Pochwalę się i ja :)


Recommended Posts

Witajcie

Od jakiegoś czasu miałem już trochę do czynienia z oświetleniem/nagłośnieniem ostrzegawczym jednak ciężko było to nazwać pasją, bardziej wynikało to ze sporadycznego i raczej hobbystycznego wykonywania instalacji w pojazdach. Za sprawą odświeżenia kontaktu ze starym kolegą, który okazał się być zdrowo zboczony na punkcie zbierania tego typu gadżetów wkręciłem się trochę i ja (można powiedzieć, że zadziałała psychologia tłumu ? ).

W moim zainteresowaniu znalazł się sprzęt stosowany od lat 90tych do czasów obecnych. Na dzień dzisiejszy część sprzętu, który posiadam udało mi się odnowić i wyeksponować u mnie w biurze i to właśnie go chciałbym dziś tu pokazać. Wszystko jest podłączone i każde urządzenie da się uruchomić. Lampy są sterowane modulatorami itd. Część modulatorów steruje belkami, a część kogutami magnetycznymi, a jeszcze inna część jedynie hałasuje. Są tam zury (ps100,ps100r/t4,3120,5120), elektry (ges110, cjb100f1), federale (as422,as380,as320dig,as320dig cb p5), gamet gam150pb. Sprzęt połączony jest w większości w zestawy takie jakie występowały w autach. Dla komfortu własnego oraz sąsiadów głośniki są wyciszone rezystorami na tyle mocno, że da się odsłuchać każdy z modulatorów bez jakiegokolwiek ubytku w słuchu, ba da się nawet rozmawiać gdy są odpalone ?

To co widać na foto nie jest całą kolekcją ale nie wszystko się zmieściło ? Mam jeszcze trochę lamp magnetycznych(stroboskopowe, ledowe), sporo różnych ledowych lamp kierunkowych, kilka modeli lamp na podszybia(federal i elektra, a raczej axixtech), jeszcze trochę modulatorów(m.in. FS PA300, whelen beta), głośniki (m.in. as124, es100c, es100, kilka modeli od elektry), ledową LZP sterowaną bezprzewodowym pilotem (jako zabawka w pokoju syna) oraz samochód demo, ale o tym następnym razemspacer.pngspacer.png? Poniżej zamieszczam zdjęcia wyeksponowanych urządzeń.

Pozdrawiam,

Wojas

855005414_IMG_1483kopia.thumb.JPG.4e86e1be321b232709c7848bfa5314ca.JPG

IMG_2631 — kopia.JPG

IMG_2632 — kopia.JPG

IMG_3234 — kopia.JPG

IMG_3237 — kopia.JPG

IMG_3238 — kopia.JPG

IMG_3239 — kopia.JPG

IMG_3240 — kopia.JPG

IMG_3260 — kopia.JPG

IMG_3262 — kopia.JPG

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Replies 93
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witajcie Od jakiegoś czasu miałem już trochę do czynienia z oświetleniem/nagłośnieniem ostrzegawczym jednak ciężko było to nazwać pasją, bardziej wynikało to ze sporadycznego i raczej hobbystyczn

Dzięki. U mnie długo te graty zalegały w kartonach ale jak pojawił się pomysł na zrobienie małej wystawki w firmie to się zmobilizowałem i je odświeżyłem. Moją metodą na odświeżanie kształte

Tylko akumulator mi się do tego sprawdza. Nawet mocne, profesjonalne zasilacze wymiękały jak odpaliłem naraz dużo halogenów. Ta wyeksponowana na ścianach kolekcja jest podzielona na dwa obwody, które

Posted Images

Gratuluję pięknej kolekcji i troszeczkę zadroszczę tak uroczego miejsca na ekspozycję. Moje eksponaty póki co mieszkają w pudełkach w zimnym garażu ?.

Mam pytanie - jaką masz technikę na odświeżanie wyblakniętych białych kształtek w tych długich policyjnych Gametach? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

U mnie długo te graty zalegały w kartonach ale jak pojawił się pomysł na zrobienie małej wystawki w firmie to się zmobilizowałem i je odświeżyłem.

