Tesla AZD 500 A głośnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zaczynam się mierzyć z problemem który nazywa się głośnik dwuwzbudnikowy. wchodzi w skład zestawu tesla azd 500 a. Rzecz w tym, że nie chce grać ponieważ według mnie padły wzbudniki. Wykluczam błąd w podłączeniu bo mam całą instalację i wszystko jest podpięte według kolorów. Próbowałem też czy modulator będzie grał z tonsilem WD 50/50 i działa. Potrzebna mi porada, czy próbować reanimować te stare wzbudniki (i gdzie szukać takiej usługi), czy rzeźbić obudowę pod tonsilowskie które musiałbym kupić? Co ciekawe, do głośnika idą w tym sprzęcie trzy przewody: po jednym na stronę i trzeci wspólny. Nie wiem jak to ożenić z polskim głośnikiem. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne wzbudniki z Tesla AZD 500 są trudne do dostania. W czasach , kiedy ten sprzęt nie był "kultowy" można je było kupić na aukcjach za śmieszne kwoty. Teraz jedynym źródłem są duże głośniki propagandowe tego producenta. Lepszym i tańszym sposobem , jest wrzucenie dwóch wzbudników z typowego głośnika polskiej LZtki . Wykręcamy dwa wzbudniki i demontujemy płytki z przyłączami konektorowymi. Chodzi o to żeby kable wisiały luźno. Pakujemy te polskie wzbudniki w miejsce oryginalnych i dociskamy je tą oryginalną blachą , która była w Tesli . Następnie łączymy przewody tak jak były w Tesli , czyli równolegle. Minusy łączymy za sobą, a plusy osobno do modulatora. Dlatego miałeś trzy kable - dwa plusy i minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że uczynię tak jak mi radzisz, bo skoro nie ma ich w naturze to i o częściach można zapomnieć. Pewnie też tonsilowskie części do tego nie podejdą. Waty i decybele są chyba podobne więc dźwięk nie powinien ucierpieć na tym "przeszczepie" Dzięki za ekspresową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla miała 60 W (2x30) , a WD mają 100 W (2x 50). Zatem będą miały jeszcze zapas mocy w stosunku do oryginalnego modulatora, a w razie czego , bez problemu podłączysz współczesny modulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są wzbudniki o symbolu ART 983. Po wpisaniu tego w wyszukiwarkę znalazłem stronę gdzie piszą, że parametry takiego urządzenia to: ART 983 – rozměr 90mm, 8 ohm, 300-2000 Hz, 113 dB, max. standardní příkon 45 W. Nie upieram się, że to prawda ale piszę to w ramach ciekawostki. Mam jeszcze pytanie: jak odróżnić plusa od minusa w tonsilowskim wzbudniku? Kojarzę że jeden biegun bywa często oznaczony czerwoną kropką, nie wiem tylko czy to plus czy minus. Jak to poznać żeby nie zrobić jakiejś głupoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się