TommY

Registered
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

TommY last won the day on September 20 2020

TommY had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska
 • Location
  Kłodnica Dolna

Recent Profile Visitors

335 profile views
 1. Tak na chłopski rozum to może ledowy przerywacz kierunkowskazów mógłby robić za flasher? Tylko musiałby się dogadać z Microledami co do amperów itd. Wtedy byłby to chyba tryb simultaneous single flash.
 2. Witam, potrzebuję uszczelek pod klosz jakie występowały w LBS-5, LBO-10 czy LBX-11/14. Interesuje mnie 5 sztuk. Najlepiej gdyby ktoś mnie poratował nowymi, ale i ładnymi używkami nie pogardzę. Pisałem już do Warszawy ale niestety u nich brak. Gdyby jeszcze ta sama osoba miała na sprzedaż zestawy mocujące Z-1 na śrubę M14 to już by była dla mnie pełnia szczęścia. Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
 3. Witaj, był ostatnio taki sprzęt na licytacji, stan moim zdaniem bardzo ładny, i poszedł za 570. Może nawet ktoś z forum wygrał? Musisz obserwować internet i czekać, bo takie zabytki rzadko wypływają na sprzedaż. Dorzucam jeszcze link dopóki strona nie wygasła: https://allegro.pl/oferta/lampa-kogut-lb2-kolekcjonerska-10022472209
 4. Dziękuję za dobre słowo. Na poważnie wszedłem w ten temat jakieś 9 lat temu. Mam nadzieję, że o takie fotki chodzi, kolejność jest taka sama jak w Twoim poście.
 5. Witam w nowym roku i prezentuję nowe nabytki: Lampa GDO 10 H1 12V tym razem pod szyldem firmy Valeo Italy Ajba Megalux LA80012 12/24V Hella KL Rota Compact M 12/24V Na koniec dorzucam belkę straży leśnej po przeróbce kolorystycznej
 6. TommY

  Kolekcja lamp

  Ja na klosz stosowałem pastę G3 Farecla, ale efekt nie jest urzekający, spróbuję pójść za twoją radą to może się polepszy. Co do pierścienia, to u mnie nie ma czego polerować, bo chrom jest zjechany do gołej blachy. Masz jakiś pomysł, jak go odnowić?
 7. TommY

  Kolekcja lamp

  Bardzo ładnie wyszła ta czerwień. Czym polerowałeś klosz że taki połysk? Robiłeś coś z tym chromowanym pierścieniem czy oryginał?
 8. TommY

  LZP wiązka

  Witaj, mogę Cię poratować w temacie kolorów przewodów (wersja policyjna cee'd 1 gen.): oba czarne to masa tylko jest osobno dla odbiorników halogenowych i strobo śred. 4mm, stąd dwa grube przewody, czerwony zasilenie dużej przetwornicy do niebieskich błysków śred. ponad 2mm, pomarańczowy mała przetwornica pilot śred. 2mm, żółty podświetlenie napisu śred. 2mm, niebieski halogeny przednie śred. ponad 2mm, biało-czerwony halogen boczny lewy śred. 2mm, granatowy halogen boczny prawy śred. 2mm.
 9. TommY

  Lampa LBO-10 K1 K

  Witaj, w moim przypadku ten model lampy posiada gwint M14, podkładkę metalową dociskową i jedną gumową - obie są typowe. Problem może się pojawić, jeśli nie masz tej pierwszej, która idzie pod podstawę i ma grubość 10 mm i do tego jest wyprofilowana aby wyglądała jak kontynuacja podstawy. dodatkowo ma zebrany u góry rant celem uszczelnienia. Jak coś to zdjęcie jest w moim temacie o eksponatach na pierwszej stronie. Pozdrawiam.
 10. Mam przeczucie, ze te transity miały też klasyczny zestaw: LZ na 4 strobo, z tyłu jeden lub dwa LBX-2000 a w środku Zura 1120?. Na zderzaku widzę jeszcze wesemy, raczej halogenowe niż strobo, ale głowy za to nie dam.
 11. Ja po chłopsku sobie tłumaczę, nie wiem czy słusznie, że oficjalnie podwójny błysk naprzemienny do LZ mógł trafić najwcześniej w momencie debiutu LZP stroboskopowej i po prostu te same graty trafiały do obu typów belek. Mam na myśli na przykład przetwornicę PSLZ-2Xp ELEKTRA i dedykowane do niej palniki i duże soczewki. Szacuję, że LZP weszła na rynek około 2004 roku. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 12. U mnie nie było takiego grzebania bo nie mam tej centralki sterującej błyskami a sama belka to typowy Sprinter z lat około 2000-2006 jakich było wiele w PRM. Chociaż według nabitego "VINu" (hehe ?) jest to LZ 1380 4XGW to jakiś spec obciął ją na 133 cm a w ogłoszeniu pisało że jeździła na MB Vito. W sumie rzeźbienie belki może mieć różne oblicza?.
 13. Michał wie co mówi. to zdjęcie poglądowe, odkopane w internecie. Tego typu błyski są u mnie w tej tajemniczej belce. Jak mi się uda wysłać na PW to Dostaniesz filmik. Możesz go później wrzucić na jutuba czy gdzie tam uważasz.
 14. W mojej belce siedzą takie zwykłe stroboskpopy jak w każdym polonezie sanitarce. Jedyną różnicą są soczewki rozpraszające, które mają taką drobniejszą fakturę, identyczne jak u Wojasa w "Straży Leśnej". Rok budowy mojej belki to 2002. Powtarzał się on na błyskownikach i wzbudnikach w głośniku. Zdjęcie poglądowe na końcu posta. Tyle mogę dodać bez jej rozkręcania. Skoro do każdego stroboskopa idzie jeden przewód zasilający i masa jest z podstawy, to synchronizację wszystkich czterech traktuję jako działanie jakichś tajemniczych mocy, bo żadnego wspólnego i zewnętrznego modułu sterującego tam po