Radhezz

Registered
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Radhezz last won the day on April 19

Radhezz had the most liked content!

Community Reputation

14 Good

1 Follower

About Radhezz

 • Birthday 11/26/1987

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska
 • Twoja Kolekcja
  LBX-1/4, LBO-10, LBO-10T, LBO-10K1, LAP-259, LAP-260, LZ-2OGW...
 • OCCUPATION
  Kierowca bombowca
 • Skype
  radhezz
 • Location
  Opole

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ujmę to tak: sam robiłem płytki na palniki stroboskopowe, tylko pod generatory Whelena - tam serio nie ma nic poza palnikiem i trafo zapłonowym. I oryginalne błyskowniki od Gameta działają na amerykańskich generatorach idealnie. Od Elektry nie sprawdzałem, bo musiałbym wtyczki przerabiać, a Gamety są Plug&Play. Co do zakłóceń elektromagnetycznych: moje dwa błyskowniki i dwa od Krzysztofa jak dobrze pamiętam - też samoróbki, od ponad 10 lat pracują na wozie w mojej OSP. Nawet mimo zastosowania zwykłych przewodów elektrycznych, bez ekranowania radiotelefony odbierają i nadają poprawnie.
 2. Tak po prawdzie mówiąc jestem trochę zdziwiony że tam w ogóle jakieś dodatkowe elementy są. 99% modułów wykonawczych że tak powiem współpracują z "bardzo zaawansowanym" układem obejmującym trafo zapłonowe i palnik. Chyba że to co tam jest dołożone to ma na celu ograniczenie emisji elektromagnetycznej, a do działania nie jest potrzebne zasadniczo.
 3. Radhezz

  Terkoczące LBO

  Terkotanie jak sam zauważyłeś w samochodzie nie przeszkadza, natomiast opcja z przekładnią ślimakową jest w zasadzie wieczna w przeciwieństwie do napędu na gumce, także coś za coś ?
 4. Dalej nie rozumiesz, że oba parametry muszą być zgodne? ? Prostokątny Horn to GŁ510, ma 8 Ohm, ale ledwo 40W mocy... A Zura daje 100W. To jest 2,5 razy więcej. Podłącz pod pogłośniony maksymalnie wzmacniacz o mocy 40W głośnik o mocy 16W... No ciekawe czy się spali? P.S. Kwadratowego nie poznaje, to może być jakiś zagraniczny wyrób. Trzeci gdzie jest tuba i dwa "metalowe" wzbudniki z tyłu to WD50/50
 5. Parametry 100W mocy impedancja 8Ω (Ohm). Czyli tak jak pisali wcześniej koledzy pierwotnie do belek wsadzano Tonsile WD50/50, obecnie Elektry SD100. To są głośniki tubowe do belek, a można jeszcze dostać głośniki płaskie, choć tutaj o wyborze zbyt dużym nie można mówić, bo ja kojarzę tylko YD-100B, który tam szału jakością nie robi(ł). Tylko uwaga, bo teraz większość głośników można dostać w standardzie "międzynarodowym" na 11Ω, co nic nie uszkodzi, ale jednak znacząco zmniejszy głośność sygnalizacji w razie pomyłki.
 6. No i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum. Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?
 7. PS-100R były przeznaczone pod głośniki 8Ω, raczej niższej impedancji głośników tego typu nie ma, a przy 11Ω moc by była niższa. Teraz to czysta spekulacja, bo nie mam ani doświadczenia, ani schematu, ale z tego co kojarzę jak to mniej więcej działa, to zbyt wysokie napięcie zasilania (czy też problemy wynikające z zasilania przez przetwornicę) mogą powodować zbyt wysokie napięcie na wyjściu głośnikowym. A reszta to już z prawa Ohma - jak obciążenie jest stałe to wzrost napięcia przekłada się bezpośrednio na wzrost prądu i mocy. Ja bym sprawdził jakie napięcie "wychodzi" z przetwornicy - prz
 8. Radhezz

  Lampa lbx4

  Widać słabo szukałeś do kolekcji ? Każdy strażacki Star bodajże od 1985 miał LBX-4, z mojego jednostkowego ściągnąłem takie trzy sztuki ?
 9. Radhezz

  Lampa lbx4

  No dobra, ale o co chodzi? Chwalisz się kolekcją? Bo ja tu żadnego pytania konkretnego nie widzę... ? To jest dział do zadawania pytań technicznych...
 10. AS-422 wymaga głośnika o mocy 100W i impedancji 11Ohm. Jak dobrze kojarzę to najtańszy na rynku chyba obecnie jest YD-100B, tylko musisz patrzeć na wersje, bo jest 8 i 11Ohm. Z tych które na pewno są 11 Ohm to praktycznie wszystkie zagraniczne, np. ES-100, AS-124, SA-314/315 itd.
 11. Dzięki za info ? Jak jeden z nas coś testuje i przeciera szlaki, to już nie ma co powtarzać testów i liczyć na inne wyniki ? Właśnie uzupełniłem temat o LM300 (choć zawarte tam info się też może przydać do LM400 w pewnym zakresie), a jeszcze jeden materiał "DIY/po taniości" mam w planach - zależy jak z czasem będę stać to coś wrzucę ?
 12. Radhezz

  Federal LM 300

  Jako że forum to nie tylko miejsce rozwiązywania problemów bieżących, ale także "skarbnica wiedzy" dla przyszłych pokoleń dodam coś niecoś od siebie, jako że od zakończenia tego tematu kupiłem na części LM300 w stanie agonalnym i... okazało się że naprawa i przywrócenie do używalności w zasadzie pokrywa się z tym co było w tym temacie ? Więc tak jak pisałem wcześniej, bezpiecznik Littelfuse 7A superszybki Nano2 w obudowie 2410, zamówiłem na TME model dokładnie 0451007.MRL za całe 4zł/szt. ? Na razie działa, a gdyby się okazało w pewnym momencie (choć nie wiem czemu miałoby się tak stać) że
 13. Nie brzmi to jak skomplikowana usterka, może to nawet pierdółka, ale na takie zabawy potrzeba czasu, sprzętu... Jak jeszcze się okaże, że są potrzebne części to może wyjść drożej niż następny egzemplarz, zwłaszcza że te Gamety nie osiągają jakichś powalających cen i jest tego tony na rynku...
 14. Czołgiem. Jak sobie radzicie ze żółkniętymi od UV plastikami? Sądziłem że to będzie analogicznie do odbarwiania obudów urządzeń elektronicznych, czyli woda utleniona i na słońce, ale albo to nie działa z tego typu plastikami, albo jeszcze za mało słońca mamy o tej porze roku.