Kto wyposaża motocykle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w tytule. Kto ,lub jaka firma wyposaża w sprzęt motocykle,marka, model, firma. Lampy,modulatory,syreny.A co jeszcze mnie zaciekawiło? bardzo ładny zestaw mikrofonowy w kaskach. Ale radio ehhhh radmor, dość duże a można by mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Federal.pl, przedstawiciel FS na Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze że jednak polak potrafi ), lecz, bardziej szukam informacji o sprzęcie. Parę dni temu miałem przyjemność mieć kontrole przez dwóch lotnych, i miałem też okazję przyjrzeć się nieco ich sprzętowi świecącemu, i grającemu tylko że nie znalazłem żadnego loga, ani marki firmy od jakiej on pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Federal Signal. 4 lampy LD350, jedna CO400, syrena SCS1000 i głośnik ALS1000. To standardowy zestaw większości motocykli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ,ze nie znalazłem ,ale udało mi się coś wygrzebać w sieci. Troszkę się zdziwiłem ,bo spodziewałem się przykładowo 100W z syreny, a tam raptem 30,albo 40W bo głównie chodziło mi o to ,jakiej mocy jest syrena,i co ona "umie".

 

Ale dzięki za podanie modeli, poszukam czegoś jeszcze . A nuż może się schemacik znajdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mocniejszą to AS-250 ma 100W i sterowanie bez manipulatora (przyciskami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak. Bardziej mnie interesowała kwestia parametrów,niż jej jaki kol wiek i gdzie kol wiek montaż. Mi akurat nie robi żadnej wielkiej różnicy,ale jak popatrzałem na to maleństwo ,to jakoś mnie naszło poszperać ,i poszukać coś na ten temat. Dodatkowo co mnie zainspirowało do grzebania to taka ciekawa rzecz. W kasku ładnie zamontowany mikrofon wraz z głośnikiem,ale, gdy zapytałem się owego policjanta na ten temat,niestety odpowiedzi nie było, ale podejrzewam że syrena jest nie tylko syreną . I o ile dobrze zrozumiałem to (30+30)może oznaczać syrena + megafon,ale też może oznaczać samą syrenę. Ale, szkoda że w naszym piknym kraju posiadanie nawet czegoś takiego jest zabronione. W przeciwnym razie zlepił bym sam sobie coś takiego, albo kupił.Ale wiedząc że przy pierwszej ,lepszej kontroli mogę mieć kłopot, to wole odpuścić . Tym bardziej że wczoraj jadąc miałem kontrole ,no i przemiły pan policjant bardzo chciał wiedzieć do czego mam dodatkowe przełączniki w jednośladzie. I słabo przemawiał do nie go argument że są od "świateł przeciwmgielnych do przyczepki" ale spoko, jakoś przeszła mu ochota na mój dowód rejestracyjny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on ma do przełączników? Możesz sobie i 40 walnąć.

 

Dwa głośniki po 30W każdy. Czyli 60W w sumie. Tylko jeden to tylko głośnik a drugi głośnik z wbudowaną syreną (i jeśli jest mikrofon to megafon też jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie ma. Ale że dodatkowe dwa mam założone a są przełączniki razem z obudową od sterownika lpg,to chyba myślał że mam coś zabronionego . Pomysłowość czasami sięga zenitu,bo u nas nie wolno se mieć czegoś co by się chciało. Przykład. Owego czasu wysłałem maila do rzecznika KGP i nie tylko,zapytując o zwykłe białe stroboskopy,oczywiście wyjaśniają gdzie i w jakich okolicznościach mogą zostać użyte ,odpowiedź była prosta(nie jest to wyposażenie obowiązkowe,a w przypadku ujawnienia w trakcie kontroli można oddać dowód rejestracyjny). Ale do tematu wracając . Tak też myślałem że osobno jest syrena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler do syreny motocyklowej Federal Signal Vama - SCS1000, którą kupiłem na allegro za symboliczne 250 zł bodajże, czy coś koło tego Kontroler "home made"

 

Uq1PGVVzhzI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajne . Właśnie pracuje nad czymś taki,ale w wersji analogowej.A to przedstawiłeś Przemek, to raczej będzie made on home,ale na jakimś procesorze ,może pic,może avr,ale o tych układach nie mam bladego pojęcia.Ale też wiem że można na nich zrobić. Natomiast, było by prościej jeśli by człowiek wiedział jakie procki siedzą w naszych zurach,to już łatwiej było by może specowi napisać wsad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

To jest sterownik home made do syreny SCS1000. I wydaje mi się że jest on na normalnych przyciskach/przełącznikach które odpowiednio zwierają/rozwierają obwody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się