Radhezz

Registered
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Radhezz

 1. Ujmę to tak: sam robiłem płytki na palniki stroboskopowe, tylko pod generatory Whelena - tam serio nie ma nic poza palnikiem i trafo zapłonowym. I oryginalne błyskowniki od Gameta działają na amerykańskich generatorach idealnie. Od Elektry nie sprawdzałem, bo musiałbym wtyczki przerabiać, a Gamety są Plug&Play. Co do zakłóceń elektromagnetycznych: moje dwa błyskowniki i dwa od Krzysztofa jak dobrze pamiętam - też samoróbki, od ponad 10 lat pracują na wozie w mojej OSP. Nawet mimo zastosowania zwykłych przewodów elektrycznych, bez ekranowania radiotelefony odbierają i nadają poprawnie.
 2. Tak po prawdzie mówiąc jestem trochę zdziwiony że tam w ogóle jakieś dodatkowe elementy są. 99% modułów wykonawczych że tak powiem współpracują z "bardzo zaawansowanym" układem obejmującym trafo zapłonowe i palnik. Chyba że to co tam jest dołożone to ma na celu ograniczenie emisji elektromagnetycznej, a do działania nie jest potrzebne zasadniczo.
 3. Radhezz

  Terkoczące LBO

  Terkotanie jak sam zauważyłeś w samochodzie nie przeszkadza, natomiast opcja z przekładnią ślimakową jest w zasadzie wieczna w przeciwieństwie do napędu na gumce, także coś za coś ?
 4. Dalej nie rozumiesz, że oba parametry muszą być zgodne? ? Prostokątny Horn to GŁ510, ma 8 Ohm, ale ledwo 40W mocy... A Zura daje 100W. To jest 2,5 razy więcej. Podłącz pod pogłośniony maksymalnie wzmacniacz o mocy 40W głośnik o mocy 16W... No ciekawe czy się spali? P.S. Kwadratowego nie poznaje, to może być jakiś zagraniczny wyrób. Trzeci gdzie jest tuba i dwa "metalowe" wzbudniki z tyłu to WD50/50
 5. Parametry 100W mocy impedancja 8Ω (Ohm). Czyli tak jak pisali wcześniej koledzy pierwotnie do belek wsadzano Tonsile WD50/50, obecnie Elektry SD100. To są głośniki tubowe do belek, a można jeszcze dostać głośniki płaskie, choć tutaj o wyborze zbyt dużym nie można mówić, bo ja kojarzę tylko YD-100B, który tam szału jakością nie robi(ł). Tylko uwaga, bo teraz większość głośników można dostać w standardzie "międzynarodowym" na 11Ω, co nic nie uszkodzi, ale jednak znacząco zmniejszy głośność sygnalizacji w razie pomyłki.
 6. No i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum. Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?
 7. PS-100R były przeznaczone pod głośniki 8Ω, raczej niższej impedancji głośników tego typu nie ma, a przy 11Ω moc by była niższa. Teraz to czysta spekulacja, bo nie mam ani doświadczenia, ani schematu, ale z tego co kojarzę jak to mniej więcej działa, to zbyt wysokie napięcie zasilania (czy też problemy wynikające z zasilania przez przetwornicę) mogą powodować zbyt wysokie napięcie na wyjściu głośnikowym. A reszta to już z prawa Ohma - jak obciążenie jest stałe to wzrost napięcia przekłada się bezpośrednio na wzrost prądu i mocy. Ja bym sprawdził jakie napięcie "wychodzi" z przetwornicy - prz
 8. Radhezz

  Lampa lbx4

  Widać słabo szukałeś do kolekcji ? Każdy strażacki Star bodajże od 1985 miał LBX-4, z mojego jednostkowego ściągnąłem takie trzy sztuki ?
 9. Radhezz

  Lampa lbx4

  No dobra, ale o co chodzi? Chwalisz się kolekcją? Bo ja tu żadnego pytania konkretnego nie widzę... ? To jest dział do zadawania pytań technicznych...
 10. AS-422 wymaga głośnika o mocy 100W i impedancji 11Ohm. Jak dobrze kojarzę to najtańszy na rynku chyba obecnie jest YD-100B, tylko musisz patrzeć na wersje, bo jest 8 i 11Ohm. Z tych które na pewno są 11 Ohm to praktycznie wszystkie zagraniczne, np. ES-100, AS-124, SA-314/315 itd.
 11. Dzięki za info ? Jak jeden z nas coś testuje i przeciera szlaki, to już nie ma co powtarzać testów i liczyć na inne wyniki ? Właśnie uzupełniłem temat o LM300 (choć zawarte tam info się też może przydać do LM400 w pewnym zakresie), a jeszcze jeden materiał "DIY/po taniości" mam w planach - zależy jak z czasem będę stać to coś wrzucę ?
 12. Radhezz

