Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam belkę Whelen, model prawdopodobnie Legacy, świeci w kolorze pomarańczowym a chciałbym zmienić diody na niebieskie i czerwone. Macie może info jakiego typu diody tam siedzą?

426828341_1876102626163888_4650631090365793484_n.thumb.jpg.a03bfeb6cf252ee8e3dddd3336c0ae60.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, diody to np XP-E, ale życzę powodzenia jak chcesz je samemu wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak serio chcesz się tego podjąć, to taka sugestia - wyposaż się w dobry sprzęt lutowniczy hot air, pastę lutowniczą i mnóstwo czasu, bo lutowanie diod tego typu nie jest łatwe - zwykłą lutownicą tego nie ruszysz. Bardzo łatwo jest przegrzać chipy diod i wtedy cała robota pójdzie na marne (zwłaszcza, że te rzeczy są lutowane na bezołowiu). Takie tematy lutuje się w piecach do lutowania rozpływowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że wiem jak to zrobić i mam sprzęt. Pracowałem kiedyś zawodowo w firmie która produkowała płyty główne do komputerów i inne urządzenia. Ale nie o tym...

Generalnie myślę że już ogarnąłem temat i znalazłem w Stanach kilka chętnych osób na zamianę modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się tym zajmuję na codzień ale i tak bym się dobrze zastanowił nad taką zabawą, zwłaszcza jeśli chodzi o diody czerwone 🙂 Płyty główne to nie diody, które bardzo nie lubią przelutów. Ale i tak powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się