TommY

Registered
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

TommY last won the day on September 20

TommY had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska
 • Location
  Kłodnica Dolna

Recent Profile Visitors

256 profile views
 1. TommY

  LZP wiązka

  Witaj, mogę Cię poratować w temacie kolorów przewodów (wersja policyjna cee'd 1 gen.): oba czarne to masa tylko jest osobno dla odbiorników halogenowych i strobo śred. 4mm, stąd dwa grube przewody, czerwony zasilenie dużej przetwornicy do niebieskich błysków śred. ponad 2mm, pomarańczowy mała przetwornica pilot śred. 2mm, żółty podświetlenie napisu śred. 2mm, niebieski halogeny przednie śred. ponad 2mm, biało-czerwony halogen boczny lewy śred. 2mm, granatowy halogen boczny prawy śred. 2mm.
 2. TommY

  Lampa LBO-10 K1 K

  Witaj, w moim przypadku ten model lampy posiada gwint M14, podkładkę metalową dociskową i jedną gumową - obie są typowe. Problem może się pojawić, jeśli nie masz tej pierwszej, która idzie pod podstawę i ma grubość 10 mm i do tego jest wyprofilowana aby wyglądała jak kontynuacja podstawy. dodatkowo ma zebrany u góry rant celem uszczelnienia. Jak coś to zdjęcie jest w moim temacie o eksponatach na pierwszej stronie. Pozdrawiam.
 3. Mam przeczucie, ze te transity miały też klasyczny zestaw: LZ na 4 strobo, z tyłu jeden lub dwa LBX-2000 a w środku Zura 1120?. Na zderzaku widzę jeszcze wesemy, raczej halogenowe niż strobo, ale głowy za to nie dam.
 4. Ja po chłopsku sobie tłumaczę, nie wiem czy słusznie, że oficjalnie podwójny błysk naprzemienny do LZ mógł trafić najwcześniej w momencie debiutu LZP stroboskopowej i po prostu te same graty trafiały do obu typów belek. Mam na myśli na przykład przetwornicę PSLZ-2Xp ELEKTRA i dedykowane do niej palniki i duże soczewki. Szacuję, że LZP weszła na rynek około 2004 roku. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 5. U mnie nie było takiego grzebania bo nie mam tej centralki sterującej błyskami a sama belka to typowy Sprinter z lat około 2000-2006 jakich było wiele w PRM. Chociaż według nabitego "VINu" (hehe ?) jest to LZ 1380 4XGW to jakiś spec obciął ją na 133 cm a w ogłoszeniu pisało że jeździła na MB Vito. W sumie rzeźbienie belki może mieć różne oblicza?.
 6. Michał wie co mówi. to zdjęcie poglądowe, odkopane w internecie. Tego typu błyski są u mnie w tej tajemniczej belce. Jak mi się uda wysłać na PW to Dostaniesz filmik. Możesz go później wrzucić na jutuba czy gdzie tam uważasz.
 7. W mojej belce siedzą takie zwykłe stroboskpopy jak w każdym polonezie sanitarce. Jedyną różnicą są soczewki rozpraszające, które mają taką drobniejszą fakturę, identyczne jak u Wojasa w "Straży Leśnej". Rok budowy mojej belki to 2002. Powtarzał się on na błyskownikach i wzbudnikach w głośniku. Zdjęcie poglądowe na końcu posta. Tyle mogę dodać bez jej rozkręcania. Skoro do każdego stroboskopa idzie jeden przewód zasilający i masa jest z podstawy, to synchronizację wszystkich czterech traktuję jako działanie jakichś tajemniczych mocy, bo żadnego wspólnego i zewnętrznego modułu sterującego tam po
 8. Michał co sądzisz o moim przypadku belki gdzie stare stroboskopy samoistnie się synchronizują?
 9. Powiem Ci jak jest u mnie: mam LZ 4XG typową z poloneza i tam sobie stroboskopy strzelają losowo. Natomiast w LZ 4XGW ze sprintera ambulansu po włączeniu przez chwile błyskają też losowo, po czym samoistnie łapią synchronizację i wtedy non stop jest synchro i nic to się nie rozjeżdża. Błyskowniki są tam też starego typu, czyli każdy ma swoją elektronikę i są to 4 odrębne podzespoły. Jak wyjaśnić ich zgrywanie się - nie mam pojęcia.
 10. Podoba mi się, że Zrobiłeś tą belkę na stroboskopach a kolega Symbianix na halogenach. Teraz każdy może sobie ocenić, która wersja bardziej odpowiada.
 11. Aby nie wpaść w monotonię, postawiłem na wersję dual-color.?
 12. Polift wzrokowo najbardziej różni się tym, że soczewka rozpraszająca w nim jest duża i idzie razem z kloszem coś jak LBX-2000 a przed liftem jest mała jak w LBL-10K1N. Na zdjęciu przedlift z czerwca 2010.
 13. Tak, kształtki i boczki na dwie belki. Jednym zestawem przezbroję z pomarańczowego na zielono "Straż Leśną" a drugi komplet do archiwum. Za 20 lat to dopiero będzie rarytas?
 14. Wczoraj jeszcze były?. Napisałem do sklepu firmowego i dziś już graty są u mnie.
 15. Korzystając z doskonałych wzorców też zastosuję taki tuning w swojej belce "Straż Leśna"?