Przemek

Administrator
 • Content Count

  1,089
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Everything posted by Przemek

 1. Przemek

  as380

  Będę wdzięczny za uzupełnienie ogłoszenia o zdjęcie o którym mówi pkt 3 regulaminu Ogłoszeń
 2. Przemek

  HELLA - RTK5

  @lipa Dzięki za podesłanie zdjęć do galerii P.S. Na przyszłość proszę obowiązkowo podpisywać dodawane zdjęcia w sposób: "MARKA - MODEL". Więcej podpisywać zdjęć za autorów dodanych fotografii nie będę
 3. Było nieźle rzeźbione
 4. Cześć! Miło mi Ciebie gościć na portalu Ja osobiście nie znam tych generatorów, ale szukałbym ich na zagranicznych portalach, bo u nas to chyba większość użytkowników widzi je pierwszy raz na oczy.
 5. Przemek

  Kolekcja

  Sporo tego nazbierałeś Nie spodziewałem się takiej ilości sprzętu u Ciebie Gratulacje!
 6. Sporo fotek sprzętu, który nas interesuje. Dobry artykuł lbs5
 7. Z tego co pamiętam w Wielkiej Brytanii było niegdyś zielone światło ostrzegawcze dla lekarza. Już od kilkunastu lat tego nie ma. Oprócz tego właśnie zielone są stosowane w niektórych państwach Ameryki Południowej (nie mam pojęcia czy tylko w Argentynie, czy w większej ilości)
 8. Za mało szczegółów. Przy takim stwierdzeniu to jak szukanie igły w stogu siana... Kupiłeś ją? Jest w pojeździe? Opisz coś dokładniej jej stan. Sprawdź najpierw czy jest dobrze podłączona, czy nie masz wersji z detekcją lampy (chodzi o to, że generator nie zacznie wyć jeśli nie masz lampy ostrzegawczej), ewentualnie sprawdź czy głośnik jest sprawny, bo to też może być jego wina.
 9. Coraz bardziej rozrasta się Twoja kolekcja, gratulacje! Miło widzieć, że nie tylko właściciele portalu mają bzika na punkcie sygnalizacji
 10. Policja sprawdza to przy odbiorze swoich nowych pojazdów, gdyż posiada sonometry na stanie, a ze strażą jest już gorzej, gdyż producenci pojazdów strażackich wiedzą doskonale, że tego nikt nie sprawdzi. Poza tym jest to też błąd piszących SIWZ do zamówienia, bo gdyby ktoś mądry napisał, że głośnik ma być umieszczony tu i tu, to nie byłoby takich problemów. Niestety każda ze stron ma to w głębokim poważaniu (czyt. straż i karosujący pojazdy) i liczy się dla nich to, aby były przysłowiowe koguty, syrena z głośnikiem Dlatego mamy taką sytuację, a nie inną.
 11. Przemek

  Gamet

  Akurat mam sprawę do nich i jutro dzwonię, więc postaram się przy okazji dowiedzieć ile taka lampa wytrzymuje. Mam nadzieję, że coś pamiętają
 12. Dokładnie! Chodziło mi o lampy z alledrogo Dzięki raz jeszcze. P.S. Widzę, że już możesz się logować. Witaj z powrotem
 13. Tu generalnie jest fajna belka z głośnikiem. Zawsze można ją skrócić (wywalić napis) i będzie idealna. Niestety wysyłka tylko jest bardzo droga tej belki https://allegro.pl/oferta/belka-ostrzegawcza-lampa-kogut-federal-signal-12431346469
 14. Cześć! Miło mi Ciebie gościć na portalu P.S. Lampy LBLZ6/1C przyszły całe i sprawne. Dzięki!
 15. Głośnik jest uniwersalny napięciowo, będzie pasował do wersji 12 i 14V. Niestety generator na 12V na pewno nie będzie działał prawidłowo, gdyż będzie miał za niskie napięcie. To tak działa jakbyś podpiął generator 12V pod napięcie z baterii 6V.
 16. Cześć! Miło mi Ciebie u nas gościć na forum Jeśli się nie mylę to Mateusz z Pojazdów Służb Mundurowych może znać temat okratowania https://www.facebook.com/pojazdysluzbmundurowych
 17. Mogę jedynie dodać, że po latach okazało się, że za te pieniądze można kupić lepsze lampy o podobnych wymiarach oraz lepszą elektroniką. Lawinowo Nanoledy padają ze zwykłego użytkowania, a nawet leżakowania na magazynie! Szczerze to ten produkt nie jest godny polecenia niestety, jakość Vamy mocno spadła.
 18. Jest już i strona internetowa ?https://www.emertronic.pl/produkty/xled-lm6/
 19. https://www.olx.pl/d/oferta/modulator-sygnalow-gos-1-CID5-IDKrMJO.html Generator sygnałów ostrzegawczych GOS-1 Cena 130 zł i do negocjacji. Niezła perełka ?
 20. Przemek

  Witam

  Cześć! Dzięki, że do nas zajrzałeś ? Mam nadzieję, że znajdziesz tu czego szukasz, a użytkownicy rozwieją Twoje wątpliwości ?
 21. Generalnie dobrze umieściłeś temat ? Jeśli chodzi o działanie generatora. Co się dzieje z podświetleniem na pilocie w momencie wyłączenia się dźwięku? Dalej wszystko świeci tak jak świeciło? Czy może coś zgasło?
 22. W Gdyni mojego Poloneza oklejał Piotrek z oklejone.com. Wyszło to tak: Ewentualnie zapytam się znajomego z Gdańska, gdzie oklejali swoje karetki ?
 23. Boże, to powinno być zakazane... Wsadzać chińskie lampy ledowe pomarańczowe do bezbarwnej LZtki...
 24. Stare 5120 nie miały przekaźników w sobie, ale te nowsze Zury mogą mieć. Poza tym jest to LED więc pobiera mniej prądu niż belki halogenowe które niegdyś królowały na drogach. Generalnie możesz spróbować podłączyć. Zestaw ze zdjęcia hulał bez problemu ?
 25. W poniższym poradniku prezentujemy Wam działanie generatora rodem z USA, a mianowicie model 295L marki WHELEN - światowego potentata z dziedziny oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego. Centralka posiada z przodu panel sterujący z dużym pokrętłem dzięki któremu można wybrać odpowiednią funkcję urządzenia - przypomina poczciwą Zurę PS100R znaną z naszego polskiego rynku, jednakże bliżej Whelenowi do Federala PA300, niż Zury. Urządzenie dostępne jest w wersjach pracujących pod napięciem 12 i 24V, oraz mocy 100W oraz 200W. Impedancja wynosi 11 Ohm. Ogromnym plusem modulatora jest jego obsł