  Federal LM 300

  Jako że forum to nie tylko miejsce rozwiązywania problemów bieżących, ale także "skarbnica wiedzy" dla przyszłych pokoleń dodam coś niecoś od siebie, jako że od zakończenia tego tematu kupiłem na części LM300 w stanie agonalnym i... okazało się że naprawa i przywrócenie do używalności w zasadzie pokrywa się z tym co było w tym temacie ? Więc tak jak pisałem wcześniej, bezpiecznik Littelfuse 7A superszybki Nano2 w obudowie 2410, zamówiłem na TME model dokładnie 0451007.MRL za całe 4zł/szt. ? Na razie działa, a gdyby się okazało w pewnym momencie (choć nie wiem czemu miałoby się tak stać) że
 13. Nie brzmi to jak skomplikowana usterka, może to nawet pierdółka, ale na takie zabawy potrzeba czasu, sprzętu... Jak jeszcze się okaże, że są potrzebne części to może wyjść drożej niż następny egzemplarz, zwłaszcza że te Gamety nie osiągają jakichś powalających cen i jest tego tony na rynku...
 14. Czołgiem. Jak sobie radzicie ze żółkniętymi od UV plastikami? Sądziłem że to będzie analogicznie do odbarwiania obudów urządzeń elektronicznych, czyli woda utleniona i na słońce, ale albo to nie działa z tego typu plastikami, albo jeszcze za mało słońca mamy o tej porze roku.
 15. Kurde dorwałem niedawno drugą LM300 w stanie... no do naprawy. I się zastanawiam ile by było roboty z tym żeby ją przerobić na akumulatorową. Ale tam na bank więcej rzeczy brakuje niż akumulatorków i przełącznika.
 16. https://allegro.pl/oferta/generator-sygnalow-federal-as-422-6-s-po-11825452189
 17. Autor posta zbyt rzadko tu zagląda, bo znowu była AS-422 6S PO do wzięcia za 2 stówki, nawet od tego samego sprzedawcy od którego ja brałem swój egzemplarz ?
 18. A TO się do czegoś nadaje, czy brakuje jakiegoś sterownika? Bo raczej na pewno jakiś pilot do tego powinien być
 19. Trzeba szukać, trzymać rękę na pulsie. Jeszcze niedawano był kompletny zestaw AS-422 za 550zł wystawiony, jakoś parę dni temu sam connection box za stówkę widziałem. Ja wziąłem AS-kę taką za 200zł, ale kostki i boxa musiałem dokupić, to mnie więcej wyszło niż cały modulator (kostki + box - 240zł). Ta AS-422 o której pisałem wcześniej pojawiła się może ze dwa tygodnie później, już kompletna, ale wersja DK bodajże.
 20. Przeglądaj portale ogłoszeniowe - ostatnio pojawił się AS-422, chociaż to jakaś inna wersja niż 6S PO, widać po złączach i manipulatorze, ale za 200zł komplet.
 21. Zasilacze laboratoryjne bazujące na przetwornicy impulsowej to generalnie zły pomysł - zabezpieczenia działają z dużym opóźnieniem, a napięcie po załączeniu również potrafi strzelić w górę... Do takich "zabaw" zdecydowanie polecam zasilacze liniowe ze sterowaniem elektronicznym. Swoją drogą 1,56A przy pracującym modulatorze, zakładając oczywiście dopasowany głośnik, to zdecydowanie za mało ok. 20W.
 22. Jak masz głośnik 11OHm (ten Code3) to testujesz na luzie - przy większym obciążeniu niż nominalne nic się nie stanie, najwyżej będzie ciszej niż być powinno (niższa moc na głośniku). W drugą stronę to już tak nie bardzo będzie działać.
 23. Organoleptycznie najszybciej - obciążyć ponad 11Ohm np. głośnikiem 16Ohm/100W (lub obciążeniem rezystor+głośnik, co też nie jest takie hop-siup) i zobaczyć w którym położeniu "gra głośniej" - tam gdzie będzie głośniej tam jest 11Ohm, tam gdzie ciszej 8Ohm. Teoretycznie można jeszcze przez pomiar napięcia (dla 11Ohm będzie wyższe Vp-p), ale raczej tani domowy miernik polegnie przy takiej próbie. Opcja z analizą wyprowadzeń nie jest dla amatorów ?
 24. Ale tu niekoniecznie chodzi o masę zasilania głównego... Nie miałem tego w rękach, nie miałem okazji pomierzyć, ale zobacz połączenie out+/out- z modułem LED, czy tam jest wszystko ok. Z ciekawości czy na out+ masz napięcie, jeśli tak to jakie (przy włączonej lampie). Potem zmierz przejście out- do masy na wyłączonej. Na mój gust to pewnie driver steruje właśnie minusem.