Prosty generator/modulator z HORN/VIP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu przeglądałem to forum ale nikt chyba jeszcze nie poruszał kwestii modulatorów z dźwiękiem VIP/HORN-coś a`la klakson, do popędzania/rozganiania tłumu.

Poszukuję czegoś takiego. Nie musi być bardzo wybajerzone, mieć tysiąca funkcji. Zależy mi na tych dźwiękach i rozsądnej cenie

Chciałbym, aby napędzało to typowego dwuwzbudnikowca z Gametu.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=5563610894

Co szanowna forumowa brać sądzi o tym urządzeniu? Jak kwestia pilota do takiego urządzenia? Temat budowy własnego pilota został już przetarty, dostępne są schematy?

 

A może podpowiecie jakiś inny model, innego producenta? Może modulator w wersji home made? A może ma ktoś na zbyciu coś w tym typie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whelen to czołówka producentów sygnalizacji ostrzegawczej.

 

Ale to jest modulator, z 4 modulacjami i airhornem.

 

Switchpanel możesz sobie zrobić sam, opis podłączenia jest na obudowie.

 

Czy Gamet do tego będzie pasował? Minimalna impedancja głośnika dla tej syreny to 11 ohm, Gamet ma bodajże 6 albo 8... I można uszkodzić generator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: sam jestem posiadaczem tego modulatora Whelen Alpha 12X, nawet od tego samego użytkownika go zakupiłem

 

Co do faktów - potwierdzam, to bardzo dobry sprzęt, 4 modulacje + można sobie ustawić manual na airhornie, jest też tryb hands-free.

 

Co do głośnika... nie raczej się nie spali, ale czy będzie działać to trudno powiedzieć. Kiedyś zrobiłem paskudną zworę na wyjściu modulatora FS PA4000, bo chciałem zobaczyć czy obsługuje tryb mostkowy... no cóż, nie obsługiwał, ale zabezpieczenie przeciwzwarciowe zadziałało prawidłowo

 

Co do manipulatora... można pójść minimalistycznie w tryb hands-free, albo zmontować sobie manipulator/switchbox samemu tak jak ja to zrobiłem

20150806_131054.thumb.jpg.1db3a444bf14f5b3003d0ad5455add2f.jpg

20150806_131111.thumb.jpg.abb4d5ca7545e3128f15f4bf44f6274b.jpg

11393188_904856932885742_5825934241120922810_n.jpg.34b76dece35ba8f69a5d0b4c622e05db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak wrócę to coś nakręce, chociaż z telefonu to nie będzie Pro

 

I też nie wiem czy wszystkie funkcje uda mi się pokazać, bo konfiguracja jest głównie pod moje zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eV-ahGZ6KGs

 

Jak widać wycinanie dziur pod przyciski średnio mi wyszło

 

Przyciski są różnokolorowe żeby dało radę łatwo ogarnąć który odpowiada za jaką funkcję, w czym również pomaga ich rozmieszczenie. Poza tym miały być podświetlane... No cóż, delikatnie mówiąc nie sądziłem że w różnokolorowych przyciskach wsadzą takie same czerwone diody, które są widoczne w przypadku kolorów przycisków zawierających dużą składową czerwieni (czerwony, żółty), natomiast w niebieskim i zielonym to chyba tylko w nocy widać że coś świeci

 

Opis przycisków:

Duży zielony - airhorn

Czerwony - włączenie modulatora/pilota

Niebieski - modulacja 1 (Wail)

Żółty - modulacja 2 (Yelp)

Zielony - włącza tryb HF (sterowanie modulacjami z klaksonu)

 

Priority to jak widać jednoczesne załączenie modulacji 1 i 2.

