Pożółkłe plastiki w belce


Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem.

Jak sobie radzicie ze żółkniętymi od UV plastikami? Sądziłem że to będzie analogicznie do odbarwiania obudów urządzeń elektronicznych, czyli woda utleniona i na słońce, ale albo to nie działa z tego typu plastikami, albo jeszcze za mało słońca mamy o tej porze roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre tworzywa pomaga aceton, ale może spowodować zmatowienie powierzchni, także trzeba najpierw wypróbować ? żeby nie zniszczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzchnią warstwę lekko wybiela odtłuszczacz Meglio, ale to w tych najbardziej zniszczonych. Spróbuj może jakąś lampę UV zakupić? Jak się mi uda to w najbliższym czasie przetestuję czy woda z sodą i pod lampę UV dezynfekującą coś da.
MEGLIO Odtłuszczacz

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 11:09, Przemek napisał:

Wierzchnią warstwę lekko wybiela odtłuszczacz Meglio, ale to w tych najbardziej zniszczonych. Spróbuj może jakąś lampę UV zakupić? Jak się mi uda to w najbliższym czasie przetestuję czy woda z sodą i pod lampę UV dezynfekującą coś da.
MEGLIO Odtłuszczacz

Dzięki za info ? Jak jeden z nas coś testuje i przeciera szlaki, to już nie ma co powtarzać testów i liczyć na inne wyniki ? Właśnie uzupełniłem temat o LM300 (choć zawarte tam info się też może przydać do LM400 w pewnym zakresie), a jeszcze jeden materiał "DIY/po taniości" mam w planach - zależy jak z czasem będę stać to coś wrzucę ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się