GAM 150 - podłączenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem GAM 150, nie posiadam instrukcji, a brak jest tu wyprowadzonych kabli zakończonych kostkami. W nowszych modulatorach są opisy na obudowach wyprowadzeń na kostkach, a nigdzie nie znalazłem opisu samych wyprowadzeń na modulatorze. Urządzenie nie podaje sygnału na głośnik. Jeśli ktoś wie jak to podłączyć proszę o opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jest tylko napis GAM150 i nic więcej, dodam, że podświetlenie przycisków jest na niebiesko z wyjątkiem przycisku "OFF" który świeci na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Wejscie: 1.Pilot 2. (dwa piny) (plus + i minus -) zasilanie 3.Głośnik 4.Zasilanie i sterowanie lampami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak mi się też wydaje, ale na głośnik nie podaje sygnału, wydaje tylko dźwięk z modulatora i to dopiero po podłączeniu do zacisku E masy jakiegoś odbiornika. Czy jest możliwe, że sygnał na głośnik idzie dopiero po podłączeniu odbiorników pod zacisk A (czyli podstawowy sygnał świetlny) który musi mieć odpowiednie obciążenie ? Czy może zwyczajnie sprzęt jest uszkodzony ? Przy wyprowadzeniu z napisem "speaker" są 4 piny, była kostka którą wyjąłem do zdjęcia z wyprowadzonymi dwoma kablami z góry, ale może coś jest źle przy tym wyjściu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest sprawny! Jest to wersja "S" do pojazdów nieoznakowanych. Modulacja uruchomi się po podłączeniu lampy ostrzegawczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu typowej LBO10K1, (czyli odpowiednie obciążenie, masa na wyjście E) modulator jak poprzednio daje modulacje, ale już do głośnika nic nie dochodzi. Po odłączeniu lampy modulacje milknął. Może coś trzeba inaczej zrobić, ale już brakuje mi pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się