Zura 5120 MOSFET i głośnik PW Gamet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Zure 5120 MOSFET, prawdopodobnie z jakąś usterką na pilocie bo guzik nie uruchamia jej (poświetlenie jest)

Dostałem do niej głośnik PW Gamet 100W (ten 6 kątny, do zamontowania w zderzaku) z wtyczką w ogóle nie pasującą do zury. Jak najlepiej rozwiązać ten problem ?

Dodam że raczej nie będę podłączał do oświetlenia.

Złącze hermetyczne OH-2 to jest do klaksonu połączenie, dobrze widzę na instrukcji ?

 

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat masz tu, wystarczyło chwilę poszukać

viewtopic.php?t=480

Jeśli chodzi o niewłączanie się, to niestety jest to dość częsta usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat to widziałem, ale w głośniku mam niebieski i biały kabel i który podłączyć do którego brązowego ? czy nie ma to znaczenia ?

 

A wiesz może coś więcej o tej usterce ? Co najczęściej jest przyczyną ? Bo będę chciał to naprawić, kwestia czy taniej wyjdzie usunięcie usterki czy kupienie pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie mają znaczenia, biały i niebieski podłącz do brązowych.

 

Jeśli chodzi o usterkę to najlepiej jakby wypowiedział się ktoś mądrzejszy ode mnie miałem taki przypadek i był to uszkodzony mikrowłącznik, ale sam go nie wymieniałem.

Kupowanie nowego manipulatora raczej nie ma sensu, pomijając już kwestie kompatybilności, to po prostu taniej będzie kupić cały używany modulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli umiesz posługiwać się standardowym miernikiem, to sprawdź stan rezystancji na tact switchu w momencie wciśnięcia i puszczenia klawisza. Wymiana jest naprawdę prosta (jeśli to jest przyczyną usterki). Drugą częstą przyczyną jest zaśniedziała podstawka procesora (tak, Elfir stosuje podstawki do procesorów smd...). Można go wyjąć i przeczyścić styki, często to rozwiązuje wiele problemów. Musisz tylko uważać przy otwieraniu manipulatora, bo są tam dwie płytki i dość dużo cienkich, czerwonych kabelków.

Co do kompatybilności manipulatorów: jest to tak naprawdę loteria, bo zostało wyprodukowanych tyle modeli, że chyba producent zaraz sam się w tym pogubi... żadna nie jest kompatybilna z inną wersją.

Na początek tyle, jak nie pomoże to będziemy kombinować dalej.

Jeśli chodzi o głośnik - w tym przypadku polaryzacja nie ma znaczenia, można go podłączać dowolnie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Na razie muszę wymienić kable w głośniku, bo są w fatalnym stanie.

Jeszcze jedno pytanie, co to za końcówka ta 8 OK czy ON (8 krotna/pinów) bo chciałbym zakupić drugą część i już ładnie łączyć tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To odnosi się do typu kostki. Podłącz zurę w ten sposób:

- czerwony - plus

- czarny - masa

- oba brązowe - głośnik

- pozostałe 3 odpowiadają za lampy (możesz ich nie podłączać),

Ostatnie, ósme wyprowadzenie (jeśli jest) powinno zostać rozłączone.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...

Trochę mineło, w między czasie nabyłem 3 różne piloty do testów. Wiem że piloty są sprawne.

 

Problem jednak z tym egzemplarzem zury jest dalej ten sam, po podłączeniu do napięcia zapala się dioda na pilocie jednak po kliknięciu nie załącza wszystkich funkcji.

Testowałem nie podłączając głośnika.

Rozebrałem modulator i w sumie stan wewnętrzny jest okej, nie widać żadnych przypaleń , oderwanych kabli.

Kabel ten z db-9 i rj45 też wygląda okej.

 

Pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o zury to... ten typ tak ma. Często pomaga przetarcie nóżek procesora, który jest wsadzony w podstawkę, możesz spróbować. Czasem zdarza się, że nawet nowe egzemplarze nie działają. Wtedy zostaje tylko serwis.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szczerze powiedziawszy nie wiem ile Elfir obecnie bierze, ale wiem, że długo czeka się na naprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykluczyłem w 100 % awarie kabla i manipulatora gdyż mam drugą zurę i na niej działa poprawnie. Czy oprócz u Elfira dostanę gdzieś schemat układu w tym modulatorze ? Może gdzieś już wypłynął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, schematów nikt ci nie udostępni. A nawet z nimi byś niewiele zrobił gdyż:

1. jest to urządzenie mikroprocesorowe - musiałbyś mieć dostęp do oprogramowania,

2. konstrukcja zury jest... nie do końca przemyślana to mało powiedziane, trzeba mieć dużo zdrowia żeby to naprawić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się