesz go sprzedać. Posłałem ci info na maila. Jeśli sprzedałeś to napisz bo ja jestem zainteresowany kupnem i dalej szukam.
 12. Z tym tematem faktycznie jest problem. Ja w swojej praktyce często spotykałem się z sytuacją gdy OSP sama montowała belkę na pojeździe głośnikiem do tyłu. Dlaczego? Bo napis STRAŻ (ten z tyłu belki montowanej poprawnie) lepiej "wygląda". Często też po uszkodzeniu głośników zakładają różne wynalazki, albo kupują sprzęt bez homologacji.
 13. Witam! Posłałem Panu na maila inf. o chęci zakupu GAMa. Jestem nim zainteresowany.Proszę pisać na priv. [email protected] Pozdrawiam.
 14. Witam forumowiczów oświetlonych i udźwiękowionych sygnałami ostrzegawczymi. Jestem emerytem PSP. W latach 80 pracowałem w warsztacie łączności (czasy radmorów z rezonatorami kwarcowymi i sygnałów dwutonowych na przekaźnikach. Obecnie zajmuję się trochę naprawami i montażem sygnałów świetlnych i dźwiękowych na terenie dawnego woj. nowosądeckiego. Wykonuję też proste naprawy instalacji elektrycznych na samochodach firemanów. Pochwalam działanie forum. Dużo informacji (ciekawych, ważnych i pomocnych)