TOP 10 zestawów nagłośnienia które sprawi, że będziesz w szoku!


Przemek

Recommended Posts

2020-05-31, 22:30, Autor: Praca zbiorowa redakcji eLightbars.pl

TOP 10     Na polskim rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów zestawów modulatorów oraz głośników rozmaitych producentów. Niektóre uchodzą za dobre, inne za gorsze. Stąd narodził się pomysł serii artykułów dotyczących właśnie nagłośnienia ostrzegawczego w pojazdach uprzywilejowanych. Skupimy się między innymi na parametrach różnych zestawów w tych samych warunkach, porównaniu poszczególnych modeli, czy też na sposobie montażu urządzeń na pojeździe. Zwrócimy również uwagę na praktykę stosowaną przez różnych producentów pojazdów specjalnych.

      W pierwszym artykule zebraliśmy urządzenia kilku firm obecnych na naszym rynku: Elektra, Elfir, Federal Signal Vama, Gamet oraz Whelen. Wykonano pomiary różnych zestawów w tych samych warunkach przy użyciu całkującego miernika poziomu dźwięku (gdyż tylko takie urządzenie pomiarowe nadaje się do mierzenia poziomu dźwięku emitowanego przez urządzenia ostrzegawcze). Pomiary zostały wykonane w oparciu o instrukcję PIMOTu przez niezależną jednostkę. 

      Na początek prezentujemy wyniki pierwszego zestawu nagłośnieniowego marki Federal Signal: generator PA300 wraz z głośnikiem AS124.

PA300.jpg

fot. Głośnik Federal Signal AS124 i generator PA300.

ZESTAW

 

 

Leq dla WAIL

 

 

Leq dla YELP

 

 

Leq dla HI-LO

 

 

Federal Signal

 

 

PA300 + AS124

 

 

113,2 dB(A)

 

 

113,8 dB(A)

 

 

109,0 dB(A)

 

 

Jak myślicie, w jakiej kolejności uplasowali się poszczególni producenci? Codziennie będziemy dodawać kolejne zestawy i aktualizować naszą listę TOP 10.


View full artykul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now