Moją metodą na odświeżanie kształtek jest ich wymiana na nowe. ? Założeniem tej "wystawy" jest eksponowanie wyłącznie nowych urządzeń lub zregenerowanych. Większość belek i lamp pojedynczych jest już po takim odświeżeniu. Akurat belka gametowska jest jedną z nielicznych nieodświeżonych lamp. Została jedynie dobrze wyczyszczona, wymieniłem uszczelki i jeden boczek, który był uszkodzony (tylko to kosztowało 180zł... co prawie podwoiło wartość belki ? ). Koszt wszystkich frontowych kształtek (bez boczków i uszczelek) to 490zł (ok 70zł szt.). W przypadku tej konkretnej belki, której szczerze nie lubię i którą uważam za najgorszą jaka występowała w policyjnej flocie nie jestem mentalnie gotowy na takie inwestycje więc zostanie taka jaka jest (za to powieszona bardzo wysoko by nie rzucała się w oczy ? ). 

Poniżej przykład renowacji belki LZ:

IMG_1251 — kopia.JPG

IMG_1253 — kopia.JPG

IMG_1205 — kopia.JPG

IMG_1206 — kopia.JPG

IMG_1211 — kopia.JPG

IMG_1218 — kopia.JPG

IMG_1215 — kopia.JPG

75513355_766184553794389_8064718584858804224_n — kopia.jpg

IMG_1217 — kopia.JPG

IMG_1221 — kopia.JPG

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu wspomniana LZP led sterowana zdalnym pilotem - jako zabawka w pokoju syna. Halogeny w belce zostały wymienione na ledowy odpowiednik produkcji WESEM.

ps. Z uwagi na zdrowie psychiczne swoje i mojej żony nie zdecydowałem się na montaż modulatora (nawet w wersji ściszonej ? ).

 

Edited by Wojas
Wadliwy plik zalacznika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogę edytować poprzedniego wpisu, a jakoś dziwnie wstawił się tam film z LZP i przynajmniej u mnie wymaga jakichś dodatkowych kodeków aby dało się go odtworzyć. Teraz mam nadzieję, że będzie widoczny bez kombinacji:

Wideo.MOV

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba powiedzieć ze szczerością, że sposobu wyeksponowania i samej zawartości ekspozycji mogą pozazdrościć zarówno sklepy BHP czy PPoż, a nawet stoiska producentów na targach branżowych. Na żywo robi na pewno jeszcze większe wrażenie. Kolega nie jest czasem z zachodniopomorskiego?

 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna kolekcja! Gratuluję naprawdę dobrej roboty, bo ta ekspozycja jest godna pochwały jak i podziwu ilości włożonej w to pracy ?
Chyba w końcu powinienem sam się wziąć za swoją w końcu ?

 

 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, TommY napisał:

Kolega nie jest czasem z zachodniopomorskiego?

Ja jestem z Warszawy, natomiast wspomniany w pierwszym moim wpisie kolega, który mnie tym zaraził jest z zachodniopomorskiego. Dużo w tym temacie współpracujemy np. duża część moich zbiorów pochodzi z jego nadwyżek i dodatkowo można część moich zabawek obejrzeć na jego kanale YT (Wyrwa poland).

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Połeć napisał:

Świetna kolekcja ? Moje gratulacje ? czy można zobaczyć eksponaty na żywo? 

Dzięki. Część kolekcji można spokojnie obejrzeć (np. niezaprezentowany tutaj mój samochód-demo;) ). Natomiast ta część wyeksponowana na ścianach jest w firmie na terenie zamkniętym dla osób postronnych więc swobodne oglądanie jest na pewno utrudnione.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak coś kojarzyłem, bo mam od niego Federala P7000 i na pewno co najmniej jeden modulator. Mały ten świat. W remontowanych belkach jest widoczna dbałość o detale jak na przykład naklejki na boczne szyby. Skąd bierzesz te naklejki z literką "B" w trójkącie? Jakie dajesz kształtki głośnikowe do belek LZ? Widzę że jakieś węższe niż standard 237mm czy tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, TommY napisał:

Skąd bierzesz te naklejki z literką "B" w trójkącie? Jakie dajesz kształtki głośnikowe do belek LZ? Widzę że jakieś węższe niż standard 237mm czy tak?

Wszystko jest z elektry, łącznie z nowymi naklejkami "policja", które przeleżały u nich w magazynie od czasów stosowania na policyjnych belkach LZ... ?

