Elfir DualColor


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

 

Wpadła mi w rączki belka Elfir DualColor połączona z Zurą 6120.

Niestety jedna z dioda nie chce działać w żadnym z kolorów. Serwis chce całą belkę żeby wysłać do siebie. Jednak może ktoś miał do czynienia z modułem 32 LED. Może to być kwestia wadliwego lutu i przelecenie z multimetrem pokaże co nie styka i samodzielna poprawka lutu pomoże czy jednak wysłać to do serwisu?

 

Dodatkowa kwestia to lekko świecące diody gdy nie pracują i są w spoczynku.

 

Za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję :)

 

PS: Załączone testy wizualne nie miały miejsca na drogach publicznych 🙂

 

 

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że podczas testów jedna strona zawsze miała lekko żarzące się diody w momencie pracy belki. Wyglądało to tak, że podczas naprzemiennej pracy (lewa-prawa) jedna ze stron gasła na moment całkowicie, a druga zamiast się wyłączyć na czas przełączenia strony żarzyła się. Taki miała sposób działania.

Osobiście myślę, że jeśli belka nie świeci to zapewne coś więcej w niej poleciało niż tylko "zimne luty".

Może @michalsc coś podpowie?

P.S. Filmy coś nie działają i się nie wyświetlają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem poprzedni post i dorzuciłem linki do Youtube żeby dało się je odtworzyć filmy.

W całej belce tak na prawdę nie działa jedno oczko. Nie jest to jakoś zauważalne przy pracy belki, ale osobiście mnie to po prostu irytuje. 😉

Co do żarzenia się diody w czasie pracy belki - wcześniej obserwowałem to w innych belkach Elfira dość losowo. Czasem zdarzało się to po dłuższym czasie nieprzerwanej pracy, a czasem w ogóle to nie występowało - czysta loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przebicia na tym elemencie, bo bardzo żadko się zdarzają awarie typu - 1 dioda wylatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się