lbs5

Registered
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kształtki razem z boczkami ???
 2. To tego viewpointa kojarzę. Urabiałem kiedyś gościa na niższą cenę , ale był uparty . Za daleko też miałem do odbioru osobistego. Z Twin Sonikiem o tyle miałem żal , że temat zacząłem już chyba z rok temu. Gość był trudny w kontakcie, ale udało mi się z nim dogadać na wymianę na nowszą belkę z modulatorem. Jakieś 3 tyg przed tym nieszczęsnym ogłoszeniem wysłałem mu zdjęcia , ale nie było odzewu, również tel. nie odbierał. Spóźniłem się 6 godzin. Jak dzwoniłem to już była zarezerwowana. Trudno . Nie wszystko można mieć....
 3. Viewpointa nie zdążyłem zobaczyć, Hazteca widziałem i nawet wysłałem zapytanie, ale mi "uciekł" . Ale przyznać się , kto mi sprzątnął Twin Sonica, którego tropiłem od roku i byłem umówiony z gościem na zamianę za współczesną belkę , z którą teraz zostałem ???
 4. lbs5

  Elektra - LZ 2OGW (zielona)

  Spoko. Fajnie się prezentuje. U mnie też już zielony zestaw czeka na montaż
 5. Hej. Kiedyś też wspominałeś, że w nowej wersji pojawi się dział "historia" . Zerknij przy okazji, czy nie wisi gdzieś u admina ?
 6. Np. FS P8000 czy coś starszego ?
 7. lbs5

  Elektra - LBX-21 (zielona)

  Elektra kombinowała z zielonymi kształtkami dopiero przy modelu lampy LZ. Ponieważ model LBX-21 pojawił się wcześniej więc nie było go w zielonym kolorze. Na marginesie dodam tylko, że jestem w posiadaniu wszystkich prototypowych zielonych kształtek do LZ. Po prostu bardzo dawno temu wszedłem w ich posiadanie drogą kupna jako wybrakowanego produktu. Nie udało im się uzyskać transparentności. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak nie przeźroczyste (coś jak żółte CAMEL) dopiero po podświetleniu widać źródło światła. Generalnie - nie były estetyczne
 8. lbs5

  Elektra - LBX-21 (zielona)

  To nie biały kruk, tylko malowany lis
 9. Cóż, wydaje mi się , że stanowczo to wypowiedział się Michalsc, a Symbianix, po prostu opisał swoje spostrzeżenia. Oczywiście targi targami, nowinki nowinkami, bezpieczeństwo już dawno straciło swoje znaczenie i teraz pod tym hasłem można znaleźć wiele aspektów, które z tym prawdziwym bezpieczeństwem nie mają raczej nic wspólnego , a często bliżej temu do lobbowania, lub wypierania sprawdzonych produktów czy to przepisami, czy kolejnymi homologacjami, certyfikatami itp. Forum to forum i każdy ma prawo dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Zaryzykuję stwierdzenie, że to forum skupia w większości pasjonatów, a w mniejszości producentów. Więc jako pasjonat napiszę , że dla mnie te ledowe świecidełka są po prostu nijakie. I nie piszę tego pod kątem wykorzystania w ruchu drogowym tylko jako kolekcjonerskie gadżety. Oczywiście uwagi Michalsc są trafne i trudno z nimi polemizować jeśli popatrzymy na stroboskopy od strony producenta. Co do wytwarzania ciepła to raczej bym się nie zgodził, bo o wiele więcej wytwarzają go lampy mechaniczne z żarówkami halogenowymi, które nadal są w ofercie. Nie ma co ukrywać, że stroboskop jest droższy w produkcji, bardziej skomplikowany technologicznie i stwarza większe ryzyko naprawy gwarancyjnej niż lampa LEDowa. Kryteria przetargów też są tak skonstruowane, że ani mechaniczne, ani stroboskopowe lampy nie miałyby szans na ich spełnienie, chociażby w kategorii wysokości belki zespolonej . Jednak jako hobbysta najbardziej cenię sobie lampy obrotowe (najbardziej te z zespolonymi reflektorami PAR), następnie lampy ze stroboskopami kierunkowymi , potem ze stroboskopami soczewkowymi i od biedy LED. Pierwszą moją lampę zdobyłem 30 lat temu. Od tego czasu kolekcja moja bardzo się rozrosła i swoim zakresem obejmuje modele widziane na pierwszych cięgnikach siodłowych w latach 50tych po współczesne LEDy. Z przykrością muszę stwierdzić, że o ile wszystko co było przed LEDami powoduje moją fascynację, o tyle LEDowe lampy mam, ale specjalnie do nich nic nie "czuję". Ot są jako uzupełnienie chronologiczne, ale ani technologia, ani sposób ich świecenia nie robi na mnie wrażenia. Co więcej - współpracują coraz częściej z różnego typu sterownikami , mikroprocesorami i jakakolwiek samodzielna zabawa dająca radość z przywrócenia funkcjonalności - bez fachowej wiedzy- jest po prostu niewykonalna. Podkreślam jeszcze raz, że piszę to jako pasjonat , a nie zawodowy użytkownik.
 10. Spoko to wszystko wygląda. Jednak szkoda mi tych belmowskich kształtek z T4, że je tniesz na połówki. W sumie nigdy ich nie widziałem na żywo. Co do tych długich Gametów, to ze względu na ich marną jakość wykonania, to za parę lat będą zapewne bardzo poszukiwanymi egzemplarzami kolekcjonerskimi.
 11. Gratuluję pięknej kolekcji i troszeczkę zadroszczę tak uroczego miejsca na ekspozycję. Moje eksponaty póki co mieszkają w pudełkach w zimnym garażu . Mam pytanie - jaką masz technikę na odświeżanie wyblakniętych białych kształtek w tych długich policyjnych Gametach?
 12. Wszystko wygląda na to, że kończy się pewien okres w produkcji lamp stroboskopowych przez czołowego polskiego producenta. Kto by pomyślał, że LEDY wyprą z rynku stroboskopy, a lampy mechaniczne nadal będą miały rację bytu. Aktualnie trwa wyprzedaż modelu LBX-2000. Z informacji jakie uzyskałem kilka dni temu, to pozostało dosłownie kilka sztuk tych lamp. To też ważna informacja dla wszelkiej maści kolekcjonerów, że warto zawczasu zatroszczyć się o te lampy w przyzwoitym stanie. Podejrzewam, że wraz z zaprzestaniem produkcji modelu LBX-2000, równolegle będzie wygaszana produkcja LBX-11T oraz LBX-K1. http://zeelektra.pl/produkty/p/20/lbx-2000-sprzedaz-do-wyczerpania-zapasow
 13. Witam. Pytanie dotyczy sterownika. Czy da się zastosować ten sam sterownik z fali SMLED8-KS do SML- KS? Ta pierwsza to LEDowa, druga halogenowa. Obydwie ośmiomodułowe. Z LEDowej wychodzi 5 kabli z halogenowej o jeden więcej. W Transmedzie powiedzieli, że się da, ale nie chcieli zdradzić szczegółów. Fale zakupione zostały z dwoma identycznymi sterownikami i na obydwu- LEDowa śmiga.Wiązki są poobcinane, więc trudno dojść z którym sterownikiem pracowała ta halogenowa. Sprzedawca twierdził, że innych nie było i że na tym co jest śmigały obydwie fale. Mam schemat z tej SMLED, ale nie ma tam "szóstego" kabelka zaznaczonego nawet opcjonalnie.