Radhezz

Registered
  • Content Count

    292
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    11

Everything posted by Radhezz

  1. Witam, Poszukuję zdjęć zestawu wymienionego w temacie, może być też osobno Lata temu kojarzę że było gdzieś zdjęcie radiowozu, bodajże T4 z takim układem na dachu LZ + pomarańczowa LBO-K1a, i dokładnie to tego zdjęcia szukam, ale zauważyłem że w sieci nie ma żadnych śladów na istnienie czegoś takiego
  2. A sorki, nie napisałem dość klarowanie - są dwie diody pod soczewką, bez rozbierania dalej widać, że druga jest "czerwoną kropką" Co do PCB - nie chcę tego rozkręcać póki nie mam kabla i wtyczki (już zamówione w ciemno), bo mam trochę mało miejsca w mieszkaniu i nie chcę pogubić części, ani się zagracić, także w przyszłym tygodniu coś się ruszy mam nadzieję
  3. Bardzo wybiórczo podchodzisz do tematu, zapominając że są lampy TAXI chociażby przyklejane na szyby od środka, czy wyświetlacze LED. Twierdzenie że lampy barwy białej lub np. zielonej są nielegalne, bo nie ma nic o nich w przepisach, to grube nadużycie - to "władza" zgodnie z zasadą legalizmu musi się w pełni trzymać przepisów prawa, zarówno w kwestii działań jak i zaniechań. Osoba prywatna funkcjonuje na zasadzie "co nie jest zabronione, jest dozwolone". Czekam na uzasadnienie prawne do mandatu za użycie homologowanej w Europie lampy ostrzegawczej, której barwa światła nie znajduje się w zamk
  4. Witam, Ostatnio udało mi się nabyć takową lampę, tylko że w bardzo dziwnej konfiguracji, w sensie jako jednokolorową Tak, byla wystawiona jako "tylko niebieska", ale na zdjęciu widać naklejkę z 2K na końcu, chociaż wtyczka była jak od wersji zwykłej to postanowiłem kupić i sprawdzić... Więc tak: klosz z podwójną homologacją TB/TR sugeruje wersję niebiesko-czerwoną, natomiast po otwarciu klosza na modułach widać napisy BLUE i AMBER. Z drugiej strony na moje krzywe oko to jest tam dioda czerwona... no nie dowiem się póki nie sprawdzę xD I tu się pojawia pytanie - ktoś wie jak się "zm
  5. Żyjemy w dziwnym kraju - mi diagnosta przeglądu nie chciał podbić, bo miałem pomarańczowe światła na przyssawkach i magnesie... Podstawa? Że samochód nie ma żadnego wpisu że jest specjalny, ani pomoc drogowa, ani nic... No i weź dyskutuj z debilem. A dodam jeszcze że tylko ten jeden gość miał problem, ani wcześniej ani później nie miałem problemu z przeglądem z powodu świateł. Co do policji - klosze lamp mam przezroczyste, więc teoretycznie podstawa do zainstalowania jest, ale zrobiłem 20 tyś km po kraju i ani razu się nie zainteresował nikt co to za lampy... W kontekście zabezpiec
  6. Jak w temacie: klosz niebieski boczny do FSV P3000 poszukiwany - może być używka, nówka, cokolwiek, bo belka nie wytrzymała wysyłki... Transmed odpisał, że nie ma i nie będzie nic do stroboskopów. Pytanie czy ewentualnie z jakiejś innej lampy/wersji by podpasowało? P2000? Albo coś do czego można jeszcze dostać klosze?
  7. A to ja mam dodatkowe pytanie: Jaka powinna być mierzona rezystancja takiego głośnika? To są dwie różne wartości dla ścisłości, rezystancja powinna być mniejsza, bo bez składowej indukcyjnej i pojemnościowej, ale czy możliwe jest że to ok. 4ohm, czy jeden wzbudnik poszedł się kochać?
  8. Tak, zdecydowanie wyszukiwanie informacji na tradycyjnych forach działa zdecydowanie lepiej - no i tutaj nie jesteśmy tak bardzo ograniczeni formą jak na FB. Plus taka ciekawostka: Odnoszę wrażenie, że na starych forach, tych tradycyjnych poziom jest zdecydowanie wyższy - jest zdecydowanie mniej głupot i komentarzy wprowadzających w błąd. Jakiś czas temu zbanowali mnie z pewnej grupy o sygnalizacji ostrzegawczej na FB, w zasadzie za posiadanie własnego zdania, które komuś się nie spodobało... nie wiem kto, ale przypuszczam że mogło być to inspirowane przez pewnego jegomościa, od
  9. Widzę że forum z roku na rok ma coraz mniej nowych tematów, a w niektórych już ponad rok nie było postów... Chyba tradycyjne fora wymierają na rzecz grup fejsbukowych, a szkoda... Bo jednak poziom tych grup to niejednokrotnie dno i kilka metrów mułu.
  10. Ok, dzięki. Widzę że to produkt TE Connectivity seria .070 MULTILOCK Przy czym jakoś nie widzę tego w TME, może być problem z dostępnością w sensownej cenie jak będę musiał ściagać z Mousera Natomiast żeby nie pisać bezproduktywnie - wtyczki do lamp Gameta i większości zagranicznych to jeśli dobrze pamiętam 1-480305-0 oraz 1-480303-0 produkcji TE Connectivity / AMP, seria MATE-N-LOK.
  11. Odgrzewam kotleta, bo nie ma co 50 tematów w tej samej okolicy zakładać... A więc... Szukam informacji jakich wtyczek używa elektra do swoich modułów BLLZ, bo dorobił bym przejściówki i sprawdził czy dałoby radę zamiennie stosować moduły Gameta i Elektry.
  12. Tak Maćku, pisałem do nich nawet Mają Hazteca w ofercie, ale akurat na temat tego konkretnego modelu nabrali wody w usta... Czyli chyba będzie z tego modulatora stylowy przycisk do papieru. A szkoda, bo patrząc choćby po funkcji programowego dopasowywania mocy i impedancji głośnika jest to całkiem fajny sprzęt.
  13. Cholera, czyli trzeba używać póki jeszcze w ogóle działa No chyba że przestanie to wtedy będę myślał co dalej z tym zrobić... Niestety głosników 8Ohm jest jak na lekarstwo...
  14. I jak tam kolego poszła renowacja? Udało się ogarnąć temat? Pytam, bo sam po latach dorwałem YD-100B i chciałbym go zreanimować
  15. Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie generatora Haztec EuroSmart 8-82613-4 PL4.0, w stanie nieznanym. Jako że miałem chwilę czasu na urlopie postanowiłem wreszcie ruszyć temat, no i taka trochę ściana, bo nie mam wtyczek oryginalnych - coś tam z tych głównych może dopasuję z TME, ale nie o tym. Wyczytałem, że ten generator ma możliwość programowania, m.in. tonów syren, czy mocy i impedancji wyjściowej głośników. Niestety jak to zrobić, (nawet w celu odczytania bieżącej konfiguracji) to już nie wiem - oryginalna wersja 8-82613 ma wejście USB do programowania, a w tej jest jakieś złącze 5-pinow
  16. Radhezz

