AS 422 6S PO jak podpiąć się pod klakson


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam modulator firmy Federal Signal VAMA model AS 422 6S PO i w instrukcji znalazłem schemat podpięcia ale do końca go nie ogarniam a nie chce uwalić czegoś przy podpinaniu, może mi ktoś pojaśnić jak się podpiąć pod klakson w Starze 244?? tam pewno bedzie 24v pod klakson a modulator jest 12 V, ktoś wie jaki pobór prądu to generuje? bo kupiłem przetwornice z 24 na 12v i tam chwilowo uciągnie 16A - praca normalna 4A - wystarczy to?

 

http://transmed.b.cloudtown.maxus.pl/wp-content/uploads/2015/05/AS-422.6S.pdf

 

na stronie 12 jest schemat - wymagają podpięcia przekaźnika, ale niewiem jaki tam ma być i czy przewód green 1 ma być do masy a orange w miejsce gdy się naciska klakson? a ten przekaźnik jak podpiąć? może teraz w samochodzie pod klakson jest już przekaźnik?

 

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Cześć,

jeśli chodzi o podpięcie - nie wiem czy lepszym rozwiązaniem od przetwornicy nie byłoby podpięcie się pod jeden akumulator - tylko pozostaje problem ew. hebla (jeśli takowy macie).

Przetwornica 4A to trochę za mało, zważywszy że syrena ma 100W.

 

Jak podłączyć klakson? Potrzebny przekaźnik na napięcie sterujące 24V.

Przerywasz obwód klaksonu, podpinasz pod piny sterujące klakson, pod piny sterowane +12V i pomarańczowy kabelek do modulatora. Nie wiem do czego tam zielony kabel, może @Radhezz coś podpowie, albo ktoś kto umie czytać schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 years later...

5-letni temat, a ja dopiero widzę że ktoś mnie wspomniał ?

Ale tak, rzeczywiście da się takie rzeczy ogarnąć, podłączałem Whelena HHS-2200 w ciężarówce MAN, i rzeczywiście tam gdzie trzeba poziomy napięć zmieniać zastosowałem przekaźniki. Co do zasilania - nie tyle hebel jest problemem, co nierówne obciążenie akumulatorów, co może prowadzić do przyspieszonej ich degradacji. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest reduktor napięcia (przetwornica). W tamtym projekcie nalegałem na użycie Volt DC-PRO 600, głównie ze względu na gwarantowane przez producenta warunki pracy (od -25º C) i chłodzenie pasywne. Ale inwestor nie chciał czekać i wziął przetwornicę ze zwykłej serii pracującą od 0º C i chłodzeniem aktywnym DC-300, albo DC-400 tego samego producenta. Co ciekawe, działa to normalnie już kilka lat do dnia dzisiejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się