Leaderboard
Popular Content
Showing content with the highest reputation since 01/31/2020 in Posts
-
3 pointsWitam, Wbrew pozorom powstało bardzo wiele modeli LZN i nie jest to tylko kwestia "równomiernego błyskania". Nie bardzo rozumiem określenia "nie mrugający "flash pattern". " - każdy tryb błysku w tych lampach jest przetaktowany 2, 3 lub 4-krotnie. W najnowszych jest 3-krotnie. Dostępne są też inne. Belka pod kątem elektroniki jest stale udoskonalana, także wersja z 2014 roku nie jest tą samą belką co wyprodukowana w 2020r. Jeśli chodzi o wymienione lampy Whelena czy Holomy - prawda jest taka, że wymieniłeś produkty, w których producent postawił na "taniochę". Belki zabudowane od góry
-
2 pointsZ tym się zgodzę w 100%. Z portali społecznościowych najczęściej korzystamy w wolnym czasie, gdzie nie oszukujmy się - często szukamy rozrywki, a pisanie głupot i dokuczliwość innym co niektórym sprawia właśnie tę rozrywkę. Co by nie patrzeć eLightbars dalej działa, można uznawać to za zbiorowe źródło wiedzy, który każdy może wzbogacić o swoją wiedzę i doświadczenia. Niestety artykułów mniej jak i wideo, bo jakoś tak życie się układa, że człowiek zmienia swoje priorytety i nie zawsze znajduje tak wiele czasu na swoje hobby, jednakże nie oznacza to, że zamkniemy to
-
2 pointsCześć, Moja jest z 2010 roku. Szerokość lustra to 85 mm, wysokość lustra: 75mm, wklęsłe na ok 25 mm od osi żarówki. Podstawa montażowa ma 45 x 80 mm, a cały mechanizm jest wysoki na ok 120 mm. Może ktoś pozna, czy obecnie jest coś nowszego?
-
2 pointsMogę jedynie dodać, że po latach okazało się, że za te pieniądze można kupić lepsze lampy o podobnych wymiarach oraz lepszą elektroniką. Lawinowo Nanoledy padają ze zwykłego użytkowania, a nawet leżakowania na magazynie! Szczerze to ten produkt nie jest godny polecenia niestety, jakość Vamy mocno spadła.
-
2 pointsjeśli to ta sama sztuka to miałeś dużo szczęścia. Niestety w większości takich przypadków kończy się popalonymi ferrytami w generatorze i trzeba to wymieniać.
-
2 pointsWitaj. Prawdopodobnie zakupiłem tego federala na aukcji za 200zł. Dotarł do mnie i faktycznie wykazywał opisane objawy. Na szczęście rozwiązałem problem. Pomyślałem, że przecież skoro kabel się nagrzewa to trzeba go wymienić. Podłączyłem manipulator do centralki innym kablem rj45 i federal działa w stu procentach. Na przyszłość dla Ciebie i pozostalych użytkownikow, może się przyda.
-
2 pointsAS-422 wymaga głośnika o mocy 100W i impedancji 11Ohm. Jak dobrze kojarzę to najtańszy na rynku chyba obecnie jest YD-100B, tylko musisz patrzeć na wersje, bo jest 8 i 11Ohm. Z tych które na pewno są 11 Ohm to praktycznie wszystkie zagraniczne, np. ES-100, AS-124, SA-314/315 itd.
-
2 pointsJako że forum to nie tylko miejsce rozwiązywania problemów bieżących, ale także "skarbnica wiedzy" dla przyszłych pokoleń dodam coś niecoś od siebie, jako że od zakończenia tego tematu kupiłem na części LM300 w stanie agonalnym i... okazało się że naprawa i przywrócenie do używalności w zasadzie pokrywa się z tym co było w tym temacie ? Więc tak jak pisałem wcześniej, bezpiecznik Littelfuse 7A superszybki Nano2 w obudowie 2410, zamówiłem na TME model dokładnie 0451007.MRL za całe 4zł/szt. ? Na razie działa, a gdyby się okazało w pewnym momencie (choć nie wiem czemu miałoby się tak stać) że
-
2 pointsTo bezpiecznik ceramiczny SMD LittleFuse, wygląda na serię Nano2 podseria 453 (bardzo szybki) o natężeniu nominalnym zdaje się 7A. KLIK
-
2 pointsWitam, Czerwony - plus Czarny - masa Brązowe - głośnik niebieski, żółty- sterowanie przekaźnikami do lamp niebieskich (wystawiające plusa) żółto-czarny - sterowanie przekaźnikiem lampy czerwonej Luźny (ekranowany) - radio Pozdrawiam
-
2 pointsDo typowych pomiarów do zamówień wykorzystuje się certyfikowane mierniki klasy 1, np Svantek lub Sonopan - takie, jak były wykorzystywane w pomiarach. Na filmie widać miernik klasy 2. Również się nadaje, chociaż nie może być wykorzystywany przy np zamówieniach, do weryfikacji wystarczy. Porównywaliśmy widoczny miernik z miernikiem SVAN 979 i dawały te same wyniki, chociaż ten z filmu ma papiery na 2 klasę.