 

Generalnie opcji jest sporo, można np. podmienić Airhorna na Manuala, można ustawiać priorytety syren, ustawić tryb emulacji modulatora WS640... No ale niestety, nie mieszkam sam i sąsiedzi zaczęli się burzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyje! Pilocik też w mądry sposób wykonany

 

Co do sąsiadów to moi się przyzwyczaili już, choć po pierwszej akcji po policje chcieli dzwonić, bo nie wiedzieli co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy Kolega może podać jakiś prosty schemat połączenia pilota do sterowania modulatorem (Które wyjscie z modulatora odpowiada jakiemu dzwiękowi i z jakim wyjściem to łączyć Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy Kolega może podać jakiś prosty schemat połączenia pilota do sterowania modulatorem (Które wyjscie z modulatora odpowiada jakiemu dzwiękowi i z jakim wyjściem to łączyć Dzięki Pozdrawiam

Jeśli mówimy o Whelen Alpha 12X to na złączu 9-stykowym zwarcie do zasilania (+12V) przewodów daje

 

BIAŁO-BRĄZOWY modulacja Wail

BIAŁO-CZERWONY modulacja Yelp

 

BIAŁO-BRĄZOWY ORAZ BIAŁO-CZERWONY modulacja Priority/Piercer (lub Hi/Lo w zależności od ustawień)

 

BIAŁO-ŻÓŁTY Airhorn

 

Czyli tak naprawdę mówimy o dwóch przełącznikach + jeden przycisk do AH, to jest opcja na minimum, +12V można wziąć skądkolwiek, nie musi być to wyjście z modulatora (chociaż u mnie akurat tak to podłączyłem, razem z bezpiecznikiem szklanym 0,5A).

 

U mnie pilota trochę skomplikowałem przez pomysł z podświetleniem przycisków (+12V i tak musiało być, ale masa jest poprowadzona "ekstra"), sterowanie trybem HF i włącznik główny. Przez to musiałem zastosować przewód 7-żyłowy (chociaż 5 by wystarczył). Do montażu w deskę rozdzielczą jak już pisałem wystarczyłyby dwa przełączniki i przycisk na standardowym kablu 3-żyłowym. Tyle że mi akurat zależało na pilocie oraz żeby cały zestaw dawał się łatwo montować i demontować.

 

Pozostałe kable:

CZERWONY - zasilanie +12V/0,5A

BIAŁO-ZIELONY - tu należy podłączyć klakson pojazdu do trybu Hands-Free

BIAŁO-POMARAŃCZOWY - +12V załącza tryb Hands-Free

 

PEŁNA INSTRUKCJA ANGIELSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Witam wszystko działa a mam pytanie czy kolega może podać który pin na kostce od sterownika za co odpowiada bo chciał bym inny pilot podłączyć a nie wiem który pin za co odpowiada Dziekuję i Pozdrawiam Jakub_991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowego pinoutu nie ma - instrukcje bazują na kolorach przewodów we wtyczcce. Ale jeśli masz działającego pilota to nie rozumiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pilot to samorobka kawałek plytki i przyciski a mam pilota od GAM150 i chciałbym go wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem problemem nie jest pinout Whelena, lecz pilota z GAM-150. I tu się robi problematycznie, bo wersji tego modulatora było więcej niż jedna, a sam pilot nie wiadomo czy się nadaje - jeśli jest zrobiony na przyciskach chwilowych, dodatkowo o znikomej obciążalności (co jest bardzo prawdopodobne) to do Whelena się nie przyda.

 

EDIT:

NIE twierdzę że całkowicie jest to niemożliwe, tylko wymaga rzeźby... i to ostrej. Jeśli jest tak jak myślę, to trzeba by było dołożyć element pośredni między pilotem a modulatorem. bazujący na przełącznikach bistabilnych sterowanych impulsowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiesz jaki kolor żyły jest przypisany klawiszowi w pilocie do GAM150? z góry Dziękuję Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wiesz jaki kolor żyły jest przypisany klawiszowi w pilocie do GAM150? z góry Dziękuję Pozdrawiam

GAM-a 150 to ja nawet w ręku nie miałem, tak więc tutaj raczej nie pomogę. Żeby było śmieszniej nasi producenci jakby boją się czegoś i niespecjalnie chcą udostępniać nawet podstawowych instrukcji obsługi, o montażu czy podstawowych serwisowych już nie wspominając. Jedyne opcje to albo rozebrać i popatrzeć, albo miernik w dłoń i "przedzwaniać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się