Krzysztof Połeć

Administrator
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Krzysztof Połeć

 1. Głośniki nie są wodoszczelne to trzeba zaznaczyć na wstępie. Głośniki nie lubią wody a tym bardziej wody z solą lub innymi dodatkami w wersji zimowej. Większość producentów nie zaleca kierowania strumienia wody w stronę głośnika. Wiadomo, że konstrukcja głośnika sama w sobie nie zaleje cewki (chyba że skierujemy tam wodę pod wysokim ciśnieniem to dla chcącego nic trudnego). Ja jestem zwolennikiem głośników z tworzywa sztucznego. Dlaczego? Bo każdy metal w jakimś stopniu utlenia się lub koroduje. Zabezpieczenie jest, ale na uszkodzonym elemencie od kamienia czy innego czynnika nie poradzi
 2. https://fedlight.pl/XLED-LM-6-p211
 3. Spokojnie. Max 2-3 dni i będzie wiele informacji o firmie i o tym produkcie ?
 4. Polska nowość! Lampa kierunkowa XLED LM-6 marki Emertronic!
 5. Taki złoty GRAL był na portalu OLX Federal Signal Corp VALOR
 6. Podłączenie zasilania na kostce J6 (4 pinowej) nie uruchomi generatora. Obok masz j5 (8 pinowa)- należy tą kostkę podłączyć do zasilania zgodnie z załączoną instrukcją. Tu masz wszystkie instrukcje do GAM 150 (zakłada Instrukcje (pobierz)) https://fedlight.pl/GAM-150-300-ver-R-p69
 7. Kostki to nie problem bo ja mam je w niskiej cenie ale problem sprawia sam conectbox bez którego urządzenie nie odpali. Wersja DK też nie sprawia dużego problemu bo można wymienić płytkę (jak ram w PC) i jest wersja PO.
 8. Tak jak Przemek napisał. Bez pilota niestety ale wartość ceny złomu. Mając pilot nie masz gwarancji że tablica zadziała bo spotkałem się z sytuacją tablic-dawców i brakowało tam silnika albo płytki pcb. Ta z ogłoszenia wygląda bardzo ładnie więc jest duże prawdopodobieństwo że coś jest uszkodzone. Wydziały transportu raczej zostawiają sobie tak deficytowe i drogie elementy "na zapas" jeśli są sprawne.
 9. Sterownik MES to dość stary sterownik. Nigdy nie programowałem tego sterownika. Jeśli chodzi o sterownik LSG700 CB mogę zaprogramować ?
 10. za 100 zł nikt nie sprzeda głośnika którego cena nowego najtańszego zaczyna się od ok 450 zł w takiej cenie jedynie to: https://allegro.pl/oferta/syrena-7-ton-policyjna-fanfara-megafon-100w-glosna-9725274392 Tu masz stare zardzewiałe gamety za 250 zł (https://allegro.pl/oferta/glosnik-syrena-gamet-8549667014)
 11. Krzysztof Połeć

  Symbianix

  w soczewce są moduły led?
 12. Forma wtryskowa klosza ~30 tyś forma wtryskowa podstawy ~15 tyś forma wtryskowa podkładki ~15 tyś koszt certyfikatu r65 ~10 tyś (dla jednego koloru) koszt certyfikatu r10 ~10 tyś koszt elektroniki (projektowanie wdrożenie do produkcji) ~?? DODATKOWO koszty produkcji + instalacji itp Produkcja lamp to nie lepienie pierogów ? kosztuje bardzo dużo myślę że w cenie 250 zł/szt ciężko w Europejskich realiach zrobić i wdrożyć do produkcji lampę pojedynczą
 13. wtyczki tylko transmed i będzie to kosztowało sporo, pilot do 100 zł używka i puszka też potrzebna bo podajesz tam +12V.
 14. Pilot od AS320 STD i generator AS422 DK. Potrzebujesz generatora AS320 lub pilota do AS422
 15. nooo ? i to mi się podoba. Bardzo dziękujemy za rzeczową odpowiedź. Firma z chin może wprowadzać w błąd, bo chwali się produktami firmy Strobos jako swoimi. Czy jest to normalne? raczej nie. Pan Połeć i Olszak nie są tacy straszni. Niestety ale sprzedając serie 820 ( i poprzednie) nie podbił Pan serc. Czy one były produkowane przez Pańską firmę?
 16. Linki z moich prtsc też poblokowane ? to wstawiam następne https://www.szuniontech.com/products/european-plant-products/r65r10r26-lightbars/optima-dual-color-ct/optima-dual-color-ct-r65-r10-r26-warning-lightbar/ (można blokować i ten link) Dla jasności ? gdyby ktoś miał pytania jak to legalnie odnaleźć to wystarczy wejść w google grafika i wpisać "szuniontech optima" https://www.google.com/search?q=szuniontech+optima&tbm=isch&ved=2ahUKEwiP9NKZk_nuAhUPvyoKHT_rDiEQ2-cCegQIABAA&oq=szuniontech+optima&gs_lcp=CgNpbWcQA1AAWABg6hxoAHAAeACAAQCIAQCSAQCYAQCqAQtn
 17. Wszystko wynika z materiału który został wykorzystany do wykonania wtrysku. Polimetakrylan może tracić kolor. "Nowe" klosze z poliwęglanu nie tracą koloru ? jeśli chodzi o "plastiki" elektry to moim zdaniem są świetne. Co do pojazdu ? Cisną się słowa " Panie! kto to Panu tak s********ł ?!"
 18. Moim skromnym zdaniem może i idą w dobrą stronę ale ja oceniam całokształt firmy. Dobrze wiemy od czego zaczynali, jakie produkty sprzedawali i jaki bajzel na rynku oświetlenia ostrzegawczego typu "profesjonalne" zrobili. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Jak już kolega michalcs wspomniał "PRODUKT POLSKI" (Print ze strony strobos http://www.strobos.pl/upload/specyfikacje/13370321032019_pl_Baquda PL.pdf ) W wielu miejscach możemy spotkać ten piękny znaczek. Jednak to oznaczenie jest uregulowane prawnie. UWAGA - oznaczenie to dotyczy produktów rolno-spożywczych. Oświetlenie os
 19. Posiadanie samego głośnika nie prowadzi do żadnych konsekwencji. Możesz zainstalować np. Whelen PAP112. Urządzenie ma możliwość generowania tylko HORNa -czyli klakson jest legalny no i megafonu- też legalne. Pamiętaj że wszystkie urządzenia jakie posiadasz zainstalowane w samochodzie muszą być gotowe do użytku. Podczas kontroli możesz zostać poproszony o uruchomienie tego typu urządzenia. Ja np posiadam tablice tekstową. Działa. Nie posiada żadnego niedozwolonego komunikatu.