lbs5

Registered
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lbs5 last won the day on May 3

lbs5 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Kraj pochodzenia
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za cenną wskazówkę.... Jeszcze jedno pytanie. Z przetwornicy wychodzi 5 przewodów. Rozumiem, że dwa to zasilenie przetwornicy , a te trzy to wyjście na układ stroboskopowy ?
 2. Podejmę się pod ten wątek, bo chciałbym się dowiedzieć do którego modułu stroboskopowego dedykowana jest przetwornica ze zdjęcia?
 3. lbs5

  FS AS-422 DK2

  Dziękuję Wam bardzo. Żyje i wyje
 4. Wypatrzona w trakcie przejazdu przez jakąś wiochę. Tak leżała, jak widać na fotkach. Wyrwana za symboliczną opłatą. Dziś już u mnie Whelen Edge 9000 - 4 stroboskopy kierunkowe i 2 halogeny. Sprawna.
 5. lbs5

  FS AS-422 DK2

  Czy ktoś poratuje mnie schematem podłączenia takiego manipulatora , ponieważ znajduje tylko wersję 6s, a tam jest całkowicie inaczej.
 6. Żeby nie pozostać gołosłownym, poszedłem do garażu i wyciągnąłem kilka błyskowników . Jak widać na fotce, wszystkie to lbx-11 ?, ale zdarzają się również takie bez żadnych oznaczeń.
 7. Ja postawiłem na pełne oszklenie i 3 mechanizmy obrotowe.
 8. lbs5

  Chore oferty

  Ktoś lekko popłynął …. https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-nowych-szkiel-obudowa-belki-belma-elektra?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img
 9. Takie nalepki na błyskownikach w LZ z takim oznaczeniem typu lampy - to był standard . Podobnie jak układy obrotowe w LZ i w pojedynczych obudowach (kogutach) miały te same oznaczenia. Jeśli chodzi o synchronizację, to nie doszukiwałbym się tutaj żadnych tajemnych sił. To samo zjawisko zaobserwowałem w stroboskopowych belkach LZ, które posiadam. Szczególnie w cztero- stroboskopowych. Najczęściej w trybie synchronizacji pracują wewnętrzne układy stroboskopowe, co można wytłumaczyć jednym przewodem zasilającym te oba układy. Zewnętrzne stroboskopy, ze względu na funkcję lewy-prawy stosowaną w ówczesnych modulatorach, miały zasilanie niezależne i tam efekt synchronizacji występuje rzadziej. Ta synchronizacja w przypadku zasilania dwóch układów jednym przewodem, jest raczej łatwo wytłumaczalna, ale również w przypadku tych zewnętrznych niekiedy utrzymuje się przez dłuższą chwilę, po czym znowu występuje chwilowe rozsynchronizowanie się błysków. W moim sanitarnym Polonezie , jest jak opisałem powyżej . Momentalnie synchronizują się wewnętrzne stroby, ale cała belka potrafi również zsynchronizować się dłuższy czas i wówczas 4 stroby walą jednocześnie, potem na chwilę naprzemiennie i znowu dłużej razem .
 10. lbs5

  Chore oferty

  https://allegro.pl/oferta/lampa-ostrzegawcza-zespolona-koguty-9202054792?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img Tylko 9,9 tys.....
 11. Kolego. Kontakt z producentem mają tylko osoby "uprzywilejowane" (ja nie mam żeby nie było) ? Jeśli chodzi o schemat, to raczej rzecz niewykonalna. Sam producent wprowadzał pewne modyfikacje nawet w danym modelu, które nie były "nigdzie" uwzględniane. Najlepiej proponuję wysłać PW do kolegi XELUX. Ma ten sprzęt "w jednym palcu" i łatwiej było by wysłać mu go do naprawy (o ile się zgodzi) , niż samemu się z tym męczyć. Wiem tylko tyle, że sam producent przeklinał tą kabelkownię w ASach.....
 12. lbs5

  JetStream

  Kupiłeś, czy sprzedajesz, bo zdjęcia są z allegro??? https://allegro.pl/oferta/belka-policyjna-kogut-9154382440
 13. Kształtki razem z boczkami ???
 14. To tego viewpointa kojarzę. Urabiałem kiedyś gościa na niższą cenę , ale był uparty . Za daleko też miałem do odbioru osobistego. Z Twin Sonikiem o tyle miałem żal , że temat zacząłem już chyba z rok temu. Gość był trudny w kontakcie, ale udało mi się z nim dogadać na wymianę na nowszą belkę z modulatorem. Jakieś 3 tyg przed tym nieszczęsnym ogłoszeniem wysłałem mu zdjęcia , ale nie było odzewu, również tel. nie odbierał. Spóźniłem się 6 godzin. Jak dzwoniłem to już była zarezerwowana. Trudno . Nie wszystko można mieć....
 15. Viewpointa nie zdążyłem zobaczyć, Hazteca widziałem i nawet wysłałem zapytanie, ale mi "uciekł" ?. Ale przyznać się , kto mi sprzątnął Twin Sonica, którego tropiłem od roku i byłem umówiony z gościem na zamianę za współczesną belkę , z którą teraz zostałem ??? ?