Wolne Rozmowy


Rekomendowane odpowiedzi

Temat do normalnych pogaduszek nie tylko na temat sygnalizacji ostrzegawczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Czy ktoś z Was miał już kiedyś do czynienia z taką "żarówką"? [img]http://www.ijdmtoy.com/ebay/LED_Fog/25_SMD_H3_01.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, a co to jest? Wygląda jak "niby-halogen", tylko jeszcze kwestia jak świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wynalazek na diodach SMD, tutaj akurat w miejsce standardowej H3. Zastanawiam się właśnie ile to jest warte. Ciekawe jak z rozkładem światła i czy sprawdziłoby się to w lampach ostrzegawczych. Na Allegro można je dostać od 16 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze zastanawia kwestia prawnej strony zagadnienia - lampy są homologowane na dane źródło światła... To znaczy niby są takie żarówki LED gdzieniegdzie stosowane np. w postojówkach, i raczej nie robią z tego problemu... Ale tak na zdrowy rozsądek - spójrz na "normalne" lampy LED, i jeszcze raz na tą "żarówkę"... Chociaż mogę się mylić co do mocy tego wynalazku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - ja do takich wynalazków podchodzę bardzo sceptycznie. "To" z lampami LED, o których mówisz, raczej wiele wspólnego nie ma i w samochodzie bym tego nie użył. Ale, zakładając, że rozkład i moc światła będą przyzwoite, to czemu miałbym nie włożyć czegoś takiego na próbę do mojego LBS-5, którego używam tylko w domowym zaciszu? 8-) W lampach ostrzegawczych z prawdziwego zdarzenia - używanych na drogach - to bym nie ryzykował. Bo i po co? Właśnie przeglądam teraz Allegro i okazuje się, że jest kilka modeli H3, które różnią się ilością zastosowanych diód, mocą i oczywiście ceną. Zapewne już niedługo będziemy mogli sobie wybrać także odpowiedni tint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś na allegro ten wynalazek właśnie do mechanizmu obrotowego. Średnio się sprawdziło, ale wydaje mi się ze zależy tez od ceny! Jeśli kupisz dobra żarówkę LED to Będzie dobrze świecić i może nawet mogłaby zastąpić H3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 7 months later...
Gość adam-bmw

noc dobrze gorzej z dniem po sylwestrze :? co do tych żarówek led, jak chcesz żeby coś się tam świeciło to się nada ale o skupionym strumieniu światła można zapomnieć bo każdy "kogut" jak i reflektor samochodowy opierają się na reflektorze parabolicznym i jest tam coś takiego jak ogniskowa i w jest środku musi być umieszczone źródło światła, o ile żarówka ma drucik wolframowy i jest on prawie w jednym miejscu to ledowy zamiennik świeci prawie całą swoją powierzchnią i tylko ułamek jego światła znajduje się w ogniskowej i świeci w przewidziane dla ogniskowej miejsce przy czym reszta światła zostaje rozproszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, cudów się nie spodziewam po takim wynalazku. Faktycznie, ze skupieniem może być spory problem, dlatego jak dotąd wstrzymuję się z zakupem. Jakby diody były ułożone tylko w jednym rzędzie, właśnie na wysokości tego wolframu to może by to zdało egzamin. Tak sobie myślę, że w takiej postaci jak sprzedają te "żarówki" teraz, to bardziej nadawałyby się one do prostokątnych luster. Takich jakie montowane są w LZP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-bmw

no niby tak tylko światło wytwarzane przez diodę jest dość mocno rozproszone niby się odbije ale i tak nie uzyska skuteczności zwykłe żarówki. ps. miało być wszystko poza kogutami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, u nas wszystko prędzej czy później sprowadza się do tego samego tematu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="Przemek"]Temat do normalnych pogaduszek [b]nie [u]tylko[/u] na temat[/b] sygnalizacji ostrzegawczej.[/quote] Rozmawiać można o wszystkim, także o sygnalizacji, więc nie widzę żadnego problemu rozmawiać i niej także tutaj jeżeli będzie to nic konstruktywnego i takie z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Orientuje się ktoś czy można w Polsce dostać Grovera 1510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje tylko import ? Czyżby po filmikach się Tobie spodobał? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki filmikami ale niedaleko mam JRG, w której można spotkać tą Scanie ;)http://www.youtube.com/watch?v=hkZb4I9qTGg Co do zakupu Grovera to u znajomego w OSP modernizują nagłośnienie na samochodach. Przy generatorach nie mogą dojść do porozumienia za to Grover podoba się wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceman - może byś tak ukradkiem "pożyczył" Grovera do testów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Pojechałem przed 22 porobić kilka krótkich filmików z działania moich lampek aby coś wrzucić na forum. Wracając do domu nagle patrze na lewym pasie po przekątnej akurat w moim kierunku w jakim jechałem stoi srebrna KIA chyba albo inny karaczan, nic dziwnego w staniu poza tym, że działą tylko 3cie światło stop, reszta nie.... Miałem przymocowaną lampę LEDową na tylnej szybie a LAP,a pod ręką, no to sru na dach i chce gonić... A tu widzę w palnik i rura... No to ja gaz w podłogę, i widzę na kolejnym skrzyżowaniu stoi, no to w ruch poszła dyskoteka, wjechałem przed szereg dwupasmówki z bombami i w poprzek... Mimo, że zapaliło się zielone wszyscy stoją. Podchodzę po srebrnego auta i ... Pytam się kobitki czy wie, że jej światła tylne nie świecą? Odpowiada z lekkim oburzeniem twierdząco... Pytam się gdzie jedzie czy daleko? Mówi do domu, na to odrzekłem to proszę przede mnie i odeskortuję panią do domu... Powiem Wam, że miałem już podobną sytuację ale wtedy ktoś już zabezpieczał uszkodzone auto. Ale to dziś mnie to mnie załamało - gdzie tu zdrowy rozsądek? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację za podejście do sprawy :D Swoją drogą jestem w szoku, że ludzie boją się błysków :) nie ważne jakiego koloru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Cię filper_nx zgarną za takie akcje :D A na poważnie. Miło, że się zainteresowałeś. Nie każdemu chciałoby się zainteresować takim pojazdem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się