-
2 pointsWitajcie Od jakiegoś czasu miałem już trochę do czynienia z oświetleniem/nagłośnieniem ostrzegawczym jednak ciężko było to nazwać pasją, bardziej wynikało to ze sporadycznego i raczej hobbystycznego wykonywania instalacji w pojazdach. Za sprawą odświeżenia kontaktu ze starym kolegą, który okazał się być zdrowo zboczony na punkcie zbierania tego typu gadżetów wkręciłem się trochę i ja (można powiedzieć, że zadziałała psychologia tłumu ? ). W moim zainteresowaniu znalazł się sprzęt stosowany od lat 90tych do czasów obecnych. Na dzień dzisiejszy część sprzętu, który posiadam udało mi si
-
2 pointsZamiast robić blutufy i inne bajery, powinni wyrzucić MIXa z pętli handsfree.
-
2 pointsWitam, Nazywam się Mateusz Krzyżoś i jestem właścicielem firmy STROBOS, Zdecydowałem się napisać w tym wątku, ponieważ z tego co widzę jest kilka kwestii do wyjaśnienia. Z Panem Połeć i Olszak widzieliśmy się osobiście przynajmniej 2 razy i nigdy w rozmowie nie zarzucili mi czegokolwiek, jednak na prowadzonym przez siebie forum śmiało wypisują rzeczy o mojej firmie o których się nie znają albo nie chcą zrozumieć i szukają zbędnej sensacji. 1. Pan „Radhezz” w pierwszym wątku przesłał link do filmu Youtube do belki która nigdy nie była przez nas sprzedawana, ta lama by
-
2 pointsWitam, warto przeanalizować spektrum światła emitowanego przez żarówkę i wtedy zacząć narzekać. Gdyby stosowano klosz wycinający całkowicie wszystkie inne długości fali poza typowo niebieską (czyli około 460-480nm), to tego światła by nie było praktycznie widać. Pomarańczowe czy czerwone lampy świecą lepiej, bo więcej światła emituje żarówka w tych pasmach. W załączniku wykres przedstawiający spektrum z halogenu. Pozdrawiam
-
2 pointsTemat już pewnie dawno nieaktualny, ale do potomności - najprostsze mocowanie tymczasowe do powierzchni metalowych to na magnesach neodymowych - krążki nawet w rozmiarze ok. 1cm średnicy z otworem pod śrubę z łbem stożkowym. Tam szczegóły to zależą od tego jaka lampa, jak mocowanie wygląda, itd.
-
2 pointsJak w temacie. Szacun! ? https://elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/74824,Elblag-Wjechal-pod-prad-na-S7-szybka-reakcja-instruktora-nauki-jazdy-uchronila-o.html
-
2 pointsWitam, każde urządzenie zainstalowane w pojeździe musi posiadać stosowną homologację i być przeznaczone do konkretnego celu wskazanego przez producenta. Jeśli chcesz coś takiego zamontować, a chcesz wiedzieć jak to wygląda od strony prawnej to - nie, nie możesz tego zamontować (chyba, że otrzymasz homologację w zakresie regulaminów UNECE R10 i R28). Pomijam już kwestie "przeraźliwości" dźwięku - temat poruszany w innym wątku. Pozdrawiam
-
2 pointsW celu porównania wykonane zostały pomiary najczęściej spotykanych kompletów nagłośnieniowych dedykowanych przez producentów. Głośnik i generator powinien być dopasowany charakterystykami do siebie, a nie, że "ktoś chciał pomieszać", tak samo, jak robi się to w innych dziedzinach, np.: nie przykręcamy do samochodu 4 różnych kół, każde z innej "parafii", bo chcieliśmy sobie pomieszać. Trzeba mieć świadomość, że jest sprzęt specjalistyczny i nie ma tu miejsca na samowolkę.
-
2 pointsFS P8000 to hiszpański oddział Vama. Do PA-300 to jak już jakiś Aerodynic, Twinsonic czy Jetsonic.
-
2 pointsTak po prawdzie to wam powiem, że dobrze by było zrobić temat z dobrymi i ze złymi przykładami sygnalizacji... Złe do pośmiania, dobre... cóż, dla inspiracji ?
-
2 pointsWitam, Trzeba zwrócić uwagę na to, że zmiany w produktach nie są wprowadzane jako sztuka dla sztuki. Powoli zaczyna objawiać się tendencja do oceniania różnych produktów na podstawie swojego "widzimisie", co nie jest dobre. Na przykład - mix w generatorze jest fajny, bo się fajnie zmieniają melodyjki. A co to ma wspólnego z bezpieczeństwem? Nic. Zwróćmy również uwagę na to, że obracamy się w tematyce typowo profesjonalnej, która ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowników drogi. Nie jest to koło gospodyń wiejskich czy inne kółko z haftowania, żeby wysnuwać opinie nie mające pokrycia
-
2 pointsTylko akumulator mi się do tego sprawdza. Nawet mocne, profesjonalne zasilacze wymiękały jak odpaliłem naraz dużo halogenów. Ta wyeksponowana na ścianach kolekcja jest podzielona na dwa obwody, które są podłączone do dwóch niezależnych aku, a każdy z nich do cyfrowego prostownika w sumie na stałe. Ja użyłem żółte optimy 55Ah z uwagi na możliwość ich głębokiego rozładowania. Dodatkowo zastosowałem klemę minusową z wbudowanym heblem by odłączać wszystko w łatwy sposób na czas gdy jest nieużywane. Oczywiście zaraz za aku zastosowane są też bezpieczniki 30A na każdym z obwodów. Jeden z akumul
-
2 pointsDzięki. U mnie długo te graty zalegały w kartonach ale jak pojawił się pomysł na zrobienie małej wystawki w firmie to się zmobilizowałem i je odświeżyłem. Moją metodą na odświeżanie kształtek jest ich wymiana na nowe. ? Założeniem tej "wystawy" jest eksponowanie wyłącznie nowych urządzeń lub zregenerowanych. Większość belek i lamp pojedynczych jest już po takim odświeżeniu. Akurat belka gametowska jest jedną z nielicznych nieodświeżonych lamp. Została jedynie dobrze wyczyszczona, wymieniłem uszczelki i jeden boczek, który był uszkodzony (tylko to kosztowało 180zł... co prawie podwoił
-
1 point
-
1 point
-
1 pointCześć! Jeśli chcesz ją do pokoju to zakup sobie taki zwykły zasilacz jak do CCTV np. https://allegro.pl/oferta/zasilacz-12v-360w-30a-slim-do-tasm-led-ip20-cctv-12395878329 oraz jakiś kabel, abyś mógł zasilacz podłączyć do gniazdka, np. https://www.speckable.pl/pl/product/7326,przewod-zasilajacy-gumowy-ow-3x1-5mm2-z-wtyczka-prosta-2p-z-uni-schuko-czarny-ip44-1-5m Tylko wtedy, jak podłączysz belkę pod zasilacz to po jego włączeniu do sieci będzie wszystko świecić, migać itd. Jakbyś chciał tym sterować to fajnym gadżetem jest jakiś generator :)
-
1 pointNiestety badania R10 nawiązują do widełek CISPR, a te są podzielone na klasy. Żeby dostać papier z R10 nie trzeba spełnić najwyższych widełek i potem wychodzą takie kwiatki...
-
1 pointWitam wszystkich serdecznie. Na forum jestem od samego początku, ale dopiero teraz wziąłem się w garść i postanowiłem powstawiać jakieś fotki z mojej raczej marnej kolekcji. ( na tle waszych ). Z góry przepraszam za typowo garażowe warunki, zdjęcia robione przy okazji małego przemeblowania. Oczywiście to nie wszystko co posiadam, niektóre lampy są porozkręcane i czekają na odnowienie Lampy pojedyncze: Elektra LB3 Elektra LBS 5 - 5szt e Elektra LBO 10 Elektra LB0 10T Elektra LBX 11T Elektra LBX 11 Elektra LBO 10k1 -
-
1 pointZ tego co pamiętam w Wielkiej Brytanii było niegdyś zielone światło ostrzegawcze dla lekarza. Już od kilkunastu lat tego nie ma. Oprócz tego właśnie zielone są stosowane w niektórych państwach Ameryki Południowej (nie mam pojęcia czy tylko w Argentynie, czy w większej ilości)
-
1 point
-
1 pointNajlepiej zrobić polerkę klosza tak jak poleruje się normalne klosze samochodowe - czyli od gruboziarnistych papierów po drobne i następnie pasty polerskie do lamp. Da się uzyskać efekt klosza jak nowy.
-
1 pointWiększość głośników zazwyczaj ma IP64. Deszcz czy nawet ulewa nic im nie zrobi, tym bardziej że ostatnimi czasy coraz częściej są montowane "na zewnątrz" pojazdu, a nie za atrapą, przez co narażone są na bezpośrednie działanie wody między innymi. Jeśli chodzi o mycie, to też nie należy się za bardzo przejmować, trzeba tylko pamiętać, żeby wody pod wysokim ciśnieniem nie kierować bezpośrednio w otwór wylotowy. Po umyciu dla spokoju ducha można "trąbnąć" nim raz, żeby wypchnął wodę. A no i ważna sprawa. Trzeba koniecznie zamontować go w pionie i zgodnie z oznaczeniem określaj
-
1 point
-
1 pointWiele generatorów może sterować większymi prądami bez zewnętrznych przekaźników np ESG, GES, Gam, zury 5120H
-
1 pointWitam, Wina jest twoja. Jak sama nazwa wskazuje, jest to generator sygnałów a nie wzmacniacz audio. Zerknij sobie na rozmiar gesa i przeciętnego wzmacniacza audio podobnej mocy - odpowiedź nasuwa się sama. Puszczanie muzyki jest wręcz niedopuszczalne w przypadku tego typu urządzeń, niezależnie od firmy. Pozdrawiam
-
1 point
-
1 pointNo i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum. Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?
-
1 pointWarto wiedzieć. Nie wiem i nie mam pewności czy to ta sama sztuka. Po prostu wykazywała takie objawy i po wymianie kabla zniknęły. Stawiam na szczęście, oby federal działał długo.
-
1 point
-
1 pointPrzepraszam, ale wypraszam sobie. Dzisiaj podłączyłem zure 1120 pod JEDEN głośnik GŁ 80 i działa lepiej niż Elektra YDB-100
-
1 pointWierzchnią warstwę lekko wybiela odtłuszczacz Meglio, ale to w tych najbardziej zniszczonych. Spróbuj może jakąś lampę UV zakupić? Jak się mi uda to w najbliższym czasie przetestuję czy woda z sodą i pod lampę UV dezynfekującą coś da.
-
1 point
-
1 pointJasne, postaram się też zrobić porównanie z fs rumblerem. Opisze też swoje ogólne spostrzeżenia dotyczące strobosowego zestawu, a kilka już mam choć zestaw jeszcze nie zamontowany. ;)
-
1 point
-
1 pointWyszedłem z takiego założenia, że znawcom tematu nie trzeba tłumaczyć, że są także inne zestawy ? Jednakże masz rację, są też wersje z oświetleniem i nagłośnieniem od Federala. _____________________________________________________________ Przejdźmy zatem do dzisiejszego zestawu, a jest nim generator EURO1 od Whelen oraz głośnik SA315P. Może jest podobny do głośnika sprzed kilku postów wyżej, jednakże jest to zupełnie inny produkt. fot. Generator EURO1 wraz głośnikiem SA315P od Whelena. Jutro podsumowanie wyników i kolejny zestaw. Wyczekujcie informacji o aktualizacji
-
1 pointWitam, Z partii 1000szt generatorów, które poszły na pierwsze tury radiowozów do tej pory (czyli ponad rok) wróciły 3 na serwis, co daje współczynnik awaryjności na poziomie 0,3% (czyli raczej dobry), z czego 2 uszkodzenia wynikały z błędu montażowego. Co do uchwytu - projekt miał na celu jak najszybsze wyparcie gesa i stąd wynika pozostawienie obudowy i uchwytu pilota. W radiowozach typu VW T6 były zmodyfikowane uchwyty - miały dodaną podpórkę, przez co pilot nie wypadał z uchwytu (wspomniany efekt dźwigni), ale nie jest to koniec zmian w kwestii generatorów produkowanych w naszym k
-
1 pointPiękna kolekcja! Gratuluję naprawdę dobrej roboty, bo ta ekspozycja jest godna pochwały jak i podziwu ilości włożonej w to pracy ? Chyba w końcu powinienem sam się wziąć za swoją w końcu ?
-
1 pointPosiadam wiele zdjęć samochodów oznakowanych i nieoznakowanych, które posiadają włączone lub wyłączone oświetlenie i mam pytanie czy takie zdjęcia również mogą znajdować się w galeriach czy muszą być to zdjęcia tylko i wyłącznie lamp itp. Czego przykładem może być np wrzucony do galerii passat. Jeśli coś takiego tutaj nie pasuje to mówcie śmiało zacznę robić fotki samych lamp. Pozdro /Sygnet
-
1 pointAby dodać zdjęcia, możesz albo zrobić sobie na zewnętrznym serwerze np. Picasa od Google i wstawiać tutaj linki do nich opatrując je kodem BBCode [ img ], oraz kończąc link kodem [/img]. To powinno wyglądać tak [ img ] http://serwer.pl/album/zdjecie.jpg [/img] Wystarczy, że wciśniesz jeden z przycisków nad tym oknem do odpowiadania na post, a konkretnie ten z Img. Drugi sposób to dodawanie zdjęć do załącznika wiadomości. Pod oknem wpisywania tekstu, wybierz zakładkę: "Dodaj załącznik". Wybierz wyskalowane zdjęcia do max szerokości 500 pixeli i załaduj je na forumowy serwer. Zd