Co do kształtki głośnikowej to faktycznie jest inna, nieco węższa. Wynika to z tego, że jak kupowałem zestaw kształtek to nie mieli już w sklepie tych standardowych, mieli za to... szersze podwójne stosowane np. w pierwszych t4 jeszcze z belmami… Ja je przeciąłem na pół i zastosowałem do belki LZ oraz odświeżanego głośnika od t4 w obudowie LZ. Minusem tych nieco węższych ksztaltek głośnikowych jest konieczność wydłużenia kształtki z napisem, która teraz w małej części nie zgrywa się z wewnętrzną przegrodą przez co nie ma pełnego podświetlenia (foto w załączeniu).

IMG_1207.JPG

IMG_1209.JPG

E9CE227E-AABA-47C5-98AC-9C586DA9F571.png

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnym elementem kolekcji jest belka elektry LZN... choć tak naprawdę została z niej tylko obudowa, bo całe wnętrze zostało wymienione we własnym zakresie. Przyznam, że choć może jest to skuteczne to strasznie mi się nie podoba ten poczwórny, szybki błysk ledowej elektry, który z uwagi na krótką przerwę pomiędzy błyskami wygląda jak dłuższy pojedynczy... Dlatego ja zdecydowałem się na samodzielną budowę belki z podzespołów różnych producentów dostępnych na rynku. Belka jest wyłącznie kolekcjonerska, nie używana na drogach publicznych więc nie musiałem się przejmować homologacjami itp. Tak więc zewnętrzne moduły ledowe to zestaw dualcolor (niebiesko-pomarańczowy) od elfira, następnie idąc w stronę środka zastosowałem moduły dual color (nieb.-czerw) - są to chińczyki ale z wyższej półki - poza brakiem homologacji nie odbiegają jakościowo od produktów markowych z naszego rynku, najbliżej środka od strony przedniej założone są dwie podwójne ledowe lampy robocze, natomiast z tyłu z nimi założone są microledy plus od federala (wyjęte z obudowy). Całość na co dzień jest założona na wspomnianym już aucie-demówce, który niebawem też tu opisze. A tak to się prezentuje:

IMG_2263 — kopia.JPG

IMG_2892 — kopia.JPG

IMG_2260 — kopia.JPG

IMG_2261 — kopia.JPG

71005105_1450426665109333_43182279798816768_n — kopia.jpg

IMG_2220 — kopia.JPG

IMG_2222 — kopia.JPG

IMG_2224 — kopia.JPG

IMG_2225 — kopia.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie lepsza biała węższa niż czarna standard. Do LZ mi też najlepiej pasują białe głośnikowe. Ewentualnie czarna mogłaby być w jakimś młodszym roczniku ze stroboskopami. LZN z modułami dual color to niezły bajer i pewnie fajnie świeci. Naklejka saperów też dodaje charakteru.

Edited by TommY
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 8.02.2020 o 17:13, Krzysztof Połeć napisał:

można prosić filmik LZN-a ?

Proszę.

Obecnie mam tylko filmy z widoczną częścią tylną. Całość działania zaprezentuje później przy okazji prezentacji całego auta.

Dwa filmy, jeden w wersji całej niebieskiej, drugi z włączonym pilotem. Żółtego koloru na tych filmach brak.

IMG_0387.MOV

IMG_0388.MOV

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ok czas na prezentację pojazdu-demówki.

Jest to nic innego jak wojskowy honker w najnowszej wersji (tzw. honker 2000). Dla niewtajemniczonych napisze tylko, że te pojazdy w tej konkretnej wersji były produkowane aż do końca 2018 roku. Choć nie różnią się mocno wizualnie od tych produkowanych od 89roku to mechanicznie są to zupełnie inne pojazdy.

Ten konkretny honker 2000 jest w wersji rozpoznania pirotechnicznego. Poza specjalistycznym ekwpiunkiem wewnątrz, które nie jest przedmiotem rozważań na tym portalu samochód jest wyposażony w sygnalizację ostrzegawczą oraz oświetlenie robocze.

Jako, że jest to w sumie taka pokazówka posiada tego więcej niż niezbędne minimum. ?