    Halogen vs LED

    Fajna sprawa gdy ktoś tworzy inastalację stacjonarną z różnych przyczyn... Powiedzmy że kiedyś kombinowałem jak zrobić świecącą wystawę lamp, to przy ok. 60W na lampę musiałbym zainwestować w zasilacz 1kW minimum
  17. Może niespotykane, może dziwne, ale wrażenia tutaj nie zrobi - LZ i LZP to belki które można sobie konfigurować w zasadzie jak tylko wyobraźnia pozwoli. Nawet całkiem przyzwoite konfiguracje LED da się zrobić, co zresztą sama fabryka zrobiła modelem LZ-ECO choć tylko w wersji pomarańczowej/żółtej.
  18. U nas to rzadki widok, w USA to norma. I to są belki wewnętrzne.
  19. Mieszane uczucia trochę, bo nie można tego traktować jako oświetlenia ostrzegawczego, ani zasadniczego, ani dodatkowego. Ale potępić jednoznacznie też trudno.
  20. Czyli nic nowego - technicznie możliwości są, ale po co się chwalić, po co wprowadzać materiały marketingowe, kto ma kupić ten kupi (znaczy służby), a resztę mamy gdzieś... Podejście z czasów PRL, naprawdę. Jeśli Elektra ma jakiś dział marketingu, to już dawno wszyscy z niego powinni wylecieć na zbity pysk - to czym inni producenci się chwalą i przedstawiają wprost jako funkcje pożądane przez klientów, to tu trzeba się dopytywać... Ja to zrozumiałem tak, że lampy miały działać naprzemiennie, a nie że chłop chce migać kilka razy na sekundę, to jedną to drugą. Inna bajka że rzeczywiście
  21. Nie ma sposobu prawidłowego, bo te lampy nigdy nie były przystosowane do synchronizacji... Co jest z leksza kpiną w XXIw, bo opcję synchronizacji ładuje już nawet WAŚ do swoich budżetówek - a to przecież nie jest producent oświetlenia (głównie) ostrzegawczego. Przemienniki/flashery są różne, rozwiązania z USA wydają się najfajniejszą opcją, ale działałyby najlepiej gdyby lampa miała "steady burn" - nie tylko FS to robi ale też choćby Whelen z ich ULF-44 czy starszym ULF-28. Co do innych rozwiązań - jakbym miał się w to bawić to bym wziął coś czym płynnie można sterować czasami załączenia i
  22. Model Zury nie ma nic do tego, sam modulator daje tylko sygnały sterujące do przekaźników - sygnały które przed przekaźnikami przechodzą przez ten śmieszny dokładany przełącznik. Ja bym tam szukał powodów takiego zachowania jak napisał @lbs5. Zresztą znajdź zespół przekaźników i tam zobaczysz wszystko - napięcia zasilania poszczególnych kogutów, czy przekaźniki się załączają, itd. A lampa to "wysoka" LBO-10T.
  23. W sumie może to i by był dobry temat na artykuł - jak wygląda, lub wyglądało to w temacie oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego w innych krajach.
  24. Część z tych eksponatów poznaję z aukcji allegro... Noe powiem, gdyby nie brak miejsca już w domu i realna groźba eksmisji za kolejne zakupy przynajmniej o tego zielonego bym powalczył
  25. Ujmę to tak: sam robiłem płytki na palniki stroboskopowe, tylko pod generatory Whelena - tam serio nie ma nic poza palnikiem i trafo zapłonowym. I oryginalne błyskowniki od Gameta działają na amerykańskich generatorach idealnie. Od Elektry nie sprawdzałem, bo musiałbym wtyczki przerabiać, a Gamety są Plug&Play. Co do zakłóceń elektromagnetycznych: moje dwa błyskowniki i dwa od Krzysztofa jak dobrze pamiętam - też samoróbki, od ponad 10 lat pracują na wozie w mojej OSP. Nawet mimo zastosowania zwykłych przewodów elektrycznych, bez ekranowania radiotelefony odbierają i nadają poprawnie.