GAM 150 12 v pytanie

Recommended Posts

Cześć, w jednej z karetek PR mam GAM 150, podlaczone sa przyciski 1,23,horn,A - wszystkie swiatla na raz (niebieskie).

Ostatnio zauwazylem ze przy wciskaniu PTT, swieci sie nie tylko horn i 1 ale dodatkowo 3 i C - czy wiecie po co, czemu? Nic sie nie dzieje jak wciskam np C (przy wcisnietym PTT) podkreslam ze po puszczeniu PTT przycisk C jest nieaktywny.

Drugie pytanie, czy jest mozliwosc, kombinacja klawiszy, podglosnic/przyciszyc glosnik - sygnaly dzwiekowe?

Pozdrawiam

Witaj,

Mam kawaleczek instrukcji.

''1. Podswietlenie klawiszy mozna zalaczyc i wylaczyc przez wcisniecie jednoczesne mikrofonu i klawisza 3.

2. Tryb nocny/dzienny mozna zalczyc i wylaczyc przez wcisniecie jednoczesne klawisza mikrofonowego i klawisza C (zmieniszenie mocy sygnalu dzwiekowego)."

Mam nadzieje ze pomoglem

Pozdrawiam i wesolych swiat

Dzieki Fed za odpowiedz, moglbys jeszcze doczytac i dac znac: jak wcisne PTT + C to wlacze/wylacze tryb nocny. Rozumiem ze jest to sygnalizowane poprzez swiecenie sie przycisku C. Pytanie: jak C jest podswietlone to tryb nocny jest wlaczony czy wylaczony??

• 4 weeks later...

Podepnę się pod temat.

Potrzebuję odseparować manipulator od generatora (jest to starsza wersja z klawiaturą jak w Ducato) i tu pojawia się pytanie: czy niezbędny jest zakup kostki łączącej i kabla bezpośrednio w serwisie PW GAMET czy równie dobrze mogę skorzystać ze zwykłej kostki i kabla RJ-45?

Czekaj, czekaj. Co masz na myśli pisząc "odseparować"? Chodzi Tobie o to, że aktualnie manipulator masz podpięty bezpośrednio do generatora i problemem jest przeniesienie generatora w inne miejsce, lecz kabel spiralny jest zbyt krótki? Pytasz się po prostu, czy możesz zrobić "przedłużkę" stosując zwykły kabel sieciowy i łącznik RJ-45?

Co do łącznika (beczki) to powiem, że stosują zwykłe tradycyjne jak do sieci komputerowych - tu się nic nie zmienia. Kabel chyba także jest najzwyklejszy, ale ręki sobie nie dam uciąć.

Tak, chodzi mi o zrobienie przedłużki między generatorem a manipulatorem gdyż obecnie jest on wpinany bezpośrednio w generator

Dzięki za odpowiedź. Spodziewałem się że to łącznik będzie jakimś specjalnym elementem, więc cieszę się, że nie muszę wydawać na to pieniędzy bo akurat mam pod ręką kabel i łącznik

Jak masz możliwość to podepnij, sprawdź i zdaj relację czy działa, bo sam jestem ciekaw Z tego co kojarzę to bodajże Federal Signal jakoś specjalnie odwraca kolejność przewodów, więc tam to nie zadziała, ale Gamet powinien grać i buczeć jak trzeba

Jeśli kabel nie jest skrosowany to powinno normalnie działać, i w Gamecie i w Federalu...

• 3 weeks later...

Dopiero teraz znalazłem chwilę czasu, żeby podpiąć i sprawdzić. Wszystko działa jak należy