Auto wyposażone jest w:

 • modulator whelen beta (z funkcją radio podłączoną do motoroli dm3601)
 • modulator fsv as320dig (podłączony do dwóch głośników es100c oraz z dołożonym przyciskiem szybkiego uruchamiania syren - takim jaki jest w moim avatarze)
 • modulator fsv as422 (jego głównym zadaniem jest sterowanie oświetleniem ostrzegawczym oraz roboczym)
 • opisaną wyżej belkę na bazie LZN z wbudowanymi przednimi lampami roboczymi
 • 10szt lamp kierunkowych dualcolor (nieb-pomaranczowe)
 • 2x głośnik fs es100c
 • 1x głośnik fs as124 (podłączony do whelena bety)
 • po dwie lampy robocze led na każdym boku pojazdu
 • jedną lampę roboczą led z tyłu
 • szperacz dachowy hella marine sterowany z wnętrza pojazdu przez kierowcę.

Jako, że nie jest to projekt zamknięty wciąż zachodzą jakieś modyfikację i poprawki w jego wyposażeniu.

 

Oto jak to świeci:

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

A tu słychać jak hałasuje - niestety ten film kolega kręcił w bardzo dużym świetle i moim zdaniem bardzo słabo widać błyski:

 

IMG_0906 — kopia.PNG

 

IMG_0017 — kopia.JPG

IMG_E2899 — kopia.JPG

IMG_0901 — kopia.JPG

IMG_1506 — kopia.JPG

IMG_1530 — kopia.JPG

IMG_2085 — kopia.JPG

IMG_2086 — kopia.JPG

IMG_2087 — kopia.JPG

IMG_2088 — kopia.JPG

IMG_2089 — kopia.JPG

IMG_2850 — kopia.JPG

IMG_2854 — kopia.JPG

IMG_2894 — kopia.JPG

IMG_2897 — kopia.JPG

IMG_2898 — kopia.JPG

IMG_2922 — kopia.JPG

IMG_E1593 — kopia.JPG

IMG_E2557 — kopia.JPG

 

IMG_0901 — kopia.JPG

20988141_1842544986074775_1153847125192128159_o.jpg

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już odkryłem, że dobrze się tu linkuje filmy z YT to zamieszczam film z kanału mojego kolegi z demonstracją działania mojej naściennej, wyeksponowanej kolekcji:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko to wszystko wygląda. Jednak szkoda mi tych belmowskich kształtek z T4, że je tniesz na połówki. W sumie nigdy ich nie widziałem na żywo. 

Co do tych długich Gametów, to ze względu na ich marną jakość wykonania, to za parę lat będą zapewne bardzo poszukiwanymi egzemplarzami kolekcjonerskimi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD

W mojej kolekcji można znaleźć m.in. takie lampy kierunkowe (oraz te montowane na podszybiu):

 • Elektra LBLK-4/3

69234871_398607990856454_5073251477825257472_n.thumb.jpg.2ec9d319d0a0e643b1969dac6ced34a7.jpg

69284909_673435263122745_687807010653077504_n.thumb.jpg.8216e405655515972beea6a7c9aaafa7.jpg

 • Elektra LBLK 6/1

IMG_3276.jpg.1e289b8b47c2bdb0f8157f1867efe795.jpg

 • FSV IMPAXX
 • FSV Nanoled 

Warto zwrócić uwagę na różnicę w grubości... Osobiście uważam impaxxy jak i inne ledowe lampy federala w technologii solaris za mało udane.

72381459_1426048037560307_6479120829312401408_n.thumb.jpg.ce7aeafd6a622e3117d954db916e7097.jpg

IMG_0738.thumb.JPG.98c9de34159fdbcb76929ed37a87fade.JPG

 • FSV Viper S1 

316351188_vipers2.thumb.jpg.1e2f1c7893a0e9b1b2d171f4eae9faf2.jpg

 •   klon Vipera S2

IMG_0124.thumb.JPG.7f0de697e290b8f24ba435ea29f97962.JPG

 • Elektra/Axixtech Titan (widoczny zdjęciu razem z lampą opisaną poniżej - titan po prawej)

IMG_3271.jpg.bd175759b4e61e7597cf6e759720f542.jpg

 • Niezidentyfikowana lampa na podszybie, wyglądająca jak chinol gdyby nie zastanawiąjący napis w prawym górnym rogu płytki... Diody są porównywalnej mocy jak w titanie ale ma ewidentnie gorszą optykę - co widać na powyższym foto porównawczym. Błyska nieelektrowo tzn ma zwykły potrójny błysk - brak możliwości przełączenia tego trybu.

