lbs5

Registered
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lbs5 last won the day on May 3 2020

lbs5 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lbs5

  WHELEN EDGE 9000

  Mam do sprzedania kultową amerykańską belkę Whelen. 4 stroboskopy kierunkowe plus podświetlany napis AMBULANS ( z drugiej strony niebieski profil). Lampa jest zupełnie nowa w oryginalnym opakowaniu. Dla forumowiczów możliwy rabat 10%. https://www.olx.pl/d/oferta/kogut-belka-usa-police-ambulance-whelen-nie-federal-CID767-IDIHqUq.html#55ae3eed8e
 2. Mogę rozważyć sprzedaż jednej sztuki w stanie jak na zdjęciu
 3. lbs5

  Chore oferty

  Prawda jest taka, że to lampa z pierwszego roku produkcji modelu lbs5. Do 1978 roku produkowane były lb5. Tak więc patrząc na to z takiego punktu widzenia, to np. dla kolekcjonera lamp lbs może to być ciekawy egzemplarz. Wygląda rzeczywiście na nówkę sztukę, podkładki też są zgodne z modelem, tabliczka niewytarta. Cena faktycznie wysoka, ale jak się znajdzie na to klient, to znaczy że cena była odpowiednia.
 4. lbs5

  Kolekcja lamp

  Farecla tylko mechanicznie i dużo wody, wtedy wychodzi super. Co do lb2 fajnie, że pojawiają się kolejne sztuki. Cały czas ta lampa jest dla mnie zagadką. Wygląda tak jakby Elektra przyczepiała tylko tabliczki do jakiejś niemieckiej Helli z tamtego okresu. Kolejny model lb3 miał praktycznie zmienione wszystkie elementy i technologicznie był krok do tyłu w stosunku do dwójki. Klosze w dwójkach też były nieco inne - smuklejsze- z kruszącego się po latach tworzywa. Pierwsze trójki miały niższe klosze, ale tworzywo to samo - może robili je w tej samej wytwórni?
 5. Ładne sprzęty. Gratuluję takiej wystawki ?
 6. Dziękuję za cenną wskazówkę.... Jeszcze jedno pytanie. Z przetwornicy wychodzi 5 przewodów. Rozumiem, że dwa to zasilenie przetwornicy , a te trzy to wyjście na układ stroboskopowy ?
 7. Podejmę się pod ten wątek, bo chciałbym się dowiedzieć do którego modułu stroboskopowego dedykowana jest przetwornica ze zdjęcia?
 8. lbs5

  FS AS-422 DK2

  Dziękuję Wam bardzo. Żyje i wyje ?
 9. Wypatrzona w trakcie przejazdu przez jakąś wiochę. Tak leżała, jak widać na fotkach. Wyrwana za symboliczną opłatą. Dziś już u mnie ? Whelen Edge 9000 - 4 stroboskopy kierunkowe i 2 halogeny. Sprawna.
 10. lbs5

  FS AS-422 DK2

  Czy ktoś poratuje mnie schematem podłączenia takiego manipulatora , ponieważ znajduje tylko wersję 6s, a tam jest całkowicie inaczej.
 11. Żeby nie pozostać gołosłownym, poszedłem do garażu i wyciągnąłem kilka błyskowników . Jak widać na fotce, wszystkie to lbx-11 ?, ale zdarzają się również takie bez żadnych oznaczeń.
 12. Ja postawiłem na pełne oszklenie i 3 mechanizmy obrotowe.
 13. lbs5

  Chore oferty

  Ktoś lekko popłynął …. https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-nowych-szkiel-obudowa-belki-belma-elektra?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img
 14. Takie nalepki na błyskownikach w LZ z takim oznaczeniem typu lampy - to był standard . Podobnie jak układy obrotowe w LZ i w pojedynczych obudowach (kogutach) miały te same oznaczenia. Jeśli chodzi o synchronizację, to nie doszukiwałbym się tutaj żadnych tajemnych sił. To samo zjawisko zaobserwowałem w stroboskopowych belkach LZ, które posiadam. Szczególnie w cztero- stroboskopowych. Najczęściej w trybie synchronizacji pracują wewnętrzne układy stroboskopowe, co można wytłumaczyć jednym przewodem zasilającym te oba układy. Zewnętrzne stroboskopy, ze względu na funkcję lewy-prawy stosowan