Szaleństwo - za szybkie LBO-10


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Trafiłem na dziwny problem prawdę mówiąc: kiedyś wcześniej gdy była potrzebna lampa pojedyncza na tył wozu (12V) wziąłem zepsutego LBX-a i wsadziłem do niego mechanizm obrotowy z potrzaskanej belki - rzeźba jak diabli, ale wygląda i działa jak oryginał. Jakiś czas temu jednak na dach drugiego auta wleciała belka strobo, więc automatycznie jeden z kogutów pojedynczych (LBX na 24V) poleciał na tył, drugi jest w zapasie, a dotychczasowa tylna lampa mi wpadła w ręce - LBO-10/24V z 1999r. Plan prosty: w mniejszym aucie i tak jest dziura na drugi kogut z tyłu, instalacja też jest, trzeba tylko przerobić lampę na 12V... Tak więc wziąłem silnik z drugiego mechanizmu wcześniej wspomnianej belki i przelutowałem silnik... Jakieś było moje zdziwienie, gdy po poskładaniu wszystkiego do kupy lampa zgłupiała - obraca się o wiele ze szybko, tak na oko ze dwa razy szybciej niż powinna :roll: I teraz zgłupiałem, bo nie wiem czy to wina przełożenia przekładni, czy samego silnika - w drugim mechanizmie z belki wszystko działa ok, a raczej dwóch różnych tam nie wsadzili... Szczerze mówiąc nie wiem jak ugryźć ten temat, ale zastanawiam się nad założeniem ponownie silnika na 24V, bo jak sprawdzałem wcześniej na prostowniku to na 12V zasilaniu kręcił też całkiem przyzwoicie... Rzekłbym tak jak normalnie, czego już całkiem nie rozumiem :lol: Jaka jest wasza opinia/doświadczenia? Założyć 24V silnik? Dla ścisłości Silnik 24V: AS-4/1.5 =24V Silnik 12V: AS-4/1.5EP =12V Dodam tylko że ślimaki już zamieniłem - brak zmian....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki tych mechanizmów bo koguty 24V tak samo jak 12V w starszych wersjach miały silniczki 9V i stabilizator napięcia, bez fotek ciężko cokolwiek doradzić. Poza tym zawsze sprawdzaj obroty w tej samej instalacji elektryczne i z założoną żarówką - bez niej mechanizmy tez potrafią szybciej się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak będę w domu to zobaczę co ja tam mam w sumie - stabilizator czy coś... Jakaś elektronika jest, ale nie przyglądałem się dokładniej... A odnośnie pozostałych uwag - lampa była sprawdzana na prostowniku 12V (tym samym) oraz na Starze 24V, i na tej samej żarówce (ciągle 24V/70W) - czyżby to mogło mieć wpływ na szybkość obrotów i to aż w takim stopniu? Przełożę żarówkę na 12V/55W i zobaczę czy to coś dało. P.S. Cholernie ciężko trafić żeby wszystkie wkręty mechanizmu równo weszły... Ja się poddałem na razie z wynikiem 3/4. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, cała ta elektronika po przyjrzeniu się bliższym dwie diody prostownicze, tak więc zdecydowanie nie stabilizator. Poza tym silniki 9V były z tego co zdążyłem wywnioskować w serii ES, a nie AS. Zmiana żarówki na 12V/55W nie przyniosła żadnego skutku. Tak wygląda mechanizm (chyba że nie o takie zdjęcie chodziło): [url=http://imageshack.us/photo/my-images/832/18092012032.jpg/][img]http://imageshack.us/a/img832/1059/18092012032.th.jpg[/img][/url] Coraz bardziej myślę nad powrotem do silnika 24V jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W belce miałeś 9V silnik i stabilizator jak go tu wlutowałeś bez stabilizatora to szybciej się kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="FachowiecPL"]W belce miałeś 9V silnik i stabilizator jak go tu wlutowałeś bez stabilizatora to szybciej się kręci ;)[/quote] Znalazłem stary mechanizm - nie ma tam grama elektroniki - przewód zasilający idzie do żarówki i na silnik. Poza tym pisze na nim jak byk 12V. Tak więc zostaje ostatnie możliwość - różne przełożenia; ilość zębów na trzpieniu obrotowym musi się różnić, bo ślimaki już przekładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się