9124778_IMG_1590kopia.JPG.4d31514d3b5e440f3d47b1bb1c6b28ee.JPG

IMG_1589.thumb.JPG.53b4ac7353821fffc0ae0433a08387f9.JPG

 • Lampa niezidentyfikowanego producenta - brak bić na kloszu, z uwagi na to, że jest wklejona w ramkę wydrukowaną na drukarce 3d nie wiem czy ma jakieś opisy od spodu. Świeci porównywalnie do federalowskich nanoledów

IMG_0729.thumb.JPG.08700258b67c86003d159ce02cdc7014.JPG

 

Mam jeszcze kilka lamp kierunkowych/na podszybie. Jak będę miał okazję to wstawię ich zdjęcia.

 

Edited by Wojas
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minut temu, lbs5 napisał:

Spoko to wszystko wygląda. Jednak szkoda mi tych belmowskich kształtek z T4, że je tniesz na połówki. W sumie nigdy ich nie widziałem na żywo. 

Co do tych długich Gametów, to ze względu na ich marną jakość wykonania, to za parę lat będą zapewne bardzo poszukiwanymi egzemplarzami kolekcjonerskimi. 

Mi też szkoda, ale fakt jest taki, że różnią się od tych nowszych, krótszych tym, że są wciąż dostępne ? Ostatnio jeszcze można było je kupić w elektrze, tych standardowych do głośników w białym kolorze już nie. Był więc to jedyny sposób na uzyskanie "nowej" LZki

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampy magnetyczne :

 • FSV LE330 (niebieska, czerwona, żółta)

989801650_IMG_1815kopia.JPG.13fdcfe461813f42d149da8769a7af2a.JPG

568587065_IMG_2177kopia.thumb.JPG.2a4c3fc9cebec94d05d676087bcb10ed.JPG

 • FSV Geminis niebieski - ledowy następca serii LE330

1635177883_IMG_3270kopia.jpg.2ffad481a1c3efb57dacaa077e126ea9.jpg

 • FSV LM400 - wersja standardowa niebieska

1062425688_59596758_418534202263679_8073260514601336832_nkopia.thumb.jpg.838ec4cdace639586f70d67a5bf1b85f.jpg

 • FSV LP400 (przerobiony na magnetycznego LM400 - jest o tyle ciekawy, że umożliwia zmianę trybów świecenia, w tym np. tryb rotor)

589503225_58842370_433291884071582_5214679575446945792_nkopia.thumb.jpg.c99f1d70e50bb14e81fee88d1a74b225.jpg

 • Elektra LBL20K1 - niebieski i czerwony w białych kloszach

999745537_69183353_2435980646727142_1363927024451715072_nkopia.thumb.jpg.7128e050db9bbfca7de5aadfd2625bea.jpg

 • Klasyczne elektrowe koguty magnetyczne serii LBo/x10 z różnych okresów, w różnych wersjach

698937360_59357200_2053950008247082_2527667405648297984_nkopia.thumb.jpg.eae7286bf9f80dafdb91482a28bdf122.jpg

 • Gamet Marta - stroboskopowa

W późniejszym czasie uzupełnię zdjęcia brakujących lamp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modulatory w mojej kolekcji:

1. Elektra

 • CJB100F (chinol ale sprzedawany jako elektra w okolicach 2007r., posiada niespotykaną funkcję płynnego wyciszania... syreny. W mojej opinii poza fatalnymi dźwiękami modulacji był całkiem niegłupi jak na tamte czasy: 4 modulacje, AH, syrena ręczna, megafon, 2 wyjścia na lampy)

139325045_IMG_2736kopia.thumb.JPG.64b2c636b555a5ffe793ef14a496ea07.JPG

 • GES110 (pierwsza wersja, również zalatująca zabawką z dalekiego wschodu... mam nieodparte wrażenie, że już CJB100F1 miał więcej funkcji i lepiej działał, natomiast dźwięki obu przypominają alarmy samochodowe lub chińskie pozytywki. Po tym sprzęcie zupełnie wyleczyłem się z chęci posiadania w kolekcji nowych wersji gesów… Za to bardzo dużo sobie obiecuję po nowym ESG100 ale w swoich rękach jeszcze go nie miałem... )

