• Relacja z targów POLSECURE 2023


  Przemek

  Na terenie Targów Kielce w dniach 25-27 kwietnia 2023 roku odbyły się II Międzynarodowe targi POLSECURE 2023 na których można było ujrzeć nowości u wystawców takich jak ZE Elektra, Federal Signal Vama (Transmed), PW Gamet oraz Strobos. Oprócz czołowych producentów była także firma Vitronic, która dostarcza specjalistyczne lampy zespolone DBS-4000 marki Hansch naszpikowane elektroniką (komputer, kamery, czujniki podczerwieni etc.) do służb celno-skarbowych czy też inspekcji transportu drogowego.

   

  ZE Elektra S.I.

  Na targach miała swoją premierę niskoprofilowa belka REMEDY (stworzona przez Emertronic – partnera ZE Elektra, znaną z projektu m.in. LZN-POL2 i ESG-100), która charakteryzuje się kilkoma trybami pracy błysków (w przypadku podłączenia jej do odpowiedniego generatora dźwięków). Jest to rozwiązanie przyszłościowe, gdyż w zależności od tego z jaką modulacją porusza się pojazd uprzywilejowany, bądź czy stoi na postoju zza dnia lub nocy to belka przechodzi w odpowiedni tryb błysku.

  Elektra (6).JPG

  Kolejną nowością jest belka SLENDER w konfiguracji LZNU – 2x6MD3 + 3WLN + 2RLb kl.2. Jest to wersja belki przeznaczona do radiowozów policji w Słowacji wraz z wyświetlaczem napisu STOP z przodu i z tyłu belki. Charakterystyczna praca świecenia modułów zapewnia widoczność dwóch kolorów jednocześnie.

  Elektra (10).JPG

  Ciekawym rozwiązaniem powoli wchodzącym jako obowiązkowe w radiowozach policyjnych, jest podkładka pod tablicę rejestracyjną wraz z lampami MS-6 marki Juluen. Na plus jest możliwość zmiany trybu świecenia lampy oraz to, że podkładka jest gumowa, a nie sztywna. Dzięki temu użytkownik ma możliwość dokładnego dopasowania ramki do zderzaka pojazdu.

  Elektra (1).JPG

  Na tablicy z różnymi lampami kierunkowymi można było ujrzeć nowość od Emertronic – lampę kierunkową XLED LM-6, która świeci w drugiej klasie światłości i pracuje pod napięciem 12-24V.

  Elektra (3).JPG

  Federal Signal Vama (dystrybutor TRANSMED)

  Przedstawiciel Federal Signal Vama na Polskę – firma Transmed wystawiła się wspólnie z BMW Zdunek.

  ambulans.JPG

  Na stanowisku firm można było obejrzeć pojazdy marki BMW z sygnalizacją Federal Signal Vama oraz Hansch (motocykle strażackie oraz BMW X5). Największą ciekawostką był pojazd Suzuki S-Cross z prototypową belką, która na chwilę obecną nie ma nazwy i z tego co ustaliliśmy to składana jest w zakładzie w Bytomiu. Powstała na bazie Auruma (spód belki).

  belka.JPG

  belka (3).JPG

  X5.JPG

  Na stanowisku można było ujrzeć nieoznakowane BMW serii 3, które miało zainstalowane lampy Nanoled Round (wpuszczane w zderzak/błotnik) czy motocykl policyjny także z takim rozwiązaniem. Na motocyklu policyjnym również pod lampą CO400 były zainstalowane lampy Nanoled barwy białej świecące na stałe i spełniające funkcje światła do sporządzania np. dokumentacji służbowej.

  nanoled round1.JPG

  Ponadto na wystawie można było ujrzeć wydruki z drukarek 3D dzięki której można odpowiednio zabudować i przymocować sprzęt oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego w pojazdach uprzywilejowanych.

   

  PW GAMET

  GAMET (15).JPG

  Belka Orion została zgłoszona do konkursu o nagrodę targów Polsecure 2023. Wśród dobrze wszystkim znanych produktów można było znaleźć kilka nowości na wystawie producenta. Jedną z nowości jest tablica tekstowa opadająca – większość tablic na rynku to tablice unoszone. Produkt firmy PW Gamet może być zastosowany w obu przypadkach (unoszona i opuszczana), gdyż automatycznie obraca wyświetlany tekst, aby był nieodwrócony i czytelny tak jak w smartfonach z włączoną funkcją „autoobrót”.

  GAMET (10).JPG

  W ofercie producenta pojawiły się lampy pojedyncze SLO5LED w wersji dual color. Do woboru są wersje niebiesko-czerwone lub niebiesko-żółte. Przy składaniu zamówienia na lampę należy podać kolor podstawowy i drugi, który będzie świecił po podaniu zasilania na kolejny kabel lampy.

  GAMET (14).JPG

  Na wystawie ujrzeliśmy dwa rodzaje lamp oświetleniowych STARLIGHT w dwóch barwach światła białego: 4500K i 6000K.

  GAMET (16).JPG

   

  STROBOS Sp z o.o.

  firma Strobos z Trzebini pokazała nowości, które planuje wprowadzić niebawem na rynek. Jedną w nowości jest belka Optima z trzema rzędami diod LED i mniejszymi soczewkami wykorzystująca obudowę od powiększonej belki Optima 2P.

  STROBOS (5).JPG

  Kolejną ciekawostką jest wyświetlacz LED o zmiennej treści np. „Jedź za mną” – jest to wyjście naprzeciw klientom z Inspekcji Transportu Drogowego czy Straży Granicznej.

  STROBOS (1).JPG

  Największym zaskoczeniem był uchylny znak biało-niebieski wraz ze strzałą i falą świetlną przewidziany do montażu na pojazdach APRD policji. Zaletą tego produktu jest to, że został wykonany z aluminium i waży o połowę mniej niż konkurencyjny Road Safety Arrow od Federal Signal Vama.

  STROBOS (2).JPG

  Obszerną fotorelację znajdziecie w galerii: https://elightbars.pl/index.php?/gallery/category/18-polsecure-2023/
  zaś wideorelacja z targów znajduje się poniżej:

   


  User Feedback

  Recommended Comments

  Ciekawa ta nowa belka FSV, poza tym ledy na oprawce tablicy rejestracyjnej jak i z tyłu pojazdu w nadkolach są świetnym krokiem w przód. oświetlenie tyłu APRD pozostawia trochę do życzenia, m.in. brak świateł na dole pojazdu. Mam nadzieje, że nowe radiowozy będą wyposażone w oświetlenie elektry albo gamet, a nie FSV

  Edited by elektroniktczeski
  Link to comment
  Share on other sites


  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

 • Forum Statistics

  1,295
  Total Topics
  7,505
  Total Posts
 • Gallery Statistics

  669
  Images
  67
  Comments