lbs5

Registered
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cóż, wydaje mi się , że stanowczo to wypowiedział się Michalsc, a Symbianix, po prostu opisał swoje spostrzeżenia. Oczywiście targi targami, nowinki nowinkami, bezpieczeństwo już dawno straciło swoje znaczenie i teraz pod tym hasłem można znaleźć wiele aspektów, które z tym prawdziwym bezpieczeństwem nie mają raczej nic wspólnego , a często bliżej temu do lobbowania, lub wypierania sprawdzonych produktów czy to przepisami, czy kolejnymi homologacjami, certyfikatami itp. Forum to forum i każdy ma prawo dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Zaryzykuję stwierdzenie, że to forum skupia w większości pasjonatów, a w mniejszości producentów. Więc jako pasjonat napiszę , że dla mnie te ledowe świecidełka są po prostu nijakie. I nie piszę tego pod kątem wykorzystania w ruchu drogowym tylko jako kolekcjonerskie gadżety. Oczywiście uwagi Michalsc są trafne i trudno z nimi polemizować jeśli popatrzymy na stroboskopy od strony producenta. Co do wytwarzania ciepła to raczej bym się nie zgodził, bo o wiele więcej wytwarzają go lampy mechaniczne z żarówkami halogenowymi, które nadal są w ofercie. Nie ma co ukrywać, że stroboskop jest droższy w produkcji, bardziej skomplikowany technologicznie i stwarza większe ryzyko naprawy gwarancyjnej niż lampa LEDowa. Kryteria przetargów też są tak skonstruowane, że ani mechaniczne, ani stroboskopowe lampy nie miałyby szans na ich spełnienie, chociażby w kategorii wysokości belki zespolonej . Jednak jako hobbysta najbardziej cenię sobie lampy obrotowe (najbardziej te z zespolonymi reflektorami PAR), następnie lampy ze stroboskopami kierunkowymi , potem ze stroboskopami soczewkowymi i od biedy LED. Pierwszą moją lampę zdobyłem 30 lat temu. Od tego czasu kolekcja moja bardzo się rozrosła i swoim zakresem obejmuje modele widziane na pierwszych cięgnikach siodłowych w latach 50tych po współczesne LEDy. Z przykrością muszę stwierdzić, że o ile wszystko co było przed LEDami powoduje moją fascynację, o tyle LEDowe lampy mam, ale specjalnie do nich nic nie "czuję". Ot są jako uzupełnienie chronologiczne, ale ani technologia, ani sposób ich świecenia nie robi na mnie wrażenia. Co więcej - współpracują coraz częściej z różnego typu sterownikami , mikroprocesorami i jakakolwiek samodzielna zabawa dająca radość z przywrócenia funkcjonalności - bez fachowej wiedzy- jest po prostu niewykonalna. Podkreślam jeszcze raz, że piszę to jako pasjonat , a nie zawodowy użytkownik.
 2. Spoko to wszystko wygląda. Jednak szkoda mi tych belmowskich kształtek z T4, że je tniesz na połówki. W sumie nigdy ich nie widziałem na żywo. Co do tych długich Gametów, to ze względu na ich marną jakość wykonania, to za parę lat będą zapewne bardzo poszukiwanymi egzemplarzami kolekcjonerskimi.
 3. Gratuluję pięknej kolekcji i troszeczkę zadroszczę tak uroczego miejsca na ekspozycję. Moje eksponaty póki co mieszkają w pudełkach w zimnym garażu . Mam pytanie - jaką masz technikę na odświeżanie wyblakniętych białych kształtek w tych długich policyjnych Gametach?
 4. Wszystko wygląda na to, że kończy się pewien okres w produkcji lamp stroboskopowych przez czołowego polskiego producenta. Kto by pomyślał, że LEDY wyprą z rynku stroboskopy, a lampy mechaniczne nadal będą miały rację bytu. Aktualnie trwa wyprzedaż modelu LBX-2000. Z informacji jakie uzyskałem kilka dni temu, to pozostało dosłownie kilka sztuk tych lamp. To też ważna informacja dla wszelkiej maści kolekcjonerów, że warto zawczasu zatroszczyć się o te lampy w przyzwoitym stanie. Podejrzewam, że wraz z zaprzestaniem produkcji modelu LBX-2000, równolegle będzie wygaszana produkcja LBX-11T oraz LBX-K1. http://zeelektra.pl/produkty/p/20/lbx-2000-sprzedaz-do-wyczerpania-zapasow
 5. Witam. Pytanie dotyczy sterownika. Czy da się zastosować ten sam sterownik z fali SMLED8-KS do SML- KS? Ta pierwsza to LEDowa, druga halogenowa. Obydwie ośmiomodułowe. Z LEDowej wychodzi 5 kabli z halogenowej o jeden więcej. W Transmedzie powiedzieli, że się da, ale nie chcieli zdradzić szczegółów. Fale zakupione zostały z dwoma identycznymi sterownikami i na obydwu- LEDowa śmiga.Wiązki są poobcinane, więc trudno dojść z którym sterownikiem pracowała ta halogenowa. Sprzedawca twierdził, że innych nie było i że na tym co jest śmigały obydwie fale. Mam schemat z tej SMLED, ale nie ma tam "szóstego" kabelka zaznaczonego nawet opcjonalnie.
 6. Profesjonalnie zabezpieczona była, się naszarpałem żeby ją wyciągnąć Tylko niepotrzebnie te uchwyty na halogeny brałem, trochę latały w środku i to chyba one połamały jedną ściankę działową. Niemniej nie ma co płakać. No akurat mi by się przydały, dlatego pytałem. Nie liczyłem w ogóle, że ta obudowa się sprzeda, a potem było już za późno
 7. Witaj. Mam nadzieję, że doszła cała Mam soczewki, ale nie mam przetwornic, więc coś można pomyśleć )) Szarą farbę próbowałem zmywać NITREM (nawiasem mówiąc własnie w tej Twojej belce). Efekty pracy widzisz na jednej z kształtek. Proponuję ile się da zebrać papierem ściernym, potem NITRO. Schodzi, ale bardzo, bardzo powoli. Ta farba , to ponoć olejna jest, ale nie wiem , jakby reagował dedykowany rozpuszczalnik z kształtkami.
 8. Gdyby ktoś miał wkłady stroboskopowe (w dowolnej ilości) i przetwornice do Whelen Edge, to proszę o kontakt przez PW
 9. https://toteraz.pl/rozpoznaje-twarze-i-rejestracje-kogut-ktorego-uzywaja-policjanci,1769005.html
 10. lbs5

  Kolekcja lamp

  Gratuluję ciekawych eksponatów
 11. Tak to wyglądało dzisiaj na złomnicy....
 12. To przy okazji , zróbcie też dział historyczny....