814172069_IMG_3239kopia.thumb.JPG.ee69134c80d0fc2f98a9489a7fdfc65d.JPG

2. Federal Signal/ Federal Signal Vama

 • AS320
 • AS380

1474232136_IMG_2758akopia.thumb.JPG.deb3ef6c158aed2502ca97e9ed8c1fe2.JPG

 • AS320DIG PO

632520501_IMG_2758kopia.thumb.JPG.94e642ab0268a16224d43b0a1f60b32e.JPG

 • AS320DIG CB P5

1905559252_IMG_2745kopia.thumb.JPG.62d47aa45c66ff7a08c3354faa84cd55.JPG

Dodatkiem do tego modulatora jest przycisk szybkiego uruchamiania syren wymagany w policji od końca 2019r. Ten to wersja stosowana przez transmed. Jednak aby działał tak jak wymaga tego policja(jedno wciśnięcie wszystko miga i świeci, drugie wciśnięcie tylko świeci, trzecie wciśnięcie wszystko wyłącza), niezbędne jest dodatkowe urządzenie o nazwie (o ile dobrze pamiętam) CAJA FUNCTION za ok 300zł netto, którego nie mam jeszcze w zesawie.

2080171975_IMG_2748kopia.thumb.JPG.c7b7b5756427128cbed9f298cf0c1b6c.JPG

 • AS422 6s PO

38057935_as422kopia.thumb.JPG.482787b3de51ffd45adb18b5b2244e6a.JPG

 • PA300

432487807_pa300kopia.thumb.jpg.539c1f84e70307180e5c619ffa6ff53d.jpg

 • Modulator motocyklowy, którego nazwy nie pamiętam ale jak sprawdzę to uzupełnię ?

3.GAMET

 • GAM150 (kilka wersji, jedna ma nawet dźwięki niczym PA300...)

725633833_IMG_2583kopia.thumb.JPG.8b0c2ee7a089022e8541194efea817f6.JPG

4. ELFIR

 • ZURA PS100

862887646_IMG_1462kopia.JPG.ea7052b9a40f964a0c9a5e1f9f09cac2.JPG

 • ZURA PS100R T4

702632533_IMG_3237kopia.JPG.bf4fdea0256c9d6b0e6ae4d35467d426.JPG

 • ZURA PS100P (niestety w słabym stanie, nie nadaje się na wystawę)
 • ZURA 3120

2057154423_zura3120kopia.thumb.jpg.2aeef52cd32f0782c09e7e84c5cbc514.jpg

 • ZURA 4120
 • ZURA 5120

541527228_IMG_2737kopia.thumb.JPG.cb60c0d099146e928ae44b0ddd2b9b6a.JPG

5. Whelen

 • BETA

658470583_betakopia.jpg.b0e1bd76ed1e431e0221821526ade95c.jpg

 

 

 

Edited by Wojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykonanie espozycji to jakiś majstersztyk - pełna profeska. Będę to chyba non stop powtarzał ?

Co do ESG-100 to jedyne co on ma wspólnego z GES-110 to obudowa manipulatora. Wszystko pozostałe to nowe podzespoły według innej koncepcji nowego konstruktora ?

Ta syrena motocyklowa Federala to nie jest SCS-1000? Taki głośnik z funkcją syreny w środku? Coś jak w Hondach CBF1000A?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Przemek napisał:

 

Co do ESG-100 to jedyne co on ma wspólnego z GES-110 to obudowa manipulatora. Wszystko pozostałe to nowe podzespoły według innej koncepcji nowego konstruktora ?

Ta syrena motocyklowa Federala to nie jest SCS-1000? Taki głośnik z funkcją syreny w środku? Coś jak w Hondach CBF1000A?

 

 

Tak, o esg wiem, że to tylko obudowa  pilota pozostała taka sama - stąd mam takie duże nadzieje co do niego ? Niestety fakty są takie, że jeżeli chodzi o modulatory to na naszym rynku jest federal, a potem długo-długo nic. Wszystko co krajowe to albo zwykłe dziadostwo(gesy) albo jest bardzo awaryjne(gamety) albo nie nadążało za współczesnymi standardami(zury). Wracając do ESG szkoda tylko, że uchwyt pilota oparty na wciskaniu w takie śmieszne gąbki pozostał bez zmian. Ciężko się wciska górne przyciski na zaczepionym manipulatorze by nie wypadł z uchwytu.

Co do syreny motocyklowej to nie pamiętam jaki to model. Jak wpadła w moje ręce, to zaraz wpadła do kartonu i tam leży do dziś nieuruchomiona. W tym moim zestawie (który raczej nie jest kompletny) jest skrzynka, mikrofon oraz jeden głośnik motocyklowy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now