TommY

Registered
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

TommY last won the day on February 11

TommY had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska
 • Location
  Kłodnica Dolna

Recent Profile Visitors

112 profile views
 1. Mam przeczucie, ze te transity miały też klasyczny zestaw: LZ na 4 strobo, z tyłu jeden lub dwa LBX-2000 a w środku Zura 1120?. Na zderzaku widzę jeszcze wesemy, raczej halogenowe niż strobo, ale głowy za to nie dam.
 2. Ja po chłopsku sobie tłumaczę, nie wiem czy słusznie, że oficjalnie podwójny błysk naprzemienny do LZ mógł trafić najwcześniej w momencie debiutu LZP stroboskopowej i po prostu te same graty trafiały do obu typów belek. Mam na myśli na przykład przetwornicę PSLZ-2Xp ELEKTRA i dedykowane do niej palniki i duże soczewki. Szacuję, że LZP weszła na rynek około 2004 roku. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 3. U mnie nie było takiego grzebania bo nie mam tej centralki sterującej błyskami a sama belka to typowy Sprinter z lat około 2000-2006 jakich było wiele w PRM. Chociaż według nabitego "VINu" (hehe ?) jest to LZ 1380 4XGW to jakiś spec obciął ją na 133 cm a w ogłoszeniu pisało że jeździła na MB Vito. W sumie rzeźbienie belki może mieć różne oblicza?.
 4. Michał wie co mówi. to zdjęcie poglądowe, odkopane w internecie. Tego typu błyski są u mnie w tej tajemniczej belce. Jak mi się uda wysłać na PW to Dostaniesz filmik. Możesz go później wrzucić na jutuba czy gdzie tam uważasz.
 5. W mojej belce siedzą takie zwykłe stroboskpopy jak w każdym polonezie sanitarce. Jedyną różnicą są soczewki rozpraszające, które mają taką drobniejszą fakturę, identyczne jak u Wojasa w "Straży Leśnej". Rok budowy mojej belki to 2002. Powtarzał się on na błyskownikach i wzbudnikach w głośniku. Zdjęcie poglądowe na końcu posta. Tyle mogę dodać bez jej rozkręcania. Skoro do każdego stroboskopa idzie jeden przewód zasilający i masa jest z podstawy, to synchronizację wszystkich czterech traktuję jako działanie jakichś tajemniczych mocy, bo żadnego wspólnego i zewnętrznego modułu sterującego tam po prostu nie ma. Powinny strzelać losowo a tak nie jest. Stąd moja dociekliwość.
 6. Michał co sądzisz o moim przypadku belki gdzie stare stroboskopy samoistnie się synchronizują?
 7. Powiem Ci jak jest u mnie: mam LZ 4XG typową z poloneza i tam sobie stroboskopy strzelają losowo. Natomiast w LZ 4XGW ze sprintera ambulansu po włączeniu przez chwile błyskają też losowo, po czym samoistnie łapią synchronizację i wtedy non stop jest synchro i nic to się nie rozjeżdża. Błyskowniki są tam też starego typu, czyli każdy ma swoją elektronikę i są to 4 odrębne podzespoły. Jak wyjaśnić ich zgrywanie się - nie mam pojęcia.
 8. Podoba mi się, że Zrobiłeś tą belkę na stroboskopach a kolega Symbianix na halogenach. Teraz każdy może sobie ocenić, która wersja bardziej odpowiada.
 9. Aby nie wpaść w monotonię, postawiłem na wersję dual-color.?
 10. Polift wzrokowo najbardziej różni się tym, że soczewka rozpraszająca w nim jest duża i idzie razem z kloszem coś jak LBX-2000 a przed liftem jest mała jak w LBL-10K1N. Na zdjęciu przedlift z czerwca 2010.
 11. Tak, kształtki i boczki na dwie belki. Jednym zestawem przezbroję z pomarańczowego na zielono "Straż Leśną" a drugi komplet do archiwum. Za 20 lat to dopiero będzie rarytas?
 12. Wczoraj jeszcze były?. Napisałem do sklepu firmowego i dziś już graty są u mnie.
 13. Korzystając z doskonałych wzorców też zastosuję taki tuning w swojej belce "Straż Leśna"?
 14. TommY

  Elektra - LBX-21 (zielona)

  Mimo to fajnie wyszedł. Jaką farbą Malowałeś?
 15. Takie dziurawienie klosza przy zastosowaniu lampy na zewnątrz pojazdu nie pomaga raczej w zachowaniu szczelności i polepszeniu odporności na warunki pogodowe?