GAM 150 12V jak podłączyć lampę diodową??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w następującym sprawie. Posiadam GAM 150 12V który bez problemu współpracuje z lampami stroboskopowymi i obrotowymi. Niestety po podłączeniu lampy diodowej dźwięk z syreny jest przerywany (jakby miał czkawkę), firmowy elektryk powiedział mi że układ sprawdza obciążenie po podłączeniu lamp i jeżeli go nie ma to syreny nie wystartują. Idąc tym tropem domniemam, że lampy diodowe pobierają dużo mniejszy prąd niż stroboskopowe co powoduje taki dziwny efekt syreny. Potrzebuję przerobić generator tak by współpracował z lampami diodowymi. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie nawet schematu podłączenia tego generatora, zdjęć jego też nigdzie nie ma. Dlatego też proszę o pomoc w tej sprawie.

DSC_0022.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Hmm... Wiem o co chodzi mniej więcej. Ten system działa tak, by po prostu gdy nie masz podłączonej lampy nie włączyła się syrena. Jeśli zależy Tobie na czasie, by rozwiązać ten problem iście ekspresowo to można w kabel między generatorem (centralką) a lampą LEDową podłączyć/wszczepić szeregowo żarówkę wg poniższego schematu.

 

[attachment=0]schemacik.png[/attachment]

 

Bez ingerencji w centralkę chyba się nie obejdzie jeśli nie chcesz wstawiać żarówek - to taki mój sposób na szybkiego. Ma ktoś jeszcze jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O możliwościach włączzenia w układ żarówki wiem ale nie chce tego robić w ten sposób, ale mimo wszystko dziękuje za pomoc. Chce właśnie wymienić elementy w generatorze tylko nie wiem które odpowiadają za wykrywanie odpowiedniego obciążenia? Ma ktoś jakiś pomysł? Instrukcje podłączenia tego generatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwszy modulator firmy Gamet. Z tego co mi wiadomo jest to 100% chińczyk z małymi przeróbkami. Z reguły tego typu modulatory były bardzo proste. Elektroniki odpowiedzialnej na tą zbędą funkcję musisz szukać na małej dodatkowej płytce którą musi być doinstalowana w sprzęcie. Jeśli możesz to wstaw tu zdjęcie "bebechów" tego modulatora. Instrukcja i schemat do tego modulatora pewnie już nie istnieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z GAM-150. Po podłączeniu lamp działa funkcja mikrofonu natomiast generator nie puszcza dźwięków na głośnik. W serwisie PW Gamet dowiedziałem się, że w starszych generatorach da się całkowicie obejść układ detekcji poprzez usunięcie dodatkowego elementu w bebechach, natomiast nie byli w stanie mi powiedzieć co dokładnie. Wrzucam zdjęcie bebechów, może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.

Fotka -> https://picasaweb.google.com/111228759325524558432/GAM150?authkey=Gv1sRgCNOa18O8xKfhlwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem z GAM-150. Po podłączeniu lamp działa funkcja mikrofonu natomiast generator nie puszcza dźwięków na głośnik. W serwisie PW Gamet dowiedziałem się, że w starszych generatorach da się całkowicie obejść układ detekcji poprzez usunięcie dodatkowego elementu w bebechach, natomiast nie byli w stanie mi powiedzieć co dokładnie. Wrzucam zdjęcie bebechów, może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.

Fotka -> https://picasaweb.google.com/111228759325524558432/GAM150?authkey=Gv1sRgCNOa18O8xKfhlwE

Ni dy rydy po czymś takim, bo skąd mam wiedzieć "co jest co"? Jakbym miał to w rękach to inna bajka. Ale ZTCW - jeśli jakaś detekcja jest realizowana to trzeba ogarnąć czy dotyczy toru prądowego głównego, czy sterującego (paczta na przekaźniki). Na mój gust coś musi być w torze wysokoprądowym - jakby mieć to na blacie stołu to moża zobaczyć jakie elementy tam są i główkować dalej. Znając umiejscowienie i rodzaj układu detekcji można spróbować pozamieniać wewnętrzne ustawienia.

 

Co do schematu z żarówką rurkową to ja bym żarówkę włączył w obwód równolegle, a nie szeregowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się