• TOP 10 zestawów nagłośnienia które sprawi, że będziesz w szoku!


  sync667

  2020-05-31, 22:30, Autor: Praca zbiorowa redakcji eLightbars.pl

  TOP 10     Na polskim rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów zestawów modulatorów oraz głośników rozmaitych producentów. Niektóre uchodzą za dobre, inne za gorsze. Stąd narodził się pomysł serii artykułów dotyczących właśnie nagłośnienia ostrzegawczego w pojazdach uprzywilejowanych. Skupimy się między innymi na parametrach różnych zestawów w tych samych warunkach, porównaniu poszczególnych modeli, czy też na sposobie montażu urządzeń na pojeździe. Zwrócimy również uwagę na praktykę stosowaną przez różnych producentów pojazdów specjalnych.

        W pierwszym artykule zebraliśmy urządzenia kilku firm obecnych na naszym rynku: Elektra, Elfir, Federal Signal Vama, Gamet oraz Whelen. Wykonano pomiary różnych zestawów w tych samych warunkach przy użyciu całkującego miernika poziomu dźwięku (gdyż tylko takie urządzenie pomiarowe nadaje się do mierzenia poziomu dźwięku emitowanego przez urządzenia ostrzegawcze). Pomiary zostały wykonane w oparciu o instrukcję PIMOTu przez niezależną jednostkę. 

        Na początek prezentujemy wyniki pierwszego zestawu nagłośnieniowego marki Federal Signal: generator PA300 wraz z głośnikiem AS124.

  PA300.jpg

  fot. Głośnik Federal Signal AS124 i generator PA300.

  ZESTAW

   

   

  Leq dla WAIL

   

   

  Leq dla YELP

   

   

  Leq dla HI-LO

   

   

  Federal Signal

   

   

  PA300 + AS124

   

   

  113,2 dB(A)

   

   

  113,8 dB(A)

   

   

  109,0 dB(A)

   

   

  Jak myślicie, w jakiej kolejności uplasowali się poszczególni producenci? Codziennie będziemy dodawać kolejne zestawy i aktualizować naszą listę TOP 10.

  Aby nie zmieniać ciągle artykułu, jego kontynuację prowadzimy na łamach naszego forum w postaci założonego specjalnie tematu. Odnośnik znajdziesz poniżej:

   


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Guest
  This is now closed for further comments

 • Forum Statistics

  1,295
  Total Topics
  7,504
  Total Posts
 • Gallery Statistics

  669
  Images
  67
  Comments