motomaciey

Registered
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About motomaciey

 • Birthday 10/16/2016

Personal Information

 1. Przy edycji profilu nie można nic wpisać w rubrykę "lokalizacja".
 2. Byłoby łatwiej coś powiedzieć gdybyś wstawił cały schemat.
 3. Od tygodnia przetrząsam internet i nie natknąłem się na choćby ślad. Może coś więcej? Jakiś link, zdjęcie albo informacje kto sprzedaje?
 4. Do dyskusji w sprawie podłączenia, nie każdy ogarnia schematy lub zna angielski. Ja ogarniam, znam i mam podłączony, w razie pytań chętnie pomogę.
 5. Cześć, orientuje się ktoś czy do belki LZ występowały bezbarwne klosze?
 6. Jak w tytule. Posiadam taki modulator, podłączałem go, zapraszam do dyskusji. Instrukcja w załączniku. 13093.pdf
 7. Czy wersja 6/1 różni się czymś od wersji 6/1c?
 8. Cześć, podłączaliśmy mój manipulator pod modulator Przemka i na odwrót także usterkę manipulatora wykluczyliśmy. Zadzwonię do serwisu i dowiem się ile taka naprawa kosztuje, być może bardziej opłaci się poszukać innego modulatora. Instrukcja obsługi Elfir ZURA 5120/5120H
 9. Dzięki uprzejmości Przemka udało się ustalić, że wina leży po stronie modulatora. Sygnały z manipulatora do niego wchodzą ale dalej nic się nie dzieje. Nie wydaje on żadnych dźwięków, dodatkowo zauważyliśmy, że po podłączeniu dowolnego manipulatora i włączeniu funkcji mikrofonu nie działa regulacja głośności. Niżej zamieszczam zdjęcia.
 10. Witam, mam problem z moją Zurą PS-100R: w pozycjach "Radio" i "Mikrofon" manipulowanie potencjometrem nic nie daje, reakcja jest tylko na przycisk "W akcji", nie można wygłaszać komunikatów. Zura ożywa dopiero po przełączeniu w pozycję "Syr.R." i wyżej. Mikrofon działa, regulacja głośności też ale komunikaty można wygłaszać tylko z włączonymi błyskami na dachu i nie ma możliwości przełączenia na radiostację. Czy wygląda wam to bardziej na uszkodzenie głównego przełącznika czy potencjometru, a może jakiś układ scalony wewnątrz? Czy jest możliwość żeby funkcja potencjometru "Wł./Wył." była uszkodzona, a nadal można było nim regulować głośność?
 11. Koledzy, dziękuję za szybką odpowiedź. Ze zrobieniem zdjęć środka modulatora i manipulatora nie będzie problemu, wszystko mam już wymontowane ale nie wiem skąd sczytać napisy. Wybaczcie, nie jestem elektronikiem i kompletnie się na tym nie znam Może jakieś zdjęcie poglądowe elementów, na które mam zwrócić uwagę?Jedyny sprzęt pomiarowy jakim dysponuję to tak zwany "multimetr". Mógłbym między generator a manipulator wpiąć rozdzielacz (trójnik) ale na jaką skalę nastawić miernik?
 12. Witam, mam pewien problem z Zurą 5120, mianowicie manipulator wykazuje, że działają wszystkie jego funkcje, a na lampach i głośniku reakcji brak... W moim manipulatorze (werja z VIP HORN) doszło do częstej awarii jaką jest naderwanie kabla ośmiożyłowego, przylutowałem przewody zgodnie z powyższym schematem no i nic. Po podłączeniu Zury PS 100R wszystko działa normalnie. Próbowałem też podłączyć manipulator bez funkcji VIP ale nic to nie dało, na manipulatorze podświetlają się wszystkie funkcje ale dźwięki i błyski nie działają. Prawda to, że w manipulatorze bez VIP kable poprowadzone są inaczej? Może uszkodziłem coś w manipulatorze VIP, a Manipulator bez tej funkcji nie pasuje? Podejrzewam, że w momencie naderwania kabla manipulatora mogło dojść do spięcia ale nie jestem elektronikiem i nie wiem co mógł szlag trafić. Na co zwrócić uwagę, co mogło ulec uszkodzeniu w Zurze? Dodam, że na manipulatorach nie wyświetla się skala głośności po włączeniu funkcji mikrofonu.
 13. Cześć, na imię mi Maciej, pochodzę z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim. Zarejestrowałem się na forum ponieważ prowadzę działalność pogotowia ratunkowego i mam trochę sprzętu z błyskami na dachu Od jakiegoś czasu śledzę lekturę forum jednak nie wszystkie tematy zostały wyczerpane i chciałbym włączyć się do czynnej dyskusji, mam nadzieję, że pomożecie