Głośnik GROM-G200 150W


Recommended Posts

Witam , czy któryś z kolegów miał do czynienia z tym mocniejszym głośnikiem od Gameta. Na stronie jest on opisany jako model Głośnik GROM-G200 114-115 dB 150W . Czy faktycznie jest on dużo głośniejszy od pierwowzoru. Ma ponoć identyczne wymiary jak słabszy głośnik . W teście głośności modulatorów nie było go w zestawieniu. Zależy mi na dobrym nagłośnieniu.  Jestem na etapie uzbrajania pojazdu uprzywilejowanego i zależy mi aby było go dobrze widać i słychać - auto będzie robiło przeloty autostradą . Czy warto połączyć modulator i głośnik innych firm ( w tej chwili modulator to będzie Elektra ESG 100 ale nie mam przekonania do ich głośnika SA ) . Pozostają Federale ES100C lub AS124. Dziękuje za wszelkie uwagi i sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Ten głośnik wykorzystuje ten sam wzbudnik co w poprzedniej wersji. Różnice głośności są marginalne. Ale życzę powodzenia, żeby go gdzieś zamontować w samochodzie, bo jest dość duży, a pewnie chcesz, żeby to wyglądało estetycznie. Zerknij na zdjęcie poniżej.

https://img.czerwonesamochody.com/data/media/1034/uu001_md_7.jpg

(źródło: www.czerwonesamochody.com)

Nie należy mieszać głośników między generatorami, gdyż generatory dostraja się pod parametry głośnika. Jeśli połączysz głośnik firmy A z generatorem firmy B, to nie wyjdzie z tego nic dobrego. Jak możesz zauważyć, najnowsza seria ESG-100 ma nieco zmodyfikowane modulacje, gdyż producent stosuje wraz z nim nowy głośnik, do którego został dostrojony, dzięki czemu oba elementy pracują na najbardziej optymalnych parametrach.

Głośniki SA135F wykorzystują te same wzbudniki co głośniki Feniexa, także nie jest to byle jaki głośnik.

Co do ES-100C i AS-124 - te głośniki to już nie to samo co parę lat temu. ES-100C od początku był kiepski. Natomiast AS-124 moim zdaniem stracił dużo na jakości. Na potęgę lecą w nich blaszki na membranach (to jeszcze da się wymienić), ale jak Ci się przesunie nabiegunnik, to pozostaje tylko śmietnik - jest to usterka nienaprawialna. Takich problemów nie znajdziesz w głośnikach Elektry - SA135F czy Gametu - GROM. Mam teraz na warsztacie prawie nówkę ES-100C z takimi usterkami. Pojeździł na samochodzie mniej niż pół roku i już nadaje się do śmieci. Dodatkowo nie ma tam ŻADNEGO radiatora, co podwyższa znacznie awaryjność.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje Michale za szybką i ekspercką wypowiedź. Nie pozostaje mi nic innego jak zastosować się do Twoich uwag i wziąć głośnik który zaleca producent modulatora czyli SA135F. 

Przy okazji dowiedziałem się o istnieniu takiej firmy jak Feniex. Chyba jedyna firma która ma tak przejrzystą oferte z podanymi cenami na stronie . Mają fajne lampy na podszybie których też aktualnie szukam więc uzupełnią mi oświetlenie. Cała reszta będzie od Elektry. Pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now