Vemar ES 1-12


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Czy ktoś posiada może jakiś schemat podłączenia do Vemara ES 1-12? Wychodzi tam takie dziwne, szeregowe (komputerowe) wejście na zasilanie i inne (fotka poniżej). Ktoś mógłby mi w tym pomóc? Chciałbym swojego odpalić i sprawdzić czy chociaż działa i wstawić wideo z pracą tego urządzenia na YouTube. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Witam! I jak udało się podłączyć jakoś ten modulator? Bo dorwałem właśnie tego vemara i mam ten sam problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie podłączyłem go jeszcze od tamtej pory. Pytanie dalej aktualne, bo nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ją rozebrać i dać zdjęcia środka ? Może coś da się ustalić idą po kablach. Przypuszczam że to możliwie najprostsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam zdjęcia generatora od środka. Ogólnie może gdybym usiadł do tego na spokojnie to bym rozkminił co i jak

 

P.S. Zdjęcie złącza szeregowego uzupełniłem w pierwszym poście.

1636832060_Vemar-TESLA.jpg.52699f3db0357b20e53f588051c2d1de.jpg

1806863399_Vemar-cao.jpg.5cc5cae123ff2383427baa10c9ec665b.jpg

372414519_Vemar-up.jpg.58fd2dee8f24411b9cbe57f965d8e209.jpg

Vemar.jpg.8daf4057136e0922eea41e709da2435f.jpg

1487400646_Vemar-COM1.jpg.c698efcb49855a743f89a7036a17b3d7.jpg

2110342300_Vemar-COM.jpg.098f08d58c22b45d9ad25fdef0d4aa7a.jpg

23305395_Vemar-front.jpg.5d25c23ebce21cc8cc0d773c30ef7013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna prosta konstrukcja, szkoda że mam schematu

Ale. czerwony to +zasilania

fioletowy to masa

dwa żółto zielone głośnik.Moim zdaniem transformator w tym modelu robi to samo co w naszych zurach

 

Wczoraj przeszukiwałem sieć za schematem i nie znalazłelm, Ale nie poddaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak obstawiałem gdy to dopiero dziś odkręciłem po zakupie sprzed 3 lat. Jednakże nie byłem pewny i szkoda się wygłupiać

 

W sumie schemat można samemu zrobić, spróbuję to w wolnej chwili podłączyć "na krótko" i dam znać czy działa.

 

Gorzej będzie chyba ze znalezieniem wtyczki szeregowej do tego ES 1-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze kilka dni z podłączaniem, wysmaruje maila do kumpla w serwisie psp ,może coś będzie wiedział.Ale jaka wtyczka ? przecież to jest zwykła db25 Tylko że odpowiednio ma zmostkowane piny.W sprzęcie masz db25 męska, a potrzebujesz db25żeńską takie coś

 

http://static3.tme.eu/products_pics/9/2/c/92c8c96e4c37100777c7190b76d28233/280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, sądziłem, że to zabytek te wejście szeregowe.

 

Ok, poczekam na info w takim razie, będę wielce wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przykro mi. Brak jakiego kolwiek odzewu z strony kumpla, a telefonu do niego nie mam. Jest tylko jedna możliwość. Ma urlop i nie sprawdza poczty,i nie dziwie się. Ale jak co do samego urządzenia, przetestował bym go według tego co napisałem, ale oczywiście jak bym miał go na stole. O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Spróbuję w takim razie podpiąć go na krótko i dam znać czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidziałem, kumpel miał urlop, Co nie zmienia faktu że nie miał styczności z tym modulatorem, i nie ma schematu. Jak w wiadomości napisał mi, że "jakieś pojedyncze sztuki trafiały się gdzieś w osp."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zapytam tak.

Co wiemy o firmie która wyprodukowała to urządzenie ? .

Może by tak zainteresować się historią tej firmy, nawet jesli nie istnieje. Może nie myśle właściwie, ale kto wie, być może inna firma robiła, coś podobnego, gdzie może są jakieś podobieństwa.

Ponoć jest taka reguła ,że w necie nic nie ginie, tylko ciekawe jest dla mnie to ,że chcąc znaleźć coś, wyskakuje mi zupełnie co innego, może się myle, ale śmierdzi mi to cenzurą, i w 90% wyników, polskiego gościa mi pokazuje, który zajmu się, albo zajmował elektroniką ,albo inne cuda na badylu.

 

Może to ?

https://www.pkt.pl/firma/vemar-vetulani-m-1866617

 

http://panoramafirm.pl/%C5%9Bl%C4%85skie,,katowice,le_ronda,65/vemar_marek_vetulani-zzwldk_fae.html

zadzwonić, zapytać (d) nie urwią chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Gdyby ktoś potrzebował schematów, pomocy do generatora to podaję numer telefonu do Pana Vetulani, producenta sygnałów Vemar Vetulani: 511-638-066

 

Zadzwonił dziś do mnie i zadeklarował chęć pomocy każdemu, który takowej potrzebuje Co ciekawe produkuje też nowe generatory cyfrowe Jeśli Pan to czyta to serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się