Kupię belkę Elektra LZ 20GW


fascynat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako członek stowarzyszenia FSO Pomorze oraz współtwórca Muzeum Służb Mundurowych w Gdańsku nabyłem Poloneza Caro+ OK Policja i poszukuję do niego belki Elektra LZ 20GW

 

Zależy mi na kompletnej belce, nie musi być oklejona, ważne aby była sprawna i w stanie nieopłakanym.

 

Wszelkie osoby, które posiadają coś takiego na zbyciu lub wiedzą, kto może posiadać, prosiłbym o kontakt tutaj lub o kontakt na email [email protected]

 

FSO_POLONEZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , z tego co widzę to ten model lampy zaczyna być coraz bardziej poszukiwanym. Może dla tego , że bardzo mało lamp tego modelu wypłynęło z Policji do "cywila" . Generalnie jeśli zależy Ci na oryginale, a wnioskuję , że właśnie tak , to szukaj lampy o długości stelaża 1100 mm . Kształtki niebieskie miały długość 286 mm każda, środek (biały) 528 mm, przy czym podział długości kształtki głośnikowej i z napisem, nie był jednakowy i kształtka głośnikowa miała coś w okolicach 240 mm. Lampa w takich proporcjach występowała właśnie na policyjnych radiowozach Polonez. Nie daj sobie wcisnąć kitu i oglądaj dokładnie dolny stelaż. W oryginalnym otwory były rozmieszczone symetrycznie z obydwu stron. Typowa Policyjna Polonezowska belka, miała dwa mechanizmy obrotowe. (Chociaż spotkałem się też z lampą, w której były zainstalowane trzy układy stroboskopowe z LBX-21 bez magnesów - trzeci był zabudowany w czerwonym polu) .Lampy o tych długościach były również montowane w Polonezach strażackich i w tej chwili jest to najłatwiejszy sposób, aby wejść w posiadanie lampy w tej konfiguracji. Trzeba śledzić aukcje pod kątem używanych belek strażackich.

Uprzedzając pytanie - nie ,nie mam na sprzedaż

fkAPe-PMbf6Q.thumb.jpg.0a255628c54b02f5e923b8c47a2b1a14.jpg

fkAPe-Vk0m6p.thumb.jpg.9763f7e7146107c375cf2de25a002028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem nowy. U nas w OSP mamy taką belke na sprzedaż. Jak coś pw. MODEL podam jak bedę w OSP bo kompletnie się na tym nie znam ale dla was znawców to nie bedzie problem. Dla mnie bardo podobna do tej z poloneza.

FB_IMG_1487683209558.thumb.jpg.b8eb2087f260793790169ce4b7417306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega lbs5 wszystko ładnie opisał, ja dodam tylko że długość całkowita takiej właściwej belki to 123 cm. Jest jeszcze kwestia mechanizmów obrotowych: nie wiem kiedy nastąpiła zmiana z żarówek H3 na H1 ale moja LZ 2OGW "STRAŻ" z 1999 roku ma H3, 118 cm i uchwyty rynienkowe pewnie do fso polonez. Ta z octavii wygląda mi na 110 cm. Według mnie cena z ogłoszenia na pół i można brać, widzę braki w uszczelkach i kratka głośnikowa lekko zużyta. Co prawda to było ponad dwa lata temu ale za idealną belkę z zurą PS 100 dałem właśnie 500 PLN. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Ta chyba jeszcze z ambulansu będzie pasowała jak tak patrzę

 

https://allegro.pl/belka-sygnalizacyjna-koguty-ambulans-niebieska-i6789357139.html

 

P.S. Jak potrzebujesz nowych i tanich części do belki typu kształtki, uszczelki, napisy oryginalne na klosze to daj cynk na PW lub @. Jestem dość często w Gdańsku, bo studiuję tam to mógłbym coś przywieźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możliwe, bo nie przyjrzałem się fotce dolnego stelaża. Widać, że klosz niebieski jest równy przedniej mlecznej kształtce z napisem Ambulans. Może być kicha. Zwracam honor! Masz dobre oko lbs5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 months later...

Witajcie, mam od wczoraj na warsztacie LZ 1230 2OGW. Produkcja końcówka 2000 roku. Ostatnio jeździła na pomocy drogowej ale głośnik jest na miejscu. Ma na górze złącze do anteny i w podstawie wywiercone chyba dwie nieoryginalne dziury. Teraz nie wiem czy robić ją dalej na pomarańczowo bez głośnika czy ktoś ją może zechce na poloneza i sobie dokupi nowe oszklenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile byś za nią chciał? Podeślij jakieś fotki na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się