Nowe nagłośnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do was ogromną prośbę. Posiadamy w OSP samochód marki Magirus Deutz 170 i nasz system nagłośnienia obecnie jest taki jak tutaj na tym filmie słychać:

Do tego są dwa głośniki przymocowane od spodu pod zderzakiem.

Nadszedł czas na zmiany. Chcemy coś zakupić nowego. Kwota jaką dysponujemy to 2.000 zł. Jaki zestaw polecacie ? Chcieliśmy zakupić jakiś modulator np. Zura 5120, co powiecie na temat tego modulatora ? Do tego zakupić nowy głośnik który też byśmy dali od spodu pod zderzakiem. Trzecią rzeczą jest brak klaksonu. Za resztę chcemy kupić jakąś trąbkę. Mam prośbę mógłby mi ktoś napisać jaki zestaw poleca ? Chcielibyśmy mieć mocny ten głośnik. Gdyby ktoś mógł mi napisać jaki modulator, głośnik i trąbkę kupić i miałby filmik jak tą trąbkę słychać to bardzo proszę odpowiedzi. Bardzo mi pomożecie

Z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że zajmuję się projektowaniem tego typu urządzeń i systemów, myślę że mogę coś pomóc

 

Zacznę od głośnika: warto jest wybrać coś dobrego jakościowo, gdyż będzie działał bardzo długo, do tego będzie emitował więcej decybeli jednocześnie mniej się grzejąc. W zasadzie mogę polecić wszystkie głośniki Federal Signal, gdyż są projektowane na tym samym wzbudniku (np AS-124, Dynamax ES100C, AL252N - te są najpopularniejsze). Poza tymi, można wybrać coś z oferty Whelen np. SA-314 lub SA-315 - bardzo dobre głośniki. W grę może wchodzić również głośnik Code 3 C3100. Zalecam wystrzegać się głośników typu YD-100B, SA135, stary GAM150, Strobos, Horn elektronik itp gdyż są to bardzo słabe (mała wydajność) i awaryjne konstrukcje. Ewentualnie można pójść w dwuwzbudnikowe głośniki Tonsila sprzedawane przez Elektrę (Tonsil tylko do montażu w belce) lub Grom G100 firmy Gamet, lecz nie są to jakieś rewelacyjne głośniki.

 

Teraz modulator: moim zdaniem Zura 5120 jest niestety słabą konstrukcją - producent klepie cały czas to samo nie wprowadzając żadnych modernizacji, poza tym zauważyłem, że są stosunkowo podatne na wszelkie zakłócenia i bardzo wybredne jeśli chodzi o sposób prowadzenia instalacji. Poza tym żadna zura nie wyemituje dźwięku z mocą 100W przy wyżej wymienionych głośnikach. Osobiście polecałbym wybrać generator Federal Signal (np PA300 lub AS-320), lecz jest to stosunkowo kosztowna zabawa (ale za jakość się płaci), chyba że nie trzeba faktury to da się czasem tanio wyrwać coś np na alledrogo. Z polskich konstrukcji wolałbym już iść w generatory Gamet (ale tylko te nowe! stare pozostawiają wiele do życzenia) np GAM-150 lub GAM-300 (różnią się mocą). Obecne Zury ogólnie to moim zdaniem już nie są te Zury co kiedyś.

Tak jak w przypadku głośników, warto się też wystrzegać niektórych modulatorów np.: ges-110, horn elektronik czy strobos. Jeśli zależy Wam, aby cena była maksymalnie niska, to mogę coś pomóc swoją kolekcją czy konstrukcjami.

 

Sygnały pneumatyczne można później dobrać w zależności od wyboru sygnałów elektronicznych gdyż ceny są bardzo rozbieżne. W razie jakiś szczegółowych pytań, mogę też na PW odpowiedzieć, żeby na forum nie pisać referatów

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzę to co napisał mój poprzednik. Podpisuję się dwoma rękoma i nogami pod tym - nic dodać